Aktualności


REKRUTACJA DO KLAS I PUBLICZNYCH SZKÓŁ PODSTAWOWYCH NA ROK SZKOLNY 2019/2020

Zapraszamy szanownych rodziców do zapoznania się z informatorem dotyczącym rekrutacji 2019/2020
Kliknij aby pobrać dokument (.pdf)

DRZWI OTWARTEDRZWI OTWARTE
W PUBLICZNEJ SZKOLE PODSTAWOWEJ W ŚREMIE
IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU
01.03.2019 GODZ. 17-19

Dzień Babci i Dziadka
Nasi pierwszoklasiści pamiętają o zbliżającym się święcie babci i dziadka. Jeszcze przed feriami wykonali piękne kartki.
Zapraszamy do galerii

100 pozdrowień na 100-lecie Niepodległości
W związku z 100 Rocznicą Odzyskania przez Polskę Niepodległości nasza szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji, której celem jest upamiętnienie rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, promocja regionu, z którego pochodzi szkoła oraz edukacja uczniów w zakresie wiedzy o swojej "Małej Ojczyźnie". Uczniowie naszej szkoły przygotowali kartki pocztowe, prezentujące piękno naszego regionu i wysłaliśmy je do ponad 100 różnych placówek w całej Polsce.
Zapraszamy do galerii

100-lecie ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości rozpoczęły się w październiku. Uczniowie uczestniczyli w projekcie edukacyjnym, który miał na celu upamiętnienie 100 rocznicy odzyskania wolności. W ramach zajęć uczniowie: przygotowywali kartki patriotyczne, obejrzeli film "Mieszkańcy spod 11stki" przygotowany przez Muzeum Józefa Piłsudskiego. Zorganizowane zostały konkursy: plastyczny, polonistyczny i muzyczny. Na zakończenie projektu uczniowie wzięli udział w uroczystym apelu – wysłuchali inscenizacji słowno- muzycznej, a w piątek 9 listopada szkoła wzięła udział w ogólnopolskiej akcji: "Rekord dla Niepodległej". O godzinie 11:11, w ramach świętowania 100 rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości, zaśpiewaliśmy 4-zwrotkowy Hymn Narodowy.
Zapraszamy do galerii

Dzień Śpiocha 31.10.2018r.
Zapraszamy do galerii

WIZYTA W TEATRZE
W październiku uczniowie naszej szkoły jak co roku udali się do Teatru Muzycznego w Poznaniu. Klasy starsze były na przedstawieniu "Rodzina Adamsów". Dodatkową atrakcja było spotkanie i rozmowa z aktorami występującymi w spektaklu. Klasy młodsze udały się na przedstawienie "Pchła Szachrajka"
Zapraszamy do galerii

ŚWIĘTO SZKOŁY
25.10.2018 r. nasza szkoła obchodziła swoje święto. Z tej okazji został zorganizowany konkurs na najpiękniejszy Order Uśmiechu. Wszystkie klasy wykazały się kreatywnością, która została nagrodzona bonami na pizzę. Ponadto uczniowie wzięli udział w apelu, który miał przypomnieć, kim są nasi patroni oraz jak zostaje się Kawalerem Orderu Uśmiechu. Zwieńczeniem uroczystości był słodki poczęstunek w postaci pysznych pączków. Pączki oraz bony na pizzę zostały ufundowane przez Radę Rodziców, za co serdecznie dziękujemy!
Zapraszamy do galerii

PASOWANIE PIERWSZOKLASISTÓW
Zapraszamy do galerii

VIII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
Zapraszamy do galerii

WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH
Najmłodsi uczniowie naszej szkoły jak co roku, zaangażowali się w akcję Płomień Pamięci i zapalili znicze na zapomnianych grobach.
Zapraszamy do galerii

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Ponieważ 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, dlatego też "Dzień Edukacji Narodowej" obchodzony był w naszej szkole 15 października. Już od rana na korytarzach szkolnych panował wesoły gwar. Uczniowie obdarowywali nauczycieli kwiatami, laurkami i prezentami. Następnie odbył się apel przygotowany przez uczniów z pomocą pana Piotra Duszyńskiego. Wszystkim uczniom i rodzicom bardzo dziękujemy za ciepłe słowa i życzenia! Tego dnia był również ogłoszony Nauczyciel Roku 2018, którym został pan Piotr Duszyński. Serdecznie gratulujemy!!!
Zapraszamy do galerii

"KTO TY JESTEŚ? POLAK MAŁY"
"Kto ty jesteś? Polak mały." - lekcja historii w klasach I-IV Nasi najmłodsi uczniowie mieli okazję uczestniczyć w lekcji historii w Muzeum Śremskim pt. "Kto ty jesteś? Polak mały." Przybliżono im symbole narodowe oraz wzięli udział w grze planszowej. Na zakończenie, każdy uczestnik otrzymał drobny upominek.
Zapraszamy do galerii

SPRZĄTANIE ŚWIATA
Sprzątanie świata - międzynarodowa kampania odbywającej się na całym świecie w trzeci weekend września. Polega na zbiorowym sprzątaniu śmieci zalegających poza miejscami przeznaczonymi do ich składowania. Jej celem jest wzrost świadomości ekologicznej społeczeństwa. Do tej akcji przyłączyli się nasi najmłodsi uczniowie klas 1-3 sprzątając teren wokół szkoły.
Zapraszamy do galerii

BEZPIECZNIE NA DRODZE
Zapraszamy do galerii

DZIEŃ CHŁOPCA w naszej szkole
Zapraszamy do galerii
Katechizmy 2018/2019
KATECHIZMY( .odt )

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018
W piątek 22.06.2018 r. świętowaliśmy Zakończenie Roku Szkolnego 2017/2018. Podczas oficjalnego apelu zostały rozdane wyróżnienia najlepszym uczniom z poszczególnych klas, organ prowadzący szkołę wyróżnił trzy uczennice, które osiągnęły najwyższe wyniki w nauce - Jagodę Błażejczak, Wiktorię Siupa oraz Sarę Olejniczak. Ponadto została wyróżniona czwórka uczniów ze stuprocentową frekwencją: Julia Ogrodowska, Aleks Bogdański, Wiktoria Siupa i Maja Gurdek. Nastąpiło także oficjalne podsumowanie szkolnych zawodów piłkarskich, w których zwyciężyła klasa szósta oraz akcji Puszkobrania, w której przodowali pierwszoklasiści. Następnie wszystkie klasy udały się do swoich sal wraz z wychowawcami, gdzie uczniowie otrzymali świadectwa i podziękowali nauczycielom za całoroczną współpracę.

Zapraszamy do galerii

PIĘCIOLECIE SZKOŁY
W piątek 08.06.2018 r. świętowaliśmy jubileusz pięciolecia Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie. Z tej okazji została zorganizowana uroczysta Msza Święta, po której udaliśmy się do Kinoteatru Słonko, gdzie pani Dyrektor, Beata Ściana, Burmistrz Śremu, pan Adam Lewandowski, organ prowadzący, pan Jakub Tylman oraz przedstawicielka Kuratorium Oświaty, pani Beata Przyszczypkowska i Kawaler Orderu Uśmiechu, pani Elżbieta Bortkiewicz, wygłosili oficjalne przemówienia. Nastąpiło również wręczenie statuetek dla osób współpracujących z naszą szkołą w minionych latach oraz ogłoszenie wyników konkursu na słowa hymnu naszej placówki. Laureatką został Zosia Stefaniak z klasy pierwszej, która przygotowała pracę konkursową z pomocą swej mamy. Po poznaniu zwycięzcy nastąpiło uroczyste odśpiewanie utworu, akompaniował pan Leszek Wawrzynowicz, twórca muzyki. Zakończenie tej części uroczystości otworzyło część artystyczną. Mogliśmy podziwiać występ kółka teatralnego, ponadto gościliśmy pana Bartosza Wronę, który wykonała dla nas dwie piosenki. Punktem kulminacyjnym był występ taneczny szóstoklasistek. Następnie wszyscy udaliśmy się do budynku szkoły, tam nastąpiło oficjalne odsłonięcie dwóch nowych tabliczek z podpisami Kawalerów Orderu Uśmiechu, które dołączyły do przygotowanej w 2016 r. wystawy. Ponadto nasi uczniowie doznali zaszczytu porozmawiania z dwójką naszych patronów, panią Elżbietą Bortkiewicz i panem Włodzimierzem Marciniakiem. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy wszystkim przybyłym za obecność! Zgodnie ze słowami pani Dyrektor, mamy nadzieję, że najlepsze lata dopiero przed nami.

Zapraszamy do galerii

XIV ZLOT SZKÓŁ I PLACÓWEK IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU
Dnia 18 maja 2018 r. podczas udziału w XIV Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie pod hasłem "Uśmiech i słońce dają nam koncert" Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie została nadana Odznaka Honorowa za szczególne Zasługi dla Ochrony Praw Dziecka. Uroczystości patronował pan Marek Michalak Rzecznik Praw Dziecka, Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, który osobiście wpiął odznakę w Sztandar Szkoły. Organizatorem XIV Ogólnopolskiego Zlotu Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu był Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie. Celem przedsięwzięcia było główne podtrzymanie tradycji związanej z integracją szkół i placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, promocja idei Orderu Uśmiechu oraz pokazanie walorów i promocja środowiska lokalnego. Uczestnicy Zlotu spotkali się na Mszy Świętej w Kościele parafialnym pw. Św. Trójcy w Lipsku, która była celebrowana przez Kawalerów Orderu Uśmiechu pod przewodnictwem Biskupa Antoniego Długosza. Część oficjalna rozpoczęła się w Lipskim Centrum Kultury. Nastąpiło wtedy otwarcie Zlotu, prezentacja "50-lecia Orderu Uśmiechu" oraz dekoracja Kawalera Orderu Uśmiechu, pana Jerzego Owsiaka. Podczas części artystycznej uczennice z naszej szkoły zaśpiewały piosenkę przy własnym akompaniamencie. Ważnym momentem było także odsłonięcie Tablicy Pamiątkowej, poświęconej Irenie Sendlerowej- Kawalerowi Orderu Uśmiechu. Następnie uczestnicy Zlotu spotkali się z Rzecznikiem Praw Dziecka, Kawalerami Orderu Uśmiechu oraz z panią Anną Czerwińską- Rydel, autorką książki "Listy w butelce- opowieść o Irenie Sendlerowej". Nie zabrakło także zabaw integracyjnych na terenie Ośrodka w Hucie. Na zakończenie wszyscy uczestnicy Zlotu zrobili sobie zdjęcie pamiątkowe.

Zapraszamy do galerii
Happening artystyczny!
30.04.2018 r. uczniowie klas I-III przy wsparciu uczniów klasy VI urządzili happening, którym chcieli zwrócić uwagę mieszkańcom naszego miasta na problem smogu, zanieczyszczeń i niewłaściwego gospodarowania odpadami. Z pomocą transparentów, ulotek oraz innych rekwizytów zachęcali do dbania o środowisko. Bierzmy przykład z najmłodszych!

Zapraszamy do galerii

BEZPIECZNIE NA DRODZE
Dnia 27 marca 2018 roku uczniowie klasy III z naszej szkoły wzięli udział w dziesiątym spotkaniu ,,Rowerem bezpiecznie" organizowanym przy współudziale Klubu Relaks oraz śremskiej Policji. Uczniowie poszerzyli swoją wiedzę na temat bezpiecznego poruszania się rowerem po drodze. Ponadto przypomnieli sobie jak należy udzielać pierwszej pomocy. Następnie trzecioklasiści zostali zapoznani z trasami i szlakami turystycznymi. Na koniec wszyscy obejrzeli akrobacje rowerowe, które zaprezentował Mistrz Polski - pan Marcin Bugajewski.

Zapraszamy do galerii

Sukcesy recytatorskie!
12.04.2018 r. w Kinoteatrze Słonko odbył się XXVI Pomarańczowy Konkurs Recytacji Poezji i Prozy. Brały w nim udział cztery uczennice nasze szkoły, Anita Barczak, Julia Kwasiborska, Maria Byrtek i Laura Baraniak. Anita zdobyła wysokie IV miejsce w kategorii wiekowej klas I-III. Swoją recytacją pokazała niezwykłe zdolności aktorskie, znakomicie oddając głosy i charaktery bohaterów przedstawianych tekstów. Maria została zwyciężczynią w kategorii klas IV-VI! Przygotowana przez nią interpretacja głosowa pokazała niezwykłą dojrzałość uczennicy na piękno literatury. Znakomite rozumienie utworu, poruszający sposób opowiadania i doskonałe przygotowanie techniczne urzekły zarówno jurorów, jak i całą publikę. GRATULUJEMY I ŻYCZYMY KOLEJNYCH SUKCESÓW!

Zapraszamy do galerii

WIECZÓR Z ANDERSENEM
Uczniowie klas IV - VI gościli w dniu 7 marca w Kinie Apollo na przedstawieniu teatralnym Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa.

Zapraszamy do galerii

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY

,,GRASZ W ZIELONE? - GRAM!"

W piątek 23 marca 2018 roku, reprezentacja trzecioklasistów z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w składzie: Anita Barczak, Helena Kielan i Julia Kwasiborska brała udział Międzyszkolnym Konkursie Ekologicznym ,,Grasz w zielone? - Gram!", organizowanym przez Szkołę Podstawową w Dąbrowie. W konkursie brało udział 11 szkół. Nasz zespół zdobył IV miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Zapraszamy do galerii

MARZEC - MIESIĄC KONKURSÓW
W miesiącu marcu uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w kilku konkursach: Galileo z Przyrody, Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia oraz Kangur. Na wyniki musimy cierpliwie poczekać do maja.

Zapraszamy do galerii

ZAJĘCIA KULINARNE
Grillowana pierś z kurczaka i sałatka na zakąskę...to wszystko na zajęciach kulinarnych

Zapraszamy do galeriiDZIEŃ PIZZY
Współpraca popłaca! 28.02.2018r. przekonali się o tym nasi uczniowie. Tego dnia świętowaliśmy bowiem Dzień Pizzy, który zorganizowali wspólnymi siłami Samorząd Szkolny, Szkolny Klub Wolontariatu oraz Rada Rodziców. Było naprawdę smacznie!

Zapraszamy do galerii

DRZWI OTWARTE
Dnia 26.02.2018 r. w naszej szkole odbywały się Drzwi Otwarte. Zaprosiliśmy przedszkolaków do wspólnej zabawy, pokazując im atrakcje, którymi nasi uczniowie cieszą się na co dzień. Przede wszystkimi przygotowaliśmy pokaz wykorzystania nowoczesnych multimediów w naszej placówce, demonstrując, jak można uczyć się przez zabawę, używając tablicy interaktywnej. Ponadto członkowie kółka eksperymentalnego - Eksperymentów Odysei - wykonali z uczestnikami imprezy slimy, wykorzystując klej oraz płyn do prania. Kolejnym punktem wydarzenia były warsztaty plastyczne i pokaz wiązania baloników. Tego dnia każdy mógł poznać naszą szkołę od podszewki. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszej oferty dydaktycznej!

Zapraszamy do galerii

WYJAZD DO TEATRU
Uczniowie klas IV - VI gościli w dniu 7 marca w Kinie Apollo na przedstawieniu teatralnym Opowieści z Narnii: Lew, czarownica i stara szafa.

Zapraszamy do galerii

Z WIZYTĄ W TEATRZE
Uczniowie klas I-III gościli dzisiaj w Teatrz Muzycznym w Poznaniu na spektaklu Nowe Szaty Króla to jedna z najsłynniejszych baśni Hansa Christiana Andersena. To znakomity musical z przesłaniem aspektu profilaktycznego, pełen tańca i poruszającej muzyki wraz z porywającym śpiewem na żywo oraz grą aktorską, a także zachwycającymi animacjami multimedialnymi.

Zapraszamy do galerii

KLASA 1
Na zajęciach przyrodniczych uczniowie klasy 1 przeprowadzili doświadczenie - mieli za zadanie wyhodować fasolę. Do tego celu każdy uczeń przygotował słoik z wodą, na który położona została gaza i ułożone na nie ziarna fasoli. Podczas doświadczenia trzeba było dbać o to, aby początkowo fasola, a potem roślinka miała zawsze dostęp do wody, ponieważ szybko ją wypijała, a część wody parowało. Przez 2,5 tygodnia niektórym uczniom wyrosły pokaźne okazy. Dzieci nie tylko dbały o roślinkę, ale również zapisywały obserwacje i spostrzeżenia dotyczące swojej fasolki. BRAWO PIERWSZAKI

Zapraszamy do galerii

FERIE NA SPORTOWO
Salta, akrobacje, skoki i nieustającą zabawa to jest to co nasi uczniowie kochają najbardziej.... Zimowa pogoda nie zapewnia atrakcji, dlatego udaliśmy się do Jump Areny, aby rozprostować kości..

Zapraszamy do galerii

Klasa V na bowlingu
Zapraszamy do galerii


Ferie w szkole - Eksperymenty Odysei
W dniu dzisiejszym nasi uczniowie mieli możliwość wykonania samodzielnie kilku doświadczeń. Wykonali Wulkan, Gniotka oraz Slima. Bardzo podobały im się zajęcia. Po doświadczeniach z wielkim apetytem zjedli Spaghetti, które ugotowali wspólnie z nauczycielami.

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE PIERWSZEJ
"To, czego dzieci potrzebują w obfitości dostarczają dziadkowie. Dają bezwarunkową miłość, dobroć, cierpliwość, poczucie humoru, komfort, lekcje ". I za to serdecznie dzisiaj podziękowali swoim Dziadkom uczniowie klasy 1. Dziękujemy wszystkim gościom za świetną zabawę i życzymy życia najdłuższego, szczęścia i zdrowia dobrego!

Zapraszamy do galerii

POCZTA W PIGUŁCE
W dniu 30 stycznia klasa 6 udała się do Muzeum Śremskiego na zajęcia "Poczta w pigułce". Poznali historię powstania Poczty Polskiej oraz wykonali własnoręczne kartki pocztowe.

Zapraszamy do galerii

ZAJĘCIA ŚWIETLICOWE - MASKI KARNAWAŁOWE
Podczas zajęć w świetlicy szkolnej dzieci wykonały piękne maski karnawałowe.

Zapraszamy do galerii

Muzeum Archeologiczne w Poznaniu 16 luty 2018r.
W dniu 16 lutego uczniowie naszej szkoły udali się na wycieczkę do Muzeum Archeologicznego w Poznaniu. Wzięli udział w lekcji muzealnej dotyczącej mumifikacji. Następnie zwiedzili kilka interesujących wystaw muzealnych.

Zapraszamy do galerii

WALENTYNKI 2018
Jako, że w tym roku Święto Zakochanych przypada w ferie, to u nas Samorząd Uczniowski wspólnie z Wolontariatem zorganizowali z okazji Walentynek pocztę walentynkowa jeszcze przed wakacjami zimowymi. Wspólnie uczniowie bawili się do rytmu romantycznych melodii oraz poszukiwali wśród kolegów i koleżanek swoich cichych wielbicieli.

Zapraszamy do galerii

Bal karnawałowy klas I, II, III
Karnawał to miła tradycja przepełniona muzyką i zabawą, gdzie ważnym elementem tego okresu są bale karnawałowe. Bal karnawałowy to dzień niezwykły, często wyczekiwany przez wiele tygodni. Jest atrakcją bardzo lubianą przez dzieci, dostarczającą im wielu przeżyć i radości. Tak też było u nas. Uczniowie klas I-III bawili się wspólnie w klubie Relax.

Zapraszamy do galerii

CHEMICZNE JOJO
"Chemiczne jojo" tematem dzisiejszych zajęć.

Zapraszamy do galerii

TŁUSTY CZWARTEK
W dniu dzisiejszym Rodzice przygotowali dla uczniów naszej szkoły słodki poczęstunek. By tradycji stało się zadość, uczennice najstarszej klasy częstowały wszystkich pysznymi pączkami. W klasie drugiej został dodatkowo, z inicjatywy wychowawcy, przeprowadzony konkurs "Kto zje pączka bez oblizywania się". Drugoklasistom udało się wykonać zadanie. Rodzicom bardzo dziękujemy za umilenie dzisiejszego dnia.

Zapraszamy do galerii

SLIME
Dziś Masa balonowa SLIME. Dużo bałaganu - świetna zabawa. Uśmiech na twarzach dzieci to potwierdza.

Zapraszamy do galerii

Konkurs Łamańce językowe Tongue Twisters
Mistrzowie konkursu łamańca językowego Tongue Twisters przeprowadzonego w dniu 1 lutego 2018r. w klasie VI to: Jagoda Błażejczak miejsce 1, a dorównuje jej prawie Bartosz Stachowiak z miejscem 2 i tylko maleńka pomyłka sprawiła, że Kamil Kowalski zajął miejsce 3. Uczniowie dzięki realizacji innowacji pedagogicznej z języka angielskiego mieli okazję poćwiczyć prawidłową wymowę typowych wyrażeń co wydawać by się mogło zabawą, a przy której nie jednemu z nas i w języku polskim język się plącze. Gratuluję zwycięzcom!!!!

Zapraszamy do galerii

WULKAN


Zapraszamy do galerii

DZIEŃ BABCI I DZIADKA W KLASIE DRUGIEJ
Dziś za troskę, ciepły i serdeczny uśmiech, życzliwość oraz wyrozumiałość swoim Dziadkom podziękowali drugoklasisci.. Był to czas uhonorowania ich pracy, bo przecież to dziadkowie pełnią bardzo ważną misję w wychowaniu młodego pokolenia. To właśnie oni pomagając swoim dzieciom, dbają o swoje wnuki...na zakończenie wnukowie wystrzelili własnoręcznie wykonane fajerwerki

Zapraszamy do galerii

NIEBIESKIE PONIEDZIAŁEK


Zapraszamy do galerii

MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ KUBUSIA PUCHATKA
Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka jest doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze i przeczytania opowiadań o przyjaciołach ze Stumilowego Lasu. Tak też dzisiaj obchodziliśmy to święto. Oglądając bajki o Kubusiu Puchatku zajadaliśmy się popcornem z okazji Dnia Popcornu.

Zapraszamy do galerii

NIEBIESKI PONIEDZIAŁEK


Zapraszamy do galerii

PRZEGLĄD KOLĘD I PASTORAŁEK


Zapraszamy do galerii

EKSPERYMENTY ODYSEI - GNIOTEK


Zapraszamy do galerii

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W KLASIE III

JUMP ARENA
Na niektóre prezenty warto czekać! Przekonali się o tym uczniowie klas IV-VI, którzy 09.01.2018 r. otrzymali zaległy upominek świąteczny, a był nim wspólny wyjazd na Jump Arenę w Poznaniu. Wszyscy uczestnicy wycieczki bawili się znakomicie. Zdecydowanie było to udane popołudnie!

Zapraszamy do galerii

PTAKI ZIMĄ
Zima to trudny czas dla ptaków w ogrodzie. Trudno znaleźć im cokolwiek do jedzenia, gdyż wszystko zasypał śnieg. Poszukiwania na mrozie pochłaniają cenną energię. Pierwszoklasiści już teraz postanowili zadbać o ptaszki, które często odwiedzają nas za oknem. Pomalowania wcześniej wykonane karmniki. Kolorowe i wypełnione ziarnami postawili za oknami naszej klasy.

Zapraszamy do galerii

KLASA 1
Wystrzałowe fajerwerki !!! KLASA 1 wystrzałowo przywitała Nowy Rok 2018. Samodzielnie odwzorowali widziane w Sylwestra kolorowe fajerwerki za pomocą farb. Oczywiście nie mogło zabraknąć naszego ukochanego brokaty, który dodał efektu fajerwerkom

Zapraszamy do galerii

EKSPERYMENTY ODYSEI - SZTUCZNY ŚNIEG
Dzieci kochają naukę! Wystarczy podawać ją im w odpowiedni sposób. Podczas pierwszych zajęć kółka Eksperymenty Odysei nasi uczniowie produkowali sztuczny śnieg. Z pomocą pianki do golenia i sody oczyszczonej poradzili sobie z chwilowym niedostatkiem tego elementu w zimowym krajobrazie.

Zapraszamy do galerii

PRZYGOTOWANIA DO ŚWIĄT BOŻEGO NARODZENIA W KLASIE III
Grudzień dla uczniów z klasy III był bardzo ważny i pracowity. Przygotowania do świąt Bożego Narodzenia rozpoczęli wykonując piękne, świąteczne stroiki. Wcześniej została przez dzieci ubrana choinka i przygotowane zostały ozdoby na okna w klasie. Mimo, że większość z nas preferuje składanie życzeń pisząc maile, sms-y czy też przekazując sobie życzenia telefonicznie, uczniowie z klasy III wybrali tradycyjny sposób, czyli wysyłanie kartek świątecznych. Korzystając z okazji uczniowie udali się do MUZEUM ŚREMSKIEGO , na warsztaty pt. ,, CZAR ŚWIĄTECZNYCH KARTEK" , na których wykonali piękne kartki świąteczne, wypisali na nich życzenia i wysłali je swoim bliskim w specjalnie zaaranżowanym muzealnym okienku pocztowym. Tydzień przed świętami uczniowie klasy III wraz ze swoimi kolegami i koleżankami z klasy I i II wybrali się do Fabryki Bombek ,,Kadpol" w Gnieźnie, gdzie zwiedzali fabrykę oraz uczestniczyli w warsztatach, podczas których wszyscy własnoręcznie ozdabiali świąteczne bombki. Zapraszamy do obejrzenia pamiątkowych zdjęć.

Zapraszamy do galerii

KLASA III NA ZAJĘCIACH, NA ŚREMSKIM BASENIE

Zapraszamy do galerii

EKSPERYMENTY ODYSEI - SZTUCZNY ŚNIEG
Dzieci kochają naukę! Wystarczy podawać ją im w odpowiedni sposób. Podczas pierwszych zajęć kółka Eksperymenty Odysei nasi uczniowie produkowali sztuczny śnieg. Z pomocą pianki do golenia i sody oczyszczonej poradzili sobie z chwilowym niedostatkiem tego elementu w zimowym krajobrazie.

Zapraszamy do galerii

MATEMATYKA INACZEJ
Na ostatnich lekcjach przedświątecznych uczniowie starszych klas poznawali matematykę od strony praktycznej oraz poprzez zabawę.

Zapraszamy do galerii

ŚREMSKIE DRZEWKO ŚWIĄTECZNE
Uczniowie klas pierwszej i szóstej wykonali Drzewko Świąteczne na konkurs organizowany przez ŚOK.

Zapraszamy do galerii

KONKURSY SZKOLNE
W dniu 22 grudnia zostały ogłoszone wyniki szkolnych konkursów SZOPKA BOŻONARODZENIOWA i THE BEST CHRISTMAS CARD SZOPKA BOŻONARODZENIOWA - wszyscy uczniowie otrzymali wyróżnienie THE BEST CHRISTMAS CARD
Wiktoria Siupa - I miejsce
Tymon Sarnowski - II miejsce
Sara Olejniczak - III miejsce

Zapraszamy do galerii

WIGILIE KLASOWE
Niech magiczna moc wigilijnego wieczoru przyniesie Wam spokój i radość. Niech każda chwila świąt Bożego Narodzenia żyje własnym pięknem, a Nowy Rok obdaruje Was pomyślnością i szczęściem. Najpiękniejszych świąt Bożego Narodzenia

Zapraszamy do galerii

GRUDNIOWE CZARY
Dnia 19.12.2017 r. odbyła się mikołajkowo-świąteczna impreza zorganizowana przez uczniów i pracowników naszej szkoły. Całość otworzył występ artystyczny - jasełka łączące w sobie elementy pantomimy, koncertu i wieczorku poetyckiego. Przygotowali je uczestnicy zajęć teatralnych, towarzyszył im także gość specjalny, pani Julia Bartkowiak-Wojciechowska. Następnie nasi goście mogli podziwiać występ taneczny naszych uczennic, które trenują tę sztukę w ramach zajęć dodatkowych. Ponadto na wszystkich przybyłych czekał słodki poczęstunek wraz z kawą i herbatą. Istniała także możliwość kupienia własnoręcznie zrobionych ozdób świątecznych przygotowanych przez uczniów Samorządu Szkolnego. Kolejnym ważnym punktem wydarzenia były warsztaty, których uczestnicy dowiedzieli się, jak domowymi sposobami przygotować świąteczne dekoracje. Wszyscy przybyli byli bardzo zadowolenie z udziału w imprezie!

Zapraszamy do galerii

MURAL
Dnia 5 grudnia odbyła się uroczystość oficjalnego odsłonięcia muralu, który został namalowany na bocznej ścianie naszej szkoły. Z tej okazji naszą placówkę odwiedził Burmistrz Śremu, pan Adam Lewandowski. Całemu przedsięwzięciu towarzyszyły szczytne cele, tj. zachęcenie zarówno młodszych jak i starszych osób do czytania oraz poprawienie estetyki terenu szkolno-miejskiego. Uroczystość została zwieńczona występem artystycznym przygotowanym przez uczniów klas I-III.

Zapraszamy do galerii

WYCIECZKA DO FABRYKI BOMBEK KLAS I - III

Zapraszamy do galerii

TABLET W PIERWSZEJ KLASIE
Tablet w edukacji to przydatne narzędzie...już od dziś będą mogli się o tym przekonać uczniowie klasy 1. Otrzymali długo wyczekiwane tablety, które zwiększa efektywności lekcji i poprawią możliwość przyswojenia nowego materiału. Pamiętajmy, że dziecko uczy się przecież nie tylko “racjonalnie" ale też “zmysłowo" . Wykorzystanie narzędzi multimedialnych na lekcjach jest zresztą okazją do zaadaptowania zdobyczy technologii na potrzeby procesu edukacyjnego. Uśmiech na ustach uczniów....BEZCENNY.

Zapraszamy do galerii

MIKOŁAJKI W SZKOLE

Zapraszamy do galerii


DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KL. I-III 1.12.2017r.
1.12.2017 r. odbyła się zabawa andrzejkowa dla klas I-III. Uczniowie oraz ich wychowawczynie bawili się przy dobrej muzyce, smacznych przekąskach i ciekawych wróżbach. Była to kolejna udana dyskoteka w naszej szkole!

Zapraszamy do galerii

DYSKOTEKA ANDRZEJKOWA KL. IV - VI 30 Listopad 2017r.
Dbając o tradycję i zapewniając uczniom przestrzeń, w której będą dobrze się czuli i po prostu świetnie bawili, zorganizowaliśmy dla klas IV - VI dyskotekę andrzejkową. Nasi podopieczni bawili się przy wróżbach, dobrym jedzeniu i wprowadzającej odpowiednią atmosferę muzyce. Wszyscy uczestnicy zabawy byli bardzo zaangażowani. Dyskotekę możemy zaliczyć do udanych!

Zapraszamy do galerii

W ROLI WIDZÓW - REWIA NA LODZIE
30.11.2017 r. nasi uczniowie obejrzeli kolejne widowisko teatralne. Tym razem padło na rewię na lodzie. Podziwialiśmy "Królową Śniegu" - spektakl inspirowany baśnią Andersena. Znakomite kostiumy, doskonała choreografia i ciekawy scenariusz sprawiły, że wszyscy ocenili przedstawienie bardzo wysoko. Z pewnością długo będziemy wspominać ten wyjazd!

Zapraszamy do galerii

MALOWANIE NA WODZIE - DZWONKI WARSZTATY ŚWIĄTECZNE
29.11.2017 r. gościliśmy w szkole wyjątkową osobę. Tego dnia odbyły się warsztaty malowania na wodzie metodą Ebru, które poprowadziła dla naszych uczniów specjalistka w tej dziedzinie, pani Katarzyna Hertmanowska. Chętne osoby ze wszystkich klas mogły podziwiać prace plastyczne wykonane tą właśnie techniką oraz stworzyć własną ozdobę świąteczną - przyozdobić drewniany dzwoneczek. Uczestnicy warsztatów byli oczarowani rezultatami, jakie można uzyskać malując na wodzie. Efekty ich pracy zapierały dech w piersiach!

Zapraszamy do galerii

EKSPERYMENTY ODYSEI - TĘCZA
Zapraszamy do galerii

EKSPERYMENTY ODYSEI - KOLOROWE KRYSZTAŁY I CIASTOLINA
Zapraszamy do galerii

ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA
ŚWIATOWY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA Mały, duży, bury, kolorowy, milutki, z kokardką czy w kubraczku... Każdy posiada bądź posiadał własnego ulubionego misia pluszowego. Jest to jedna z najpopularniejszych zabawek w Europie już od XIX wieku! Miś pluszowy nieodłącznie kojarzony jest z beztroskim czasem dzieciństwa. Wiele razy, pewnie, dla Was był kumplem do zabawy, kompanem podróży, przyjacielem, któremu można wszystko powiedzieć, antidotum na nocne koszmary. 25 listopada obchodzimy święto Pluszowego Misia - najmilszej przytulanki i najlepszego przyjaciela dzieci. Z tej okazji w miniony piątek przygotowaliśmy dla naszych najmłodszych uczniów wiele propozycji związanych z tym wyjątkowym dniem. Gry i zabawki z wizerunkiem Misia dostarczą wielu chwil radosnej zabawy. W klasach przybliżyliśmy uczniom historię powstania tego wyjątkowego święta, a następnie zaprosiliśmy wszystkich wraz z ulubionymi pluszakami do zabawy....uśmiech nikomu nie znikał z twarzy!!!!

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - UKRAINA CIEKAWA KRAINA
" Ukraina ciekawa kraina" jak się okazało w dniu 23 listopada 2017, który był także i Dniem życzliwości. Dziś czuliśmy się jakbyśmy byli na Ukrainie, a Rufina, Samuil, Mariia i ich najmłodsza siostra niczym w ojczystym kraju, a wszystko to za sprawą otaczających nas barwnych flag, wszelkich dekoracji, filmu jak i muzyki. To właśnie dziś posłuchaliśmy autentycznego języka ukraińskiego i poćwiczyliśmy nie tylko język angielski, ale i ukraiński w mowie i piśmie. Lekcje wręcz mistrzowsko poprowadzili w klasie VI Rufina i Samuil w roli głównej wraz ze wsparciem organizatora wydarzenia p. Doroty Cieślak. Na uznanie zasługuje też Mariia, która bez problemu wcieliła się w rolę młodej belferki w klasie IV. Społeczność uczniowska w trakcie przerw miała nie lada zadanie, ażeby rozwiązać krzyżówkę na podstawie prezentacji przygotowanej przez uczniów ze Szkoły Podstawowej w Manieczkach , o kraju i kulturze Ukrainy. Zaangażowanie uczniów zasługuje na ocenę celującą co może być z pewnością potwierdzeniem celowości organizacji tego typu "eventów".

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
Jednym z najważniejszych zadań szkoły jest wpajanie uczniom odpowiednich wartości. W ramach obchodów Światowego Dnia Życzliwości panie Aurelia Binkowska oraz Kamila Nowak-Płygawko - szkolny pedagog i psycholog - przygotowały dla swoich podopiecznych kilka atrakcji. Najważniejszą było wprowadzenie akcji "Tajemniczego Kumpla", w ramach której uczniowie losowali spośród kolegów i koleżanek osobę, wobec której miały zachowywać się szczególnie miło (dając przykład właściwych zachować międzyludzkich). Ponadto zostało przygotowane specjalne pomieszczenie, w którym wszyscy zgromadzeni przygotowywali podczas przerw plakaty z życzliwymi hasłami. Zaangażowanie uczniów oraz pracowników szkoły było nagradzane naklejkami z uśmiechniętym emotikonem.

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ ŚPIOCHA
22.11.2017 r. obchodziliśmy z uczniami dzień śpiocha! Tego dnia przywędrowaliśmy do szkoły w szlafrokach, piżamach lub koszulach nocnych. Akcja potwierdziła, że w naszej placówce panuje prawdziwie domowa atmosfera. Nietypowe ubrania wywołały uśmiechy na twarzach wszystkich zgromadzonych, ponadto każda odpowiednio ubrana osoba otrzymała słodki upominek.

Zapraszamy do galerii

EKSPERYMENTY ODYSEI - BAŃKA W BAŃCE
Zapraszamy do galerii

BEZPIECZEŃSTWO PRZEDE WSZYSTKIM
W naszej szkole duży nacisk kładziemy na bezpieczeństwo oraz edukację związaną z bezpieczeństwem dzieci. Dlatego też tradycją stały się spotkania z funkcjonariuszami policji. W środę 22.11.2017 gościli przedstawiciele Komisariatu Policji w Śremie przeprowadzili z dziećmi pogadankę. Najmłodsi mieli okazję porozmawiać z policjantami o zachowaniu bezpieczeństwa w drodze do i ze szkoły, o bezpiecznym przechodzeniu przez ulicę, prawidłowym zachowaniu się na przejściach dla pieszych oraz bezpiecznym podróżowaniu autem. Dzieci dowiedziały się także, jakie niebezpieczeństwa mogą czyhać na nich podczas zabaw zimowych i w kontaktach z obcymi oraz dlaczego warto stosować elementy odblaskowe. Odpowiadając na zadawane pytania, dzieci wykazały się wiedzą z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym, podawały też przykłady niewłaściwego zachowania się. Tematem pogadanki były również obowiązujące przepisy ruchu drogowego, odpowiedzialność prawna nieletnich oraz zasady zachowania się obowiązujące w szkole i poza nią. Funkcjonariusz uwrażliwił uczniów na zagrożenia i ewentualne skutki prawne będące wynikiem niewłaściwego korzystania z Internetu, telefonów komórkowych.

Zapraszamy do galerii

MOJA PRZYGODA Z ASTRID LINDGREN
13.11.2017 r. odbył się finał konkursu "Moja przygoda z Astrid Lindgren" zorganizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Śremie. Naszą placówkę reprezentowały zwyciężczynie szkolnych eliminacji - Nina Sarnowska, Jagoda Błażejczak oraz Patrycja Wróblewska. Rywalizacja była bardzo wyrównana. Ostatecznie naszym uczennicom nie udało się stanąć na podium, udowodniły jednak, że bardzo dobrze znają twórczość autorki i godnie reprezentowały szkołę. Całej trójce składamy serdeczne gratulacje i życzymy sukcesów w przyszłorocznej edycji konkursu!

Zapraszamy do galerii

CZYTAJMY DZIECIOM
Wszyscy chcemy, aby nasze dzieci wyrosły na mądrych, dobrych i szczęśliwych ludzi. Jest na to sposób- CZYTAJMY DZIECIOM! Czytanie jest zależne od indywidualnych zainteresowań i potrzeb, rozwija nie tylko sferę poznawczo- intelektualną ale wzbogaca również wartości moralno- społeczne.Stały kontakt z książką i biblioteką zapewnia dzieciom rozwój zainteresowań czytelniczych, umiejętność korzystania ze źródeł informacji, trwałe przeżycie estetyczne i emocjonalne. Książka wzbogaca wiedzę, rozwija intelekt, jest źródłem rozrywki i zabawy. Dlatego też dzisiaj nasi najmłodsi uczniowie odwiedzili szkolną bibliotekę ze swoją ulubioną książką, na której własnoręcznie odcisnęli pieczęć promującą czytelnictwo ... Następnie wspólnie czytaliśmy ulubione bajki pierwszoklasistów.

Zapraszamy do galerii

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - APEL
10.11.2017 r. w naszej szkole odbył się apel upamiętniający Święto Niepodległości. Piątoklasiści przypomnieli najważniejsze fakty historyczne związane z tym wydarzeniem, zaś trzecioklasiści zajęli się częścią artystyczną - recytowali wiersze i śpiewali pieśni patriotyczne. Następnie odbyły się zawody, które pozwoliły sprawdzić, na ile uczniowie znają swój kraj. Osobno rywalizowały klasy I-III oraz IV-VI. Konkurencje okazały się być niemałą atrakcją, wszyscy świetnie się bawili udając polskich sportowców, rozpoznając polskie potrawy czy też nasze pieśni narodowe. Ponadto nasi podopieczni przynieśli ze sobą białe oraz czerwone balony, które ułożyli na wzór flagi narodowej.

Zapraszamy do galerii

Z WIZYTĄ W TEATRZE ...
W środę 08.11.2017 r. nasi uczniowie odwiedzili Teatr Muzyczny w Poznaniu, gdzie obejrzeli spektakl "Madagaskar". Teatralna wersja hitu filmowego zrobiła na naszych podopiecznych ogromne wrażenie. Podziwialiśmy niesamowite kostiumy, wspaniale dopracowane występny wokalno-taneczne oraz niebanalną scenografię. Po przedstawianiu dyskutowaliśmy o przesłaniu płynącym z opowieści.

Zapraszamy do galerii

ŚNIADANIE DAJE MOC
We wtorek w klasach 1-3 przeprowadzona została akcja Śniadanie daje moc. Dzieci wykonywały samodzielnie zdrowe pożywne kanapki bogate w witaminy.

Zapraszamy do galerii

MURAL
Z wielką satysfakcją prezentujemy zakończone prace MURALU

Zapraszamy do galerii

NOCKA W KLASIE SZÓSTEJ
Nasza szkoła jest dla uczniów czymś więcej niż miejscem zdobywania wiedzy. Dzieci lubią spędzać w niej czas. W piątek 03.11.2017 r. klasa VI uznała, iż wróci do swojej placówki po zakończeniu zajęć lekcyjnych. Tego dnia odbyła się nocka! Zabawom nie było końca, uczniowie spędzali czas przy grach planszowych, bawili się w chowanego, grali w prawda czy wyzwanie. Zwieńczeniem atrakcji był nocny maraton filmowy. Nasi podopieczni, mimo zmęczenia, opuszczali teren szkoły z uśmiechem na ustach. Imprezę można zaliczyć do udanych!

Zapraszamy do galerii

ZNAMY WIERSZE TUWIMA
Dnia 3 listopada odbyło się w naszej szkole przedstawienie dla klas I - III pt. ,,Wiersze Tuwima". Wykorzystano w nim kilka znanych wierszy poety Juliana Tuwima : ,,O GRZESIU KŁAMCZUCHU I JEGO CIOCI", ,,KOTEK", ,,SPÓŹNIONY SŁOWIK" , ,,ZOSIA SAMOSIA". W role bohaterów wierszy wcielili się uczniowie klas I - III uczestniczący w zajęciach Kółka teatralno- muzycznego. Po występie wszystkie zaproszone dzieci brały udział w quizie oraz odgadywały zagadki dotyczące wierszy Juliana Tuwima. Spotkanie odbyło się w wesołej i miłej atmosferze. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały pyszne cukierki.

Zapraszamy do galerii

ZABAWY W KLASIE PIERWSZEJ
O dobroczynnym wpływie warzyw, owoców i soków na organizm słyszymy niemal codziennie. Trudno nie doceniać roli, jaką warzywa, owoce i soki odgrywają w naszej codziennej diecie. Zawierają przede wszystkim cenne składniki tj. witaminy, składniki mineralne oraz błonnik pokarmowy...tego uczyli się dzisiaj najmłodsi uczniowie naszej szkoły...nauka poprzez zabawę. Pierwszoklasiści samodzielnie wykonywali ludziki z warzyw i owoców!!!

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ JĘZYKÓW OBCYCH - WALIA
W dzisiejszych czasach znajomość języków obcych to podstawa! Nasza szkoła, poza realizowaniem rozszerzonego programu z języka angielskiego, organizuje comiesięczne Dni języków obcych. Dzięki nim nasi podopieczni mają szansę poznać ciekawostki dotyczące innych krajów. Tym razem otrzymali garść informacji dotyczących Walii, która należy do Zjednoczonego Królestwa Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej. Jedną z największych atrakcji okazał się występ drugoklasistów, którzy wykonali tradycyjny walijski taniec.

Zapraszamy do galerii

HALLOWEEN
Kawalerowie Orderu Uśmiechu witają i o zabawach w szkole Halloweenowych zawiadamiają , latające czarownice i moc wrażeń to z angielskim spełniania marzeń ... uśmiechnięte buzie dzieci gdzie zmrok pomału leci , bal potworków i wesołe malowanie to nie koniec przygód na Halloween powitanie. Jeżeli szukasz więcej przygód i atrakcji przyjdź do nas i zobacz ile w tym co mówimy mamy racji…

Zapraszamy do galerii

ZAPOMNIANE GROBY
31.10 dzieci z klasy 2 dołączyły się do akcji "Zapomniane groby" zapalili płomień pamiĘci na grobach, o których zapomniano. Zachęcamy do udziału w kultywowaniu tradycji związanych z pamiętaniem o tych, o których już pamięć wygasła.

Zapraszamy do galerii

"PRZYDA SIĘ"
Wielu rodziców marzy o tym, by ich dzieci były grzeczne, pamiętały o odrobieniu pracy domowej czy po skończonej zabawie odłożyły zabawki z powrotem na miejsce. Dzieci z kolei marzą o tym, by rodzice dali im więcej swobody, za dużo nie wymagali, pozwolili do woli bałaganić, a co więcej, by bałagan sam, niczym za dotknięciem czarodziejskiej różdżki, zniknął później w mgnieniu oka. Czy można w tym wszystkim znaleźć złoty środek? I co może wyniknąć z zetknięcia się tych dwóch, tak skrajnych światów?? Tego starali się dowiedzieć uczniowie klasy 1 i 2 podczas przedstawienia w KCEK w Śremie pt. "PRZYDA SIĘ".

Zapraszamy do galerii

OPIECZĘTUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ
Już dziś rusza akcja w naszej szkole promująca czytelnictwo....OPIECZĘTUJ SWOJĄ KSIĄŻKĘ...w holu dolnym w specjalnie wyznaczonym miejscu można odbić pieczątkę na swojej ulubionej książce ... Serdecznie zapraszamy!!!

Zapraszamy do galerii

Pasowanie Pierwszaków
Nauka w szkołach powinna być prowadzona w taki sposób, aby uczniowie uważali ją za cenny dar, a nie za ciężki obowiązek. (Albert Einstein) Pasowanie na uczniów to wyjątkowo ważna uroczystość dla świeżo upieczonych pierwszoklasistów. Szkoła to bowiem nowe obowiązki, otoczenie, a także nowe wyzwania. W dniu 25.10.2017r. w naszej szkole odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia klasy pierwszej. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele Rady Rodziców oraz Rodzice. Pierwszoklasiści recytowali wiersze, śpiewali piosenki przedstawiające ich pierwsze dni w szkole. Następnie złożyli uroczysty tekst ślubowania, w którym obiecywali być dobrymi uczniami i wspaniałymi kolegami, po czym zostali pasowani dużym ołówkiem przez panią Dyrektor, co oznacza przyjęcie do społeczności szkolnej. Każdy pierwszoklasista otrzymał pamiątkowy dyplom i upominek. Po skończonej akademii nasi bohaterowie wraz z rodzicami udali się na słodki poczęstunek, zorganizowany przez rodziców.

Zapraszamy do galerii

RUCHOMA KSIĄŻKA
Nasza szkoła prowadzi akcję "Ruchoma książka". Przed budynkiem znajduje się budka, do której można przynosić książki i z której można je wypożyczać. Firma MARTEL dzięki swojej uprzejmości ufundowała kilka dodatkowych pozycji. Każda książka biorąca udział w akcji jest oznaczona specjalną pieczątką, która od jutra będzie dostępna w wyznaczonym miejscu (dolny hol szkoły). Zachęcamy wszystkich, aby oznaczali nią swoje książki!!!

Zapraszamy do galerii

JESIEŃ W KLASIE III
Pod koniec września wybraliśmy się do parku na wycieczkę. Obserwowaliśmy przyrodę i zachodzące wczesną jesienią zmiany, zbieraliśmy kasztany i liście. Mogliśmy się wspólnie pobawić i pograć w piłkę na boisku w parku. Podczas kolejnych dni wykonaliśmy piękne prace plastyczne o tematyce jesiennej oraz ludziki z kasztanów. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

Zapraszamy do galerii

MURAL

Od poniedziałku 23.10.2017 r. rusza akcja malowania muralu na bocznej ścianie szkoły. Jako placówka artystyczna pragniemy popularyzować sztukę i kulturę. Dbamy również o zachowanie walorów edukacyjnych - przesłaniem muralu będzie myśl, iż człowiek uczy się przez całe życie, a kto czyta książki żyje podwójnie. Mural będzie zachowany w ciepłej kolorystyce i bez wątpienia upiększy przestrzeń miejską. Autorem i wykonawca projektu będzie białoruski artysta Mark Maksimovich. Projekt uda się zrealizować dzięki wsparciu Pana Adama Lewandowskiego, Burmistrza Śremu. Zapraszamy do śledzenia naszej fotorelacji z powstawania muralu, która już od poniedziałku będzie pojawiać się na naszym facebook-owym profilu.

SZYCIE
To jest jak sport :) Jedni pływają, drudzy biegają, ćwiczą itd., a Nasi uczniowie spędzają wolny czas szyjąc. Wtedy zapominają o całym świecie, relaksują się, pobudzają swoją wyobraźnię i tworzą własne projekty. BRAWO

Zapraszamy do galerii

NASZE ZAJĘCIA DODATKOWE
Dzisiaj w naszej szkole unosiły się zapachy grillowanej kiełbaski na zajęciach kulinarnych...a od uczniowie podczas zajęć wokalnych śpiewali tak, że aż nogi rwały się do tańca.

Zapraszamy do galerii

GMINNY KONKURS CZYTELNICZY
16.10.2017 r odbył się XI Gminny Konkurs Czytelniczy pt. "Moja przygoda z Astrid Lindgren" . W etapie szkolnym wzięło udział sześciu uczniów z Naszej szkoły. Do kolejnego etapu zakwalifikowały się: Nina Sarnowska, Jagoda Błażejczak i Patrycja Wróblewska. Wszystkim uczestnikom dziękujemy a laureatom składamy gratulacje i życzymy powodzenia w kolejny etapie konkursu!!!

Zapraszamy do galerii

MATEMATYKA NIE MUSI BYĆ NUDNA
Matematyka to nie tylko liczenie zadań. Bywa to też fajna i ciekawa zabawa. Na jednej z ostatnich lekcji uczniowie klasy szóstej budowali modele graniastosłupów za pomocą klocków magnetycznych.

Zapraszamy do galerii

PODARUJ KSIĄŻKĘ BIBLIOTECE


Co roku w październiku obchodzimy Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. W tym roku przewodzi mu hasło: KSIĄŻKA NAS ŁĄCZY... Z tej okazji zorganizowaliśmy w Naszej szkole akcję " Podaruj książkę bibliotece". Biblioteka jest "sercem szkoły" i jej wizytówką, przyczynia się do sukcesów ucznia. Jest dla wielu uczniów azylem bezpieczeństwa,odizolowania się od hałasu, zgiełku przerwy. To właśnie biblioteka wpływa na zapoczątkowanie kontaktu z książką i promowanie czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży. Niech Nasza akcja podarowania ksiązki bibliotece będzie naszym łącznikiem...niech łączy nas książka!!!

DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
Ponieważ 14 października jest dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, dlatego też "Dzień Edukacji Narodowej" obchodzony był w naszej szkole 13 października. Już od rana na korytarzach szkolnych panował wesoły gwar. Uczniowie obdarowywali nauczycieli kwiatami, laurkami i prezentami. Następnie odbył się apel przygotowany przez uczniów z pomocą pani Angeliki Jankowiak i pana Piotra Duszyńskiego. Wszystkim uczniom i rodzicom bardzo dziękujemy za ciepłe słowa i życzenia! Tego dnia był również ogłoszony Nauczyciel Roku 2017, którym została pani Angelika Jankowiak. Serdecznie gratulujemy!!!

Zapraszamy do galerii

MEM MATEMATYCZNY
Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w szkolnym konkursie "MEM MATEMATYCZNY". Wpłynęło bardzo dużo interesujących prac. Mieliśmy ogromny problem z wyborem najlepszej pracy. Wyróżniliśmy cztery prace, które zdobyły najwięcej głosów. Są to MEMY wykonane przez następujących uczniów: Jakub Wojciechowicz kl. IV, Patrycja Wróblewska kl. V, Nina Skrzypczak kl. V, Maria Byrtek kl. V. Gratulujemy, a pozostałych zachęcamy do brania udziału w konkursach

Zapraszamy do galerii

SPOTKANIE Z SĘDZIĄ ANNĄ MARIĄ WESOŁOWSKĄ
Dnia 10 października uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w spotkaniu z sędzia Anną Marią Wesołowską.

Zapraszamy do galerii

ŚWIETLICA SZKOLNA
Świetlica szkolna pełni funkcję opiekuńcze i wychowawcze. Zaspakaja podstawowe potrzeby dziecka, takie jak bezpieczeństwo, przynależność do grupy, akceptacja w atmosferze życzliwości i swobody. Rozwijamy kreatywność dzieci, pomagamy w nauce, a przede wszystkim uczymy poprzez zabawę!!! Tu nigdy nie jest nudno, a czas mija szybko...

Zapraszamy do galerii

EKSPERYMENTY ODYSEI
Kółko eksperymentalne "EKSPERYMENTY ODYSEI" W ramach zajęć uczniowie naszej szkoły wykonują doświadczenia chemiczne. Na pierwszych zajęciach uczyli się jak domowym sposobem wykonać "WULKAN". Uczniowie byli bardzo zadowoleni z efektów swojej pracy i zaskoczeni jej efektem.

Zapraszamy do galerii

RAJD PIECZONA PYRA - 6 PAŹDZIERNIK 2017
Uczniowie klasy IV, V, VI wzięli udział w integracji swoich roczników, obchodząc przy okazji Święto Pieczonego Ziemniaka. Dzieci wraz z wychowawcami udały się do Wigwamu, gdzie czekało na nich wielkie ognisko. Impreza była znakomitą okazją do zjedzenie kiełbasek i pieczonych w ogniu ziemniaków. Nie zabrakło też dobrej muzyki, której towarzyszyły energiczne zabawy.

Zapraszamy do galerii

VII ŚWIATOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA
VII Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 29 września 2017r. W tym roku nasza szkoła uczestniczyła w ogólnopolskiej akcji Święcie Tabliczki Mnożenia. Uczniowie mieli za zadanie rozwiązać w określonym czasie kilka zadań dotyczących mnożenia i dzielenia liczb. Ekspertami Tabliczki Mnożenia w tym roku zostali: Klasa III: Jan Siupa, Magdalena Kościelniak, Jan Gruchalski, Jan Mieloszyński, Zoja Barabasz, Anita Barczak, Jovana Jurkowska, Eleonora Jarosz, Aleksandra Nowak, Brajan Rożek, Jagoda Wróblewska, Julia Kwasiborska Klasa IV: Sara Olejniczak, Alisiya Yuksel Klasa V: Laura Baraniak, Maria Byrtek, Wiktoria Głowacka, Franciszek Mieloszyński, Michał Wawrzyniak, Patrycja Wróblewska, Wiktoria Siupa, Kacper Piotrowski Klasa VI: Bartosz Stachowiak, Jagoda Błażejczak, Mateusz Sucholas, Krzysztof Kaczmarek Gratulujemy, a pozostałym życzymy sukcesu za rok.

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE VI
Dzień Chłopaka w klasie VI Istnieją różne sposoby na świętowanie Dnia Chłopca. Szóstoklasiści postanowili zrezygnować z wręczania sobie upominków i zastąpić je klasowym wyjazdem. 02.10.2017 r. cała klasa wybrała się do Poznania. Głównym punktem wycieczki było odwiedzenie Jump Areny. Uczniowie bawili się znakomicie, wspomnienie wspólnie spędzonych chwil z pewnością długo będzie im towarzyszyć.

Zapraszamy do galerii

DZIEŃ CHŁOPCA W KLASIE IV
W piątek 29.09.2017 r. uczennice klasy IV przygotowały swoim kolegom niemałą niespodziankę. Wręczyły im koszulki oraz pyszne babeczki domowej roboty. Pamiętały też o swoim wychowawcy. Otrzymane bluzki miały ten sam wzór, aby wyraźnie zaakcentować, że klasa IV tworzy wspólną drużynę!

Zapraszamy do galerii

SPRZĄTANIE ŚWIATA
Świat stał się czystszy! Uczniowie naszej szkoły już wielokrotnie udowadniali, że dobro innych nie jest im obojętne. Tym razem najmłodsi z nas, dzieciaki z klas I-III, wzięły udział w corocznej akcji sprzątania świata. Wraz z opiekunkami wysprzątały cały Park Miejski im. Powstańców Wielkopolskich w Śremie, mając tym samym swój udział w pięknym przedsięwzięciu oczyszczania naszej planety. Bierzmy przykład z naszych podopiecznych.

Zapraszamy do galerii

Dzień Chłopca w klasie I i II
W piątek 29 września w klasie 1 i 2 odbył się Dzień Chłopca. Chłopcy dostali prezenty i słodkie niespodzianki. Nie obyło się także bez zabawy. Konkurencję dały dzieciom mnóstwo radości i zabawy. Na koniec za wykonane zadania każdy z chłopców otrzymał dyplom.

Zapraszamy do galerii

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
Wrzesień w naszej szkole jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dnia 26 września w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" uczniowie klasy pierwszej mieli okazję spotkać się z policjantami oraz maskotką wielkopolskiej Policji sierżantem Pyrkiem. Spotkanie przebiegło w miłej atmosferze. Najpierw dzieci dowiadywały się od mundurowych jak powinien zachować się pieszy w ruchu drogowym, aby był bezpieczny. Dopełnieniem spotkania było przejście przez jezdnię, w czasie kiedy ruchem kieruje policjant drogówki. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.

Zapraszamy do galerii

KONKURS
1000 powodów by czytać

KONKURS 1000 powodów by czytać Przygotowując się do konkursu, zapytaliśmy uczniów, jakie książki ostatnio przeczytali. Wśród nich było wiele pozycji napisanych przez Astrid Lindgren. Wcześniej organizowaliśmy spotkania poświęcone jej twórczości, wykorzystując fakt, iż w tym roku przypadają 15 rocznica jej śmierci oraz 110 urodzin. Uczniowie uznali, że chcieliby przedstawić "Pippi Pończoszankę". Osoby chętne do wzięcia udziału w konkursie przygotowywały kostiumy i stworzyły kartonowego konia. Zdecydowały, jak będzie wyglądać fotografia. Całość przygotowań była niemałą atrakcją dla naszych podopiecznych.

Zapraszamy do galerii

Otwarcie Biblioteki Szkolnej
Dnia 6 września naszą szkołę odwiedziła aktorka Edyta Jungowska. Zachęcała uczniów naszej szkoły do czytania książek oraz dokonała otwarcia naszej nowej Biblioteki Szkolnej. Uczniom klas I - III pani Jungowska przeczytała fragmenty książki o przygodach Pippi. Dziękujemy za odwiedziny

Zapraszamy do galerii

Zapraszamy!!!

ROZPOCZĘCIE ROKU

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2017/2018 - 04.09.2017r. GODZ. 8.00.

MSZA ŚW. Z OKAZJI ROZPOCZĘCIA ROKU GODZ. 9.00 - KOŚCIÓŁ PW. DUCHA ŚWIĘTEGO

PODRĘCZNIKI

W ROKU SZKOLNYM 2017/2018 WSZYSTKIE PODRĘCZNIKI POZA RELIGIĄ KLASY I-VI OTRZYMUJĄ ZE SZKOŁY - RELIGIA DO SAMODZIELNEGO ZAKUPU.

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE dla klasy I

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE dla klasy I (rok szkolny 2017/18) odbędą się w dniach 28.08.2017 r. - 31.08.2017 r. w godz. 9.00 - 11.00. ZAPRASZAMY!

Zebranie z rodzicami klasy I

Zebranie z rodzicami klasy I (rok szkolny 2017/18) odbędzie się dnia 28.08.2017r. o godz. 17.00.

Wspominamy wycieczkę... Londyn 12-17.06.2017r.

Zapraszamy do galerii

DELI Park w Rosnówku
W dniu 13 lipca wybraliśmy się na kolejną wakacyjną wycieczkę. Tym razem udaliśmy się do DELI Parku w Rosnówku. Mimo początkowo nie zachęcającej aury, wycieczka okazała się bardzo udana. Najpierw zwiedziliśmy park oglądając miniaturowe światowe budowle, prehistoryczne zwierzęta, gigantyczne owady oraz Mini ZOO. Na końcu spędziliśmy czas na dużym placu zabaw. Czekamy na kolejną wycieczkę.

Zapraszamy do galerii

ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO 2016/2017

Zapraszamy do galerii

Słodkie Czary Mary Poznań
W dniu 6 lipca uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w wycieczce do Poznania. W pierwszej kolejności udaliśmy się na Stary Rynek, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia Koziołków Poznańskich. Następnie udaliśmy się do Muzeum Czekolady Słodkie Czary Mary, gdzie każdy uczestnik miał możliwość wykonania własnej czekolady. Z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wycieczki.

Zapraszamy do galerii

Wycieczka do Nenufar Club Kościan.
W dniu 21 czerwca uczniowie klasy pierwszej, drugiej i trzeciej udali się na wycieczkę do Nenufar Club Kościan. Uczestniczyli w programie: Z PIRATAMI DOOKOŁA ŚWIATA W POSZUKIWANIU BIAŁEGO NENUFARU. Dzieci zostały przywitane przez pirata, a następnie udały się w pasjonującą i ciekawą podróż. Poznały miniatury budowli świata, ich krótki opis i lokalizację. Poznały wynalazki egipskie oraz wierzenia Indian. Program wymagał od dzieci aktywnego udziału i zaangażowania. Dawał możliwość wykazania się sprawnością fizyczną, spostrzegawczością a także umiejętnością współpracy. Na zakończenie dzieci z przyjemnością upiekły kiełbaski w ognisku, które z dużym apetytem zjadły.

Zapraszamy do galerii

Uczniowie naszej szkoły odwiedzili Warszawę.
W dniu 20 czerwca uczniowie naszej szkoły odwiedzili Warszawę. Zwiedziliśmy Park Łazienkowski, centrum Warszawy. Na koniec udaliśmy się do Centrum Nauki Kopernik. Zmęczeni, ale szczęśliwi późnym wieczorem wróciliśmy do domu.

Zapraszamy do galerii

Dnia 3 czerwca w naszej szkole odbył się festyn rodzinny z okazji Dnia Dziecka

Zapraszamy do galerii

Wyjście do biblioteki
Dnia 9 czerwca klasa czwarta i piąta wraz z opiekunami udała się do Publicznej Biblioteki w Śremie na film pt.: "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai".

Zapraszamy do galerii

Festyn Rodzinny

Śremsong
Podczas tegorocznego Śremsongu naszą szkole reprezentowała Marysia Byrtek. Marysia zagrała i zaśpiewała jedna z piosenek zespolu TGD - Nadzieja.
Zapraszamy do galerii

Koncert zespołu wokalnego SEMPLICZE
17.05.2017 - koncert zespołu wokalnego SEMPLICZE z Lubinia w naszej szkole. Pozdrawiamy i zapraszamy ponownie!
Zapraszamy do galerii

Gminny Konkurs Recytatorski
W piątek 05 maja 2017r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie odbył się IV Gminny Konkurs Recytatorski pt. "Wiersze, które bawią i uczą" dla uczniów klas I-II szkół podstawowych z gminy Śrem. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: z klasy I Jan Jędrzejczak oraz z klasy II Helena Kielan i Anita Barczak. Jury doceniło wkład artystyczny w utworze "Samochwała" Jana Brzechwy w wykonaniu Anity Barczak, przyznając jej dyplom z wyróżnieniem. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii

Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w roku szkolnym 2017/2018 zatrudni:

-nauczyciela bibliotekarza -nauczyciela j. angielskiego
-nauczyciela wychowania do życia w rodzinie
-nauczyciela historii
-nauczyciela plastyki
-nauczyciela j. hiszpańskiego
-nauczyciela robotyki
-nauczyciela świetlicy
-sprzątaczkę

Proszę o przesyłanie CV na e-mail: sekretariat@szkolausmiechu.pl
Tel. kontaktowy 618833528

WYCIECZKA DO MUZEUM ŚREMSKIEGO
We wtorek 4 kwietnia 2017 r. dzieci z klasy drugiej wzięły udział w zajęciach edukacyjnych poświęconych tradycji Świąt Wielkanocnych. Warsztaty zostały zorganizowane przez Muzeum Śremskie. Uczniowie wysłuchali w skupieniu ciekawego wykładu o tematyce wielkanocnej, obejrzały przygotowane z tej okazji eksponaty, a następnie własnoręcznie wykonały kolorowe palmy.

Zapraszamy do galerii

PALMA WIELKANOCNA
Uczniowie kl. II wraz ze starszymi kolegami z klasy IV i V naszej szkoły wzięli udział w powiatowo-gminnym konkursie na najładniejsza palmę wielkanocną. Trzy palmy naszych uczniów, zaprezentowano podczas Jarmarku Wielkanocnego na śremskim rynku w niedzielę 9 kwietnia. Tego też dnia odbyło się ogłoszenie wyników konkursu. Szkoła nasza znalazła się w gronie pięciu laureatów i otrzymała dyplom i nagrodę pieniężną. Gratulujemy! Poniższe zdjęcia ilustrują wysiłki uczniów klasy II w tworzeniu PALMY WIELKANOCNEJ.

Zapraszamy do galerii

Wielkanoc

Warsztaty wielkanocne
Klasa I w związku ze zbliżającymi się Świętami Wielkanocnymi wybrała się do Śremskiego Muzeum na warsztaty wielkanocne, aby własnoręcznie wykonać "Palmy Wielkanocne".

Zapraszamy do galerii

Program Edukacji Antytytoniowej
Klasa I wzięła udział w zajęciach w ramach Programu Edukacji Antytytoniowej "Nie pal przy mnie, proszę"

Zapraszamy do galerii
INFORMACJE DOT. NABORU NA ROK SZKOLNY 2017/2018 DO SZKOŁY PODSTAWOWEJ
Na stronie www.nabor.srem.pl znajdą Państwo informacje nt. rekrutacji na rok szkolny 2017/2018.

Julka Wróblewska w naszej szkole
Dnia 21 marca naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość - znana aktorka Julia Wróblewska. Podczas wizyty pani Julia wzięła udział w Warsztatach Wielkanocnych wspólnie z uczniami klasy piątej. Następnie opowiedziała naszym uczniom o zawodzie aktora i udzielała odpowiedzi na pytania. Na końcu wręczyła uczniom upominek z autografem. Serdecznie pozdrawiamy panią Julię.

Zapraszamy do galerii

"Żegnaj zimo, Witaj wiosno"
Z okazji Pierwszego Dnia Wiosny uczniowie naszej szkoły wybrali się na przemarsz w kolorowym korowodzie pod hasłem "Żegnaj zimo, Witaj wiosno". W tym dniu uczniowie ubrali się na kolorowo, poprzynosili balony oraz wspólnie wykonali plakaty witające wiosnę.

Zapraszamy do galerii

XVIII Targi Edukacyjne
Zapraszamy do galerii

Matematyka nie musi być nudna. Przekątne wielokąta inaczej.
Zapraszamy do galerii

DRZWI OTWARTE 2017
Zapraszamy do galerii

BALIK KARNAWAŁOWY KLAS 1-3
Zapraszamy do galerii

CYBERPRZEMOC - BEZPIECZNY INTERNET, SPOTKANIE Z POLICJANTEM
Zapraszamy do galerii

Dzień otwarty

Wymiana ciepła
"Marzniesz? Weź sobie ubranie! Chcesz pomóc? Zostaw ciepłą kurtkę, płaszcz, polar, sweter na wieszaku" - Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przyłącza się do akcji "Wymiana ciepła". Idea jest bardzo prosta zamiast wyrzucać niepotrzebne, zimowe ubrania, które jeszcze nadają się do użycia można pozostawić je na specjalnym wieszaku, a osoby potrzebujące mogą je z stamtąd zabrać. Wieszak znajduje się przed budynkiem szkoły. Pomagajmy!

Zapraszamy do galerii

Dzień Babci i Dziadka
Dnia 25 stycznia uczniowie klasy II świętowali Dzień Babci i Dziadka. Dzieci przygotowały z tej okazji program artystyczny, laurki i upominki, a rodzice smaczny poczęstunek. Dziadkowie byli bardzo dumni ze swoich pociech i nagrodzili ich gromkimi brawami.
Było to spotkanie o szczególnie rodzinnym charakterze pełne ciepła i serdeczności.

Zapraszamy do galerii

Urodziny Kubusia Puchatka
Kubuś Puchatek ulubieniec milionów dzieci na całym świecie obchodził 18 stycznia swoje urodziny. Z tej okazji klasa III zaprosiła swoich młodszych kolegów i koleżanki z klas I i II na przedstawienie. Były konkursy i zagadki dotyczące przyjaciół Kubusia Puchatka. Dzieci wykazały się świetną znajomością. Kubuś Puchatek kojarzy się z ciepłem i humorem, taką właśnie atmosferę starano się utrzymywać podczas uroczystości.

Zapraszamy do galerii

Przygotowania uczniów z klasy II do Świąt Bożego Narodzenia
Święta Bożego Narodzenia to najbardziej uroczyste Święta w naszej tradycji. Święta, na które czekamy z utęsknieniem, Święta do których przygotowujemy się długo i starannie...

Uczniowie klasy II aktywnie uczestniczyli w cyklu lekcji poświęconych tradycjom Świąt Bożego Narodzenia. Dzieci brały udział w warsztatach "Świąteczne filcowanie" - prowadzonych przez panią Katarzynę Hertmanowską, na których wykonały ozdobę choinkową w kształcie serca z własnoręcznie zrobionego filcu.

Ze szczególnym zaangażowaniem dzieci przystąpiły do wykonania kartek świątecznych, które w ramach konkursu wysłane zostały do Szkoły Podstawowej w Toruniu.

W szkolnym konkursie "Najpiękniejsza Szopka" udział wzięli uczniowie i rodzice.

Uczniowie klasy II włożyli dużo serca w własnoręczne wykonanie stroików świątecznych oraz ozdób . W ostatni dzień przed przerwą świąteczną wspólnie zasiedliśmy do wigilijnego stołu, dzieliliśmy się opłatkiem i śpiewaliśmy kolędy. Dopełnieniem tego dnia były prezenty przyniesione przez Gwiazdora.

Zapraszamy do galerii

Zapraszamy do obejrzenia :)

Wesołych Świąt!

Serdecznie zapraszamy

Śniadanie daje moc
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu majmy energię do nauki, lepiej koncentrujemy się podczas lekcji i majmy siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Dlatego przygotowywaliśmy zdrowe kanapki i smaczne musli.

Aż przyjemnie było patrzeć jak uczniowie z apetytem pałaszują kolorowe kanapki i sałatki przygotowane przez siebie. Na pieczywie nie zabrakło pożywnych wędlin, ale też pełnych witamin warzyw. Oprócz smacznego posiłku uczniowie mieli szansę docenić jak przyjemne może być zasiadanie przy jednym stole z kolegami i koleżankami.

Zapraszamy do galerii

Zabawy z Tuwimem

Zapraszamy do galerii

Pasowanie
25 października o godzinie 12.00, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie odbyło się uroczyste PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ. W uroczystości wzięli udział: Pani dyrektor szkoły Beata Ściana, organ prowadzący szkołę - Pan Jakub Tylman, przedstawiciele Rady Rodziców, rodzice oraz gość specjalny podopieczna klasy pierwszej aktorka i tancerka Pani Agnieszka Kaczorowska. Dzieci z klasy pierwszej przygotowały i zaprezentowały wspaniały program artystyczny oraz zdały pierwszy w życiu Egzamin Pierwszoklasisty , podczas którego wykazały się swoimi umiejętnościami i wiedzą. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów . Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do naszej szkoły. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplom i legitymację uczniowską oraz upominki. Na koniec tego wspaniałego dnia dzieci zaprezentowały wszystkim zgromadzonym gościom oraz Pani Agnieszce Kaczorowskiej dwa tańce cza-cze oraz jiva. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim dzieciom życzymy sukcesów w nauce.

Zapraszamy do galerii

Światowy Dzień Mycia Rąk
15 października przypada Światowy Dzień Mycia Rąk ustanowiony przez UNICEF, aby przypomnieć o podstawowym nawyku mycia rąk wodą i mydłem. Z tej okazji Samorząd Uczniowski kontrolował w czwartek czystość rąk i przyznawał tytuły PUCUSIA i PORZĄDNISIA uczniom, którzy dbają o podstawową higienę.

Zapraszamy do galerii

Zoo
Wycieczka do Nowego ZOO w Poznaniu Dnia 7 października klasy czwarta i piąta wraz z opiekunami udali się na Dzień Pielęgniarza do Nowego ZOO w Poznaniu. Poznali życie i sposób opieki Wielbłądów. Z zaciekawieniem wysłuchali wypowiedzi pracowników, zadając ciekawe pytania. Następnie zrobiliśmy sobie dwugodzinny spacer po ZOO. Na koniec udaliśmy się do Centrum Handlowego M1, gdzie mieliśmy możliwość obejrzenia Chińskiej Armii Terakotowej. Znajduje się w niej 130 replik żołnierzy cesarskiej armii, oddanych w wielkości 1:1, m.in. stojące i klęczące figury, elementy wyposażenia wojskowego, karoca z końmi, a nawet cesarz Qin Shi we własnej osobie.

Zapraszamy do galerii

VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia
30 września to nie tylko Dzień chłopca, ale także VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym roku, dzięki zaangażowaniu pani Katarzyny Porolniczak do akcji włączyła się Publiczna Szkoła Podstawowa im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Byliśmy jedną spośród prawie 3 tysięcy szkół, w której od samego rana każdy mnożył na każdym kroku. Rywalizacja oczywiście była bardzo "Fair play", jednak niektórzy wychodzili z niej zwycięsko dzierżąc na swej piersi odznakę " Mistrza tabliczki mnożenia" inni z niesmakiem przyznawali, że chyba nadszedł czas, by powtórzyć ten jakże ważny dział matematyki. Za rok zobaczymy, kto odrobił zadanie domowe.

Tegoroczni Mistrzowie Tabliczki Mnożenia:

Klasa V: Jagoda Błażejczak, Olga Górska, Nina Sarnowska, Krzysztof Kaczmarek, Kamil Kowalski, Artur Nowak oraz Bartosz Stachowiak

Kasa IV: Laura Baraniak, Wiktoria Siupa, Kacper Piotrowski oraz Michał Wawrzyniak

Klasa III: Agata Nowak, Liwia Kukowiecka oraz Maciej Zajler

Zapraszamy do galerii

Dzień Chłopca w klasie piątej
Tego roku klasa piąta świętowała Dzień Chłopca w czasie nocki filmowej, która odbyła się 30 września. Był słodki upominek dla Panów, filmy, zabawa w szukanego po szkole i wiele innych zabaw. Zmęczeni, ale zadowoleniu uczniowie w sobotni poranek wrócili do domu.
Zapraszamy do galerii

UWAGA !!!!
W miesiącu październiku opłata za obiad wyniesie:
21 dni x 5 zł = 105 zł
Termin płatności: do 03.10.2016r.
Przypominamy, że w październiku za obiady płacimy w całości.
Nie przyjmujemy jednorazowych zamówień (5 zł za dzień).

Rolety okienne od firmy PAC
W ubiegłym tygodniu z miłą niespodzianką do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu przybyła firma PAC, która wyposażyła nasze sale lekcyjne w rolety okienne. Dzięki temu znacznie poprawił się komfort pracy uczniów i nauczycieli.

Serdecznie dziękujemy!!!

Dyrekcja, pracownicy i uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
Zapraszamy do galerii

Kanonizacja Matki Teresy
4 września 2016 odbyła się kanonizacja Matki Teresy. Bardzo się cieszymy z tego wydarzenia, ponieważ jest Ona Patronem naszej szkoły. W Skopje (Macedonia) jest Jej rodzinny dom.
Zapraszamy do galerii

WITAJ SZKOŁO! Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017!
Zapraszamy do galerii

UWAGA !!!!
W miesiącu wrześniu opłata za obiad wyniesie:
22 dni x 5 zł = 110 zł
Termin płatności: do 01.09.2016r.
Przypominamy, że we wrześniu za obiady płacimy w całości.
Nie przyjmujemy jednorazowych zamówień (5 zł za dzień).

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017
Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/2017 dla wszystkich klas szkoły podstawowej odbędzie się 01.09.2016r. (czwartek) o godz. 9:30

Podręczniki do Religii:
Klasa I "Jesteśmy w rodzinie Pana Jezusa" (red.) J. Szpet, D. Jackowiak Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

Klasa II "Kochamy Pana Jezusa" (red.) J. Szpet, D. Jackowiak Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

Klasa III "Przyjmujemy Pana Jezusa" J. Szpet, D. Jackowiak Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

Klasa IV "Jestem chrześcijaninem" (red.) J. Szpet, D. Jackowiak Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

Klasa V "Wierzę w Boga" (red.) J. Szpet, D. Jackowiak Wydawnictwo Święty Wojciech, Poznań

Podręczniki na rok szkolny 2016/2017
Podręczniki na rok szkolny 2016/2017 do klas 1-5 zapewnia szkoła - oprócz książek i ćwiczeń z religii.

Wakacje w szkole!

Zapraszamy do galerii

"NOC Z ARTYSTAMI"
Dnia 24 czerwca br. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie w godzinach od 21.00 do 24.00 odbyła się "NOC Z ARTYSTAMI".

Gościliśmy na niej artystów, którzy przygotowali ciekawe warsztaty plastyczne i muzyczne.

Szczególne zainteresowanie wśród dzieci i ich rodziców wzbudziły zajęcia prowadzone przez panią Katarzynę Hertmanowską. Poświęcone były one tradycyjnej, tureckiej sztuce malowania na wodzie tzw. sztuce Embru. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również warsztaty W Krainie Malarstwa, prowadzone przez panią Marię Łuszczewską. Tu wykorzystano innowacyjną technikę Grattage czyli zdrapywanie farby z papieru lub płótna. Dzieci miały też okazję spróbować techniki malowania stemplem lub na sztaludze.

Kolejne , interesujące warsztaty , które odbyły się w tym dniu to "Włóczkowe graffiti" czyli tzw. "Dziergane graffiti" bez użycia drutów, szydełek i maszyny. Zajęcia prowadziła pani Agnieszka Ostrowska. Dla miłośników głośnych dźwięków dużą atrakcją były warsztaty perkusyjne prowadzone przez panią Angelikę i pana Marcina Puśleckich.

Wszystkie warsztaty prowadzone były na bardzo wysokim poziomie, a wspaniała atmosfera sprzyjała nawiązaniu życzliwych relacji.

Po warsztatach czekało na uczniów naszej szkoły jeszcze wiele atrakcji: wakacyjna Zumba i noc filmowa z przerwą na pyszną włoską pizzę.
Zapraszamy do galerii

Spektakle
Dawno, dawno temu w Twardogórze pewna urocza księżniczka czekała na swojego księcia. W wyborze odpowiedniego męża pomagały jej nadobne damy dworu, wesoła czarownica i wytwornie grzeczny smok. Inscenizację tej historii, autorstwa Wioletty Piaseckiej, można było obejrzeć 16 czerwca 2016 w kinoteatrze "Słonko" w Śremie. Widownia dopisała. Zainteresowanie przedstawianiem było tak duże, iż tego samego dnia odbyły się dwa spektakle. W role główne wcielili się rodzice uczniów i dyrekcja Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Panie i Pan z Rady Rodziców niczym profesjonalni aktorzy na scenie zaprezentowali opanowanie, znakomitą dykcję, kreatywność, a nawet talenty wokalne i taneczne. Rodzicom ani na krok nie ustępowały dzieci. Uczniowie ze szkolnego koła wokalnego znakomicie wypadli w repertuarze "Fasolek". Szczególnie, iż popisali się nie tylko śpiewem, ale i grą na flażoletach oraz tańcem. Rodzicom i dzieciom serdecznie dziękujemy za zaangażowanie i poświęcony na próby czas. Dziękujemy również paniom, które przygotowały aktorów: pani Jolancie Kluczyńskiej i pani Angelice Puśleckiej oraz pani Dyrektor, którą niewielu poznało w przebraniu babci.
Zapraszamy do galerii

WAŻNE !!!
W czwartek Polacy grają mecz z Niemcami. W tym dniu (16 czerwca) przychodzimy ubrani na biało - czerwono i WSPIERAMY NASZYCH !!!!!!!!!!!! Można przynieść flagi, szale, czapki... Samorząd Uczniowski

Egzamin - karta rowerowa
Dnia 10 czerwca uczniowie klasy IV przystąpili do egzaminu na kartę rowerową. Sprawdzenia niezbędnych umiejętności osób ubiegających się o kartę dokonali: nauczyciel naszej szkoły pan Arkadiusz Kamiński oraz policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Śremie. Egzamin składa się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej.
Zapraszamy do galerii

Najpiękniejszy List w Gminie
7 czerwca 2016 r. (wtorek) w Bibliotece Publicznej im. Heliodora Święcickiego odbyło się rozstrzygnięcie konkursu ogłoszonego przez Urząd Miejski w Śremie na "Najpiękniejszy List w Gminie". Miło nam poinformować, że uczniowie naszej szkoły wrócili z dyplomami. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii

Muzyka łagodzi obyczaje
25.05.2016 w naszej szkole odbył się happaninig pt. "Muzyka łagodzi obyczaje". Polegał on na przemarszu klas 1-3 ze szkoły na rynek w Śremie gdzie obyło się wspólne zaśpiewanie piosenki pt. "Piosenka do walizek i plecaków" wraz z zagraniem prostego do niej akompaniamentu na stworzonych przez siebie instrumentach. Korowód ozdobiony był kolorowymi plakatami i transparentami, które wykonały dzieci w czasie zajęć na świetlicy. Happening miał na celu pokazać uczniom zamazywanie granic pomiędzy życiem a sztuką. Organizatorami happaningu były p. Małgosia Gintrowicz i p. Angelika Puślecka.
Zapraszamy do galerii

Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
Uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie wzięli udział w dniach 19-22 maja 2016r. w XII Ogólnopolskim Zlocie Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Osieku (woj. kujawsko - pomorskie). Ogólnopolski Zlot Szkół im. Kawalerów Orderu Uśmiechu to wydarzenie, nad którym honorowy patronat objął Kanclerz Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu, Rzecznik Praw Dziecka pan minister Marek Michalak. Organizatorzy przygotowali wiele atrakcji dla gości przybyłych z 15 placówek z całego kraju. Były występy artystyczne dzieci, gra miejska, dyskoteka, II Bieg o Uśmiechu, warsztaty historyczne i zabawy integracyjne. Odbyły się również spotkania z Kawalerami Orderu Uśmiechu m.in. p. Dorotą Zawadzką, ks. P. Sadkiewiczem, Kanclerzem Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu p. Markiem Michalakiem, który obdarował wszystkie dzieci upominkami.
Zapraszamy do galerii

Śremsong
W Śremie odbył się XXV JUBILEUSZOWY OGÓLNOPOLSKI PRZEGLĄD PIOSENKI RELIGIJNEJ Śremsong. My także wzięliśmy w nim udział. 17. 05. 2016 wyruszyliśmy na przesłuchania. Zespół Kawalerów Orderu Uśmiechu pod kierownictwem Angeliki Puśleckiej wykonał utwór Magdy Anioł - Anioł stróż i zdobył wyróżnienie.
Zapraszamy do galerii

Zapraszamy

Sprzątanie Świata 2016 klasa I

Zapraszamy do galerii

Lekcje na temat Unii Europejskiej
28 kwietnia w naszej szkole odbyły się lekcje dotyczące Unii Europejskiej. Zajęcia były prowadzone przez przedstawiciela Punktu Informacji Europejskiej Europe Direct. Uczniowie mieli okazję dowiedzieć się wielu ciekawostek o Unii Europejskiej: krótka historia, ile krajów należy, jakie są symbole, jakie są zabytki... Każdy uczeń otrzymał książeczkę informacyjną, a aktywni uczniowie flagi. O naszych zajęciach możemy też poczytać na stronie internetowej punktu stronie internetowej punktu
Zapraszamy do miłej lektury :-)
Zapraszamy do galerii

Przedstawienie "Księżniczka na ziarnku grochu"
Dnia 16 i 17 marca z okazji zbliżającego się Międzynarodowego Dnia Teatru uczniowie uczestniczący w cotygodniowych zajęciach Kółka teatralno - muzycznego przygotowali spektakl pt. "Księżniczka na ziarnku grochu" . Odbiorcami przedstawienia byli rodzice oraz uczniowie naszej szkoły i dzieci z pobliskiego przedszkola.
Zapraszamy do galerii

Rekrutacja uzupełniająca
Informujemy, że dnia 25.04.2016r. rusza rekrutacja uzupełniająca do Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu.

Szkoła dysponuje 17 miejscami wolnymi do klasy I na rok szkolny 2016/2017.

UWAGA!
Informujemy, że dnia 11.04.2016r. w budynku szkoły została opublikowana lista osób zakwalifikowanych do I klasy Szkoły Podstawowej na rok szkolny 2016/2017. Prosimy o pisemne potwierdzenie woli przyjęcia kandydata do szkoły w sekretariacie do dnia 19 kwietnia 2016r.

KANGUR MATEMATYCZNY
Uczniowie klas III i IV w dniu 17 marca bieżącego roku uczestniczyli w XXIII edycji Międzynarodowego Konkursu "KANGUR MATEMATYCZNY". Życzymy uczniom sukcesów.
Zapraszamy do galerii

Ogólnopolski Konkurs Logicznego Myślenia
Dnia 11 marca chętni uczniowie naszej szkoły mieli możliwość wzięcia udziału w "Ogólnopolskim Konkursie Logicznego Myślenia". Na wyniki musimy poczekać do czerwca.
Zapraszamy do galerii

Warsztaty Wielkanocne klasy I
Dnia 7 marca, uczniowie klasy pierwszej uczestniczyli w warsztatach plastycznych o tematyce wielkanocnej, na których tworzyli batikowe pisanki. Warsztaty poprowadziła pani Katarzyna Hertmanowska. Uczniowie dowiedzieli się jak zdobić pisanki tradycyjną techniką batikową przy użyciu wosku. W efekcie zastosowania tej techniki dzieci stworzyły wielobarwne, wzorzyste pisanki własnego projektu. Oprócz zajęć praktycznych, uczniowie poznali również historię i tradycje wielkanocnego jajka.
Zapraszamy do galerii

ŚNIADANIE WIELKANOCNE
W środę 23 marca 2016r. tuż przed udaniem się na świąteczną przerwę, w naszej szkole odbyło się uroczyste Śniadanie Wielkanocne. Uczniowie wraz z wychowawcami przygotowali stoły pełne tradycyjnych potraw. O grzecznych dzieciach tego dnia nie zapomniał "zajączek wielkanocny" obdarowując każdego upominkiem.
Zapraszamy do galerii

REKOLEKCJE 2016
Zapraszamy do galerii

WARSZTATY WIELKANOCNE
W poniedziałek 21.03.2016 zgodnie z tradycją naszej szkoły zorganizowane zostały WARSZTATY WIELKANOCNE. Uczniowie wraz z rodzicami wykazali się niezwykłą kreatywnością i inwencją twórczą. Powstały wspaniałe ozdoby wielkanocne.
Zapraszamy do galerii

KOLOROWY KOROWÓD Z OKAZJI PIERWSZEGO DNIA WIOSNY
Zapraszamy do galerii

DZIEŃ KOBIET ZORGANIZOWANY NA SZKOLNEJ ŚWIETLICY
Zapraszamy do galerii

Wielkanoc

ELEKTRONICZNA REKRUTACJA DO SZKÓŁ PODSTAWOWYCH W GMINIE ŚREM NA ROK SZKOLNY 2016/2017

Wszystkie ważne informacje i terminy znajdą Państwo pod tym adresemWarsztaty Wielkanocne!

"Drzwi otwarte w naszej szkole"
Zapraszamy do galerii

UWAGA !!!!
W miesiącu MARCU opłata za obiad wyniesie:
19 dni x 5 zł = 95 zł
Termin płatności: do 01.03.2016r.
Przypominamy, że w marcu za obiady płacimy w całości.
Nie przyjmujemy jednorazowych zamówień (5 zł za dzień)

Targi edukacyjne
Dnia 19.02.2016 r. nasza placówka wzięła udział w XVII Targach Edukacyjnych - ŚREM 2016 "USŁYSZ-ZOBACZ-ZROZUM". Uczniowie zaprezentowali: utwór Hallelujah - występ wokalny i gra na gitarze oraz układ taneczny i występ wokalny do utworu Uptown Funk z repertuaru Bruno Marsa. Podczas targów towarzyszyła nam Agnieszka Kaczorowska, która serdecznie zapraszała przyszłych uczniów do klasy pierwszej.
Zapraszamy do galerii

Film

Agnieszka Kaczorowska w naszej szkole
Dnia 19.02.2016r. naszą szkołę odwiedził wyjątkowy gość - znana tancerka i aktorka Agnieszka Kaczorowska. To właśnie ona obejmie patronat nad przyszłą klasą I w roku szkolnym 2016/2017. Podczas wizyty Pani Agnieszka opowiedziała nam o swojej pasji, jaką jest taniec. Wprowadziła nas w świat systematycznych treningów i ciężkiej pracy. Następnie pokazała naszym uczniom kilka podstawowych kroków tanecznych. Trzeba przyznać, że niektórzy całkiem nieźle sobie radzili . Nie obyło się również bez rozdawania autografów. Serdecznie pozdrawiamy Panią Agnieszkę i z niecierpliwością oczekujemy kolejnej wizyty!
Zapraszamy do galerii

Agnieszka Kaczorowska w naszej szkole - filmik
Kliknij aby pobrać film

Zajęcia kulinarne
2 lutego na zajęciach kulinarnych czekała nas niespodzianka. Udaliśmy się całą grupą do restauracji "Polka", znajdującej się obok naszej szkoły. Tam, pod profesjonalnym okiem obsługi, uczyliśmy się tworzyć kieszonki na sztućce z serwetek, jak również poprawnie nakrywać do stołu. Dowiedzieliśmy się również na czym polega praca kelnera. Na koniec, przy pięknie udekorowanym stole, zostaliśmy poczęstowani owocami i ciasteczkami.
Zapraszamy do galerii

Wizyta w schronisku
Przez miesiąc trwała w naszej szkole zbiórka artykułów dla schroniska w Gaju. Uczniowie nie zawiedli i przynieśli mnóstwo żywności, koców i smyczy, które z pewnością pomogły zwierzętom przetrwać zimę.
Zapraszamy do galerii

Ferie - gotowanie
W trakcie ferii mieliśmy okazję pobawić się w kucharzy i przygotować w kolejnych dniach dwie sałatki: warzywną i owocową. Każdy samodzielnie próbował swoich sił w krojeniu, mieszaniu składników i ozdabianiu swoich kulinarnych dzieł. Na koniec wszyscy wspólnie przystąpiliśmy do posiłku.
Zapraszamy do galerii

Ferie - muzyka i taniec
A tak właśnie w ferie rozwijaliśmy nasze talenty muzyczne i taneczne.
Zapraszamy do galerii

Ferie - prace plastyczne
Podczas ferii nasi uczniowie mieli wykonać wiele oryginalnych prac plastycznych. Na Dzień Babci i Dzień Dziadka uczniom udało się zrobić przestrzenne portrety swoich bliskich. Przed karnawałem wszyscy tworzyli fantazyjne maski, udekorowane brokatem, cekinami i piórami. Ponadto każde z dzieci przez chwilę mogło się poczuć jak projektant mody i stworzyć unikatową bluzkę ozdobioną według własnego pomysłu.
Zapraszamy do galerii

Ferie - W zdrowym ciele, zdrowy duch
Podczas ferii towarzyszyła nam zasada "W zdrowym ciele, zdrowy duch". Dlatego też chętnie chodziliśmy na salę gimnastyczną i uczestniczyliśmy w różnych zabawach ruchowych. Popularnością cieszyły się dwa ognie, wyścigi rzędów i zabawa w "murarza".
Zapraszamy do galerii

Witajcie w naszej bajce!

Ozdoby z masy solnej
Uczniowie klasy III wykonywali w tym roku ozdoby z masy solnej. Zaczęli od zrobienia samej masy, z której potem lepili wybrane przez siebie kształty. Powstały bałwanki, aniołki, serduszka, ale także samochody oraz... pizza! Po kilku dniach, kiedy figurki wyschły, dzieci za pomocą farb i brokatu ozdobiły ślicznie swoje dzieła.
Zapraszamy do galerii

UWAGA !!!!
W miesiącu LUTYM opłata za obiad wyniesie:
21 dni x 5 zł = 105 zł
Termin płatności: do 01.02.2016r.
Przypominamy, że w lutym za obiady płacimy w całości.
Nie przyjmujemy jednorazowych zamówień (5 zł za dzień)

POLUB BATERIE!
Nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiego konkursu "Polub baterie", organizowanego przez REMONDIS Polska. Celem konkursu jest zachęcenie do odpowiedniego postępowania z zużytymi bateriami, a tym samym troska o nasze środowisko. Zużyte baterie można wrzucać do specjalnego pojemnika znajdującego się na parterze szkoły. Szkoła, która zbierze najwięcej baterii, otrzyma cenne nagrody! A więc do dzieła!
Zapraszamy do galerii

Pomagamy zwierzętom przetrwać zimę.
Zima to trudny czas dla zwierząt, a szczególnie dla ptaków, członkowie Kółka Przyrodniczego pomagają im przetrwać ten okres. W ramach zajęć dodatkowych, uczniowie wykonali piękne karmniki, które następnie zawiesiliśmy w parku na drzewach. Nie zapomnieliśmy również zabrać pożywnie dla ptaszków. Pamiętajmy, aby dokarmiać ptaki tylko w czasie silnych mrozów i obfitych opadów śniegu! Gdy warunki pogodowe są łagodniejsze, ptaszki poradzą sobie świetnie.

You Can Sing
7.01.2016 w Szkole Podstawowej nr 1 im. Mikołaja Kopernika w Śremie odbył się Gminny Konkurs Piosenki Obcojęzycznej "You Can Sing". Gratulujemy Jagodzie Błażejczak z kl. IV, która zajęła III miejsce!
Zapraszamy do galerii

UWAGA !!!!
W miesiącu STYCZNIU opłata za obiad wyniesie:
9 dni x 5 zł = 45 zł
jeżeli dziecko będzie obecne na świetlicy w okresie ferii opłata
za obiad wyniesie:
19 dni x 5 zł = 95 zł
Termin płatności: do 04.01.2016r.

Informujemy, że w styczniu za obiady płacimy w całości.
Nie przyjmujemy jednorazowych zamówień (5 zł za dzień).

Wesołych Świąt!

Rodzinne warsztaty świąteczne
Tradycyjnie tuż przed Świętami Bożego Narodzenia w naszej szkole odbyły się Rodzinne Warsztaty Świąteczne. Ten poniedziałkowy wieczór 14.12.2015r poświęciliśmy wspólnemu wykonywaniu kolorowych bombek, choinek z ziarenek kawy czy pięknych aniołków. Rodzinne spotkanie umiliły tradycyjne kolędy. Dziękujemy uczniom i ich rodzicom za przybycie.
Zapraszamy do galerii

ECO - BIBLIOTECZKA
Ekologiczny Rytm Miasta Śrem - integracja ekologiczna, warsztaty i konkursy - właśnie do tego projektu organizowanego przez Śremski Ośrodek Kultury przystąpiła nasza szkoła. Jedną z akcji, w której uczestniczyliśmy był konkurs plastyczny pn. "Twórczy recykling", w ramach, którego utworzyliśmy "ECO - BIBLIOTECZKĘ". Koordynatorem projektu, za który uzyskaliśmy wyróżnienie był nauczyciel plastyki Pan Jakub Tylman.
Zapraszamy do galerii

UWAGA KONKURS!
Samorząd Uczniowski organizuje konkurs na najładniejszą kartkę świąteczną. Technika dowolna, format: A4 po złożeniu.
Gotowe prace prosimy dostarczać do 16.12.2015 do Samorządu Szkolnego lub do p. Wioletty Jędrzejczak.
Nagrodzone prace zostaną wysłane do firm i instytucji, z którymi szkoła współpracuje.

Ozdoby mikołajkowe
Dnia 4 grudnia klasa II przygotowała ozdoby mikołajkowe. W klasie panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie wspólnie ubierali choinkę.
Zapraszamy do galerii

Mikołajki
Dnia 7 grudnia naszą klasę odwiedził Św. Mikołaj. Długo oczekiwany gość wywołał radość i uśmiech na twarzach wszystkich dzieci. Miło spędzony czas uświetniły wspólne zdjęcia oraz mikołajkowe prezenty.
Zapraszamy do galerii

Kółko matematyczne
Czy matematyka może być ciekawa i przyjemna? Uczniowie klasy trzeciej i czwartej już nie raz się przekonali, że liczenie może być ciekawe. Na Kółku Matematycznym ostatnio bawili się w Szalone Zakupy. Kupowali produkty za określoną kwotę, przegrywała osoba, która przekroczyła dany limit. Zabawy i śmiechu było, co niemiara.
Zapraszamy do galerii

Wymarzony Magazyn Świętego Mikołaja
Dnia 18 listopada nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu organizowanego przez Polską Fabrykę Dobra "TWÓJ WYMARZONY MAGAZYN ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA". Miło nam poinformować, że jedną z laureatek konkursu została nasza uczennica Katarzyna Misiorna. W nagrodę otrzymała duży kosz pełen słodyczy z niespodzianką. Gratulujemy Kasi i zachęcamy innych do brania udziału w konkursach.
Zapraszamy do galerii

Andrzejki klasy I i IV
Dnia 25 listopada również klasy pierwsza i czwarta zorganizowały dyskotekę z okazji dwóch świąt: Święta Pluszowego Misia oraz Andrzejek. Było dużo zabawy, wróżb i quizów. Czas nam szybko upłynął i żal było się rozstawać.
Zapraszamy do galerii

24.12.2015r. (CZWARTEK) SZKOŁA BĘDZIE ZAMKNIĘTA
Przerwa świąteczna od 23-31.12.2015r. (wracamy do szkoły 04.01.2016). W przerwie świątecznej świetlica czynna będzie w godz. 7.00-17.00.

Kropelka wody
9 listopada klasa III miała okazję uczestniczyć w organizowanych przez Śremski Ośrodek Kultury warsztatach pt. 'Niezwykłe przygody z kropelką wody". Na początek odbyła się prezentacja, która pokazała dzieciom, jak ważna dla naszego życia jest woda oraz co możemy zrobić, aby ją oszczędzać. Następnie uczniowie zostali podzieleni na grupy, które wykonały cztery prace plastyczne - przestrzenne makiety prezentujące kropelkę wody w różnych środowiskach. Na koniec dzieci zaprezentowały efekty swoich prac i otrzymały drobne upominki.
Zapraszamy do galerii

Warsztaty perkusyjne
13 listopada odbyły się w naszej szkole warsztaty perkusyjne dla chętnych osób. Na początek dzieci zapoznały się z krótką historią tego instrumentu oraz kilkoma ciekawymi informacjami na jego temat. Każdy uczestnik miał możliwość zagrania na perkusji, korzystając z pomocy i cennych rad prowadzącego. Pragniemy serdecznie podziękować panu Marcinowi Puśleckiemu za przeprowadzenie warsztatów
Zapraszamy do galerii

Dzień Pluszowego Misia
25 listopada obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Pluszowego Misia. Z tej okazji każdy uczeń przyniósł tego dnia do szkoły swojego ulubionego pluszaka, o którym miał okazję opowiedzieć nie tylko w klasie, ale również na świetlicy. To właśnie na świetlicy odbyły się gry i zabawy, w trakcie których dzieci zostały podzielone na trzy grupy walczące o zwycięstwo w różnych konkurencjach. Na początek dzieci usłyszały krótką historię pluszowego misia, a następnie przystąpiły do zabaw. Śmiechu było wiele a całość zakończyła się uzyskaniem przez uczniów Certyfikatu Przyjaciela Pluszowego Misia.
Zapraszamy do galerii

Śniadanie daje moc
Zapraszamy do galerii

UWAGA !!!!
W miesiącu GRUDNIU opłata za obiad wyniesie:
22 dni x 5 zł = 110 zł
Termin płatności: do 01.12.2015r.

Informujemy, że w grudniu za obiady płacimy w całości.
Nie przyjmujemy jednorazowych zamówień (5 zł za dzień).

SAŁATKI OWOCOWE SMACZNE I ZDROWE
Na początku listopada uczniowie klasy I przygotowywali własnoręcznie pyszne sałatki z owoców. Dzięki temu dzieci mogły pochwalić się swoim talentem kulinarnym. Nikogo nie trzeba było zachęcać do jedzenia. Wszystkim smakowały owocowe dania pełne witamin. Była to też okazja, aby przypomnieć sobie zasady zachowania się przy stole.
Zapraszamy do galerii

ŚNIADANIE DAJE MOC
Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień! Uczniowie naszej szkoły również wzięli udział we wspólnym przygotowaniu, a następnie spożyciu posiłku.
Zapraszamy do galerii

Zebrania
Zebrania z rodzicami w klasach I-IV odbędzie się dnia 19.11.2015r. (czwartek) o godz. 17.00

Urząd Pocztowy
Dnia 4 listopada uczniowie klasy I odwiedzili pobliski Urząd Pocztowy w celu poznania pracy na poczcie i wyrabiania szacunku do pracy ludzi w różnych zawodach. Dzieci dowiedziały się, że można tam nie tylko wysłać list czy paczkę, ale także zapłacić rachunki, pobrać pieniądze oraz załatwić wiele innych spraw. Poznały drogę listu od nadawcy do adresata. Wizyta na poczcie była też okazją do wysłania bliskim własnoręcznie wykonanych kartek z okazji zbliżającego się Święta Niepodległości . Wycieczka ta była ogromnym przeżyciem, ponieważ jak wiadomo, nic tak nie zaznajamia dziecka z danym środowiskiem, jak możliwość obejrzenia go na żywo.
Zapraszamy do galerii

1 listopada
1 listopada jest świętem szczególnym. W tym czasie wspominamy bliskich, którzy już odeszli. I choć jest to często czas refleksji i smutku, to jednak też nas czegoś uczy. Uczniowie naszej szkoły w ostatnim tygodniu października wybrali się klasami na pobliski cmentarz przy Kościele p.w. NMP Wniebowziętej. Wielu przyniosło znicze, które zapalali krewnym lub też całkowicie obcym osobom. Dzieci starały się również uporządkować niektóre zaniedbane groby. Uczyły się w ten sposób, jak ważna jest pamięć i szacunek dla drugiego człowieka.
Zapraszamy do galerii

Wzorowa Łazienka
Nasza placówka przystąpiła do II edycji programu "Wzorowa Łazienka" organizowanego przez markę Domestos. Akcja polega na zdobyciu przez szkołę jak największej liczby głosów i wygraniu remontu łazienki o wartości 30 tysięcy złotych. Wystarczy wejść na stronę: www.wzorowalazienka.pl i zagłosować wpisując swój adres e-mailowy. Następnie należy wejść na pocztę i kliknąć link potwierdzający oddanie głosu na naszą galerię. Każdy poprawnie oddany głos przybliży naszą szkołę do wyremontowania łazienek. Głosować można codziennie.
A więc do dzieła!

Wieczór Filmowy
Dnia 28 października klasa IV uczestniczyła w wieczorze filmowym. W repertuarze były dwa filmy, po których nastąpiła bitwa na poduszki. Był to czas spędzony w miłej atmosferze ze smacznym poczęstunkiem.
Zapraszamy do galerii

Regionalny Maraton Matematyczny
28.10.2015 r. uczniowie klas II i III wzięli udział w pierwszym etapie Regionalnego Maratonu Matematycznego - "GEOS". Każdy z uczestników otrzymał zestaw 15 punktowanych zadań, z którego wybierał i rozwiązywał tyle zadań, ile zdążył wykonać w określonym czasie. Etap drugi konkursu - Finał już 9 grudnia 2015r.
Zapraszamy do galerii

Pasowanie uczniów klasy pierwszej
Dnia 23 października o godzinie 17.00, w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie odbyło się uroczyste PASOWANIE UCZNIÓW KLASY PIERWSZEJ. W uroczystości wzięli udział: Pani dyrektor szkoły Beata Ściana, organ prowadzący szkołę - Pani Jolanta Tylman, przewodnicząca Rady Rodziców - Pani Edyta Misiorna oraz licznie zgromadzeni rodzice.. Dzieci z klasy pierwszej przygotowały wspaniały program artystyczny oraz zdały pierwszy w życiu Egzamin Pierwszoklasisty , podczas którego wykazały się swoimi umiejętnościami i wiedzą. Najważniejszym punktem uroczystości było złożenie przysięgi przez pierwszoklasistów . Przyrzeczenie złożone na sztandar szkoły oficjalnie zakończyło okres próby i przypieczętowało przynależność uczniów klas pierwszych do naszej szkoły. Na pamiątkę tego doniosłego wydarzenia dzieci otrzymały dyplom i legitymację uczniowską oraz upominki. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci uczniów. Wszystkim dzieciom życzymy sukcesów w nauce.
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - lampion z dyni

Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - "pieczone jabłko"

Zapraszamy do galerii

Zabawy z Tuwimem
27 października klasy I-III zebrały się na auli szkolnej, aby uczestniczyć w turnieju "Zabawy z Tuwimem". Uczniowie wykorzystali swoją znajomość wierszy Tuwima w poszczególnych konkurencjach. Było więc odgadywanie tytułów wierszy na podstawie usłyszanych fragmentów, quiz wiedzy, czy też szukanie ukrytych na auli okularów Pana Hilarego. Zwycięstwo przypadło klasie II. Na koniec uczniowie wcielili się w aktorów i zaprezentowali na scenie inscenizację wiersza "Rzepka".
Zapraszamy do galerii

Języki obce
Od września nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Głównym celem wspólnych działań jest szerzenie wiedzy na temat Unii Europejskiej. W tym roku szkolnym nasi uczniowie poznają kraje, symbole oraz historię UE. Ponadto, kształtowana będzie postawa tolerancji i otwartości wobec innych narodowości i kultury.
Zapraszamy do galerii

Samorząd Uczniowski
23 października uczniowie naszej szkoły wybrali skład Samorządu Uczniowskiego:

Jagoda Błażejczak - przewodnicząca
Nina Sarnowska - zastępca
Kamil Kowalski - kronikarz
Antonina Mazur - pomocnik kronikarza
Krzysztof Kaczmarek - skarbnik
Opiekunem SU została pani Wioletta Jędrzejczak.

Liczymy na Waszą pomoc w organizowaniu wszelkich imprez oraz czekamy na Wasze
p
o
m
y
s
ł
y

KONSULTACJE 29.10.2015r.
godz. 17.00-18.00

Klasa I - sala nr 2 p. Anna Kaczmarek - Pietrzak
Klasa II - sala nr 9 p. Małgorzata Gintrowicz
Klasa III - sala nr 3 p. Magdalena Stefaniak
Klasa IV - sala nr 10 p. Katarzyna Porolniczak
Język angielski - świetlica p. Wioletta Jędrzejczak
Język polski - pokój nauczycielski p. Jolanta Kluczyńska
Historia - sala nr 9 p. Małgorzata Gintrowicz
Przyroda - pokój nauczycielski p. Malwina Biedalak
Muzyka - świetlica p. Angelika Puślecka
Religia - sekretariat s. Damiana
Informatyka, zajęcia techniczne - sala komputerowa p. Arkadiusz Kamiński

Kółko plastyczne
Na zajęciach plastycznych wciąż króluje jesień. Konkretnie Pani Jesień. Aby ją wykonać, uczniowie udali się na krótki spacer w pobliżu szkoły w poszukiwaniu kolorowych liści. Następnie każdy według swojego pomysłu wykorzystał je do ozdobienia sukni Pani Jesieni.
Zapraszamy do galerii

Kółko gitarowe
Tymczasem na kółku gitarowym same uśmiechnięte buzie :)
Zapraszamy do galerii

Andersen
Z okazji przypadającej w tym roku 210. rocznicy urodzin Hansa Christiana Andersena Biblioteka Publiczna im. Heliodora Święcickiego w Śremie zorganizowała IX Gminny Konkurs Czytelniczy p.n. "Anderseniada". Konkurs ten odbył się w naszej szkole dnia 19 października. Uczestnicy musieli prawidłowo rozwiązać test dotyczący twórczości i biografii Andersena. Gratulujemy Patrycji Wróblewskiej, Jakubowi Skowrońskiemu oraz Jagodzie Błażejczak za zdobycie największej liczby punktów. Osoby te będą reprezentować naszą szkołę w II etapie konkursu, który odbędzie się 16 listopada. Trzymamy kciuki!
Zapraszamy do galerii

Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym
Nasi pierwszoklasiści zostali zaopatrzeni w odblaskowe serduszka PZU w ramach kampanii społecznej "Kochasz? Powiedz STOP Wariatom Drogowym". Odblask przyczepiony do szkolnego plecaka spowoduje, że mały pieszy jest widoczny z daleka i zwiększy to bezpieczeństwo podczas podróży do szkoły.

Współpraca z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej
Od września nasza szkoła rozpoczęła współpracę z Przedstawicielstwem Komisji Europejskiej w Polsce. Głównym celem wspólnych działań jest szerzenie wiedzy na temat Unii Europejskiej. W tym roku szkolnym nasi uczniowie poznają kraje, symbole oraz historię UE. Ponadto, kształtowana będzie postawa tolerancji i otwartości wobec innych narodowości i kultury.

Samorząd Uczniowski
Już niedługo w naszej szkole odbędą się wybory do Samorządu Uczniowskiego. W piątek 16 października wszyscy kandydaci zaprezentowali się kolegom i koleżankom. Każdy kandydat opracował swój plan i wizję rozwoju szkoły, propozycję zajęć pozalekcyjnych oraz plan dyskotek szkolnych. Nasi uczniowie mają teraz kilka dni na przemyślenie swojej decyzji. Wyniki już wkrótce.

Kółko kulinarne i plastyczne
Minęła już połowa października i wszystkie kółka zainteresowań już prężnie działają. Poniżej przedstawiamy zdjęcia z zeszłotygodniowych zajęć kulinarnych i plastycznych.

Za oknem jesień, podobnie jak na pracach plastycznych dzieci. Farby i waciki kosmetyczne przysporzyły niesamowicie wiele radości i obudziły dziecięcą kreatywność, dzięki której podziwiać możemy wspaniałe jesienne drzewa z kolorowymi liśćmi.

Uczestnicy kółka kulinarnego postawili na zdrowe odżywianie się i stworzyli pełne witamin jogurty owocowe. Ciekawym i nowym doświadczeniem było dla niektórych spróbowanie po raz pierwszy jogurtu naturalnego!
Zapraszamy do galerii

Opłata za obiad
W miesiącu LISTOPADZIE opłata za obiad wyniesie:
20 dni x 5 zł =100 zł
Termin płatności: do 02.11.2015r.

Informujemy, że od miesiąca listopada za obiady płacimy w całości.
Nie przyjmujemy jednorazowych zamówień (5 zł za dzień).

Dzień Nauczyciela
Ponieważ 14 października był dniem wolnym od zajęć dydaktycznych, dlatego też "Dzień Edukacji Narodowej" obchodzony był w naszej szkole 13 października. Już od rana na korytarzach szkolnych panował wesoły gwar. Uczniowie obdarowywali nauczycieli kwiatami, laurkami i prezentami. Następnie na auli szkolnej odbył się apel przygotowany przez uczniów z pomocą Pani Jolanty Kluczyńskiej oraz Pani Angeliki Puśleckiej. Przedstawienie pokazywało szkołę w krzywym zwierciadle i wywołało uśmiechy na twarzach wszystkich oglądających.
Wszystkim uczniom i rodzicom bardzo dziękujemy za ciepłe słowa i życzenia!
Zapraszamy do galerii

Dzień Chłopca
Miłym akcentem kończącym miesiąc wrzesień jest zawsze obchodzony w naszej szkole "Dzień Chłopca". W tym roku nie obyło się oczywiście bez drobnych upominków wręczanych chłopcom i radosnego świętowania w klasowych gronach. Były tańce, śpiewy i zabawy. Dodatkowo IV klasa rozegrała pierwszy mecz otrzymaną w prezencie nową piłką nożną.
Zapraszamy do galerii

Bezpieczna droga do szkoły
Wrzesień w naszej szkole jest miesiącem, w którym szczególny nacisk kładziemy na bezpieczeństwo. Dnia 28 września w ramach akcji ,,Bezpieczna droga do szkoły" uczniowie klasy pierwszej mieli okazję spotkać się z policjantami oraz maskotką wielkopolskiej Policji - sierżantem ,,Pyrkiem". Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Najpierw dzieci dowiadywały się od mundurowych jak powinien zachowywać się pieszy w ruchu drogowym, aby był bezpieczny. Dopełnieniem spotkania było przejście przez jezdnię, w czasie kiedy ruchem kieruje policjant drogówki.. Na koniec wszystkie dzieci otrzymały elementy odblaskowe.
Zapraszamy do galerii

Sprzątanie świata
23 września klasy I-III wraz z wychowawczyniami ruszyły jak co roku brzegiem Warty, aby wziąć udział w akcji "Sprzątanie świata 2015". Tegoroczne hasło przewodnie brzmiało "Wyprawa-poprawa!". Uczniowie uzbrojeni w worki foliowe i lateksowe rękawiczki starali się jak najlepiej oczyścić ziemię z niepotrzebnych śmieci. Zapału i chęci nie brakowało. Akcje tego typu mają na celu pokazać dzieciom, jak dbać o nasze środowisko. Mamy nadzieję, że uczniowie nie tylko dobrze się bawili, ale także wyciągnęli z tej wyprawy pewną lekcję.
Zapraszamy do galerii

Warsztaty ekologiczne
29 września tego roku uczniowie klasy czwartej wzięli udział w warsztatach ekologicznych prowadzonych przez przedstawiciela Fundacji Ekologicznej "Arka". Były to zajęcia zorganizowane przez Śremski Ośrodek Kultury w ramach projektu "Ekologiczny rytm miasta Śrem".

Światowy Dzień Orderu Uśmiechu
W poniedziałek, 21 września 2015r. odbył się Światowy Dzień Orderu Uśmiechu. Z tej właśnie okazji uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcami po raz pierwszy w barwnym korowodzie przemaszerowali ulicami Śremu. Główną ideą tego przedsięwzięcia było zjednoczenie wszystkich szkół w Polsce o tym samym imieniu w radosnej, pełnej uśmiechu dziecięcej zabawie.
Zapraszamy do galerii

Inauguracja roku szkolnego
We wtorek 1 września odbyła się uroczysta inauguracja roku szkolnego 2015/2016. Tego też dnia uczniowie pożegnali wakacje, a przywitali nowy rok szkolny. Uroczystość rozpoczęła się od Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Pani Dyrektor Beata Ściana serdecznie powitała wszystkich uczniów, ich rodziców oraz całe grono pedagogiczne. Szczególne słowa zachęty i otuchy skierowała do pierwszoklasistów. Po oficjalnej części uczniowie wraz z wychowawcami udali się do klas by otrzymać rozkład zajęć na nowy rok szkolny.

Życzymy wszystkim Uczniom wielu sukcesów, wytrwałości oraz samych radosnych chwil spędzonych w naszej szkole...:)
Zapraszamy do galerii

Rozpoczęcie roku
Rozpoczęcie roku szkolnego 2015 / 2016 dla uczniów klas I - IV odbędzie się 1 września 2015r. o godzinie 10:00

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE
dla klasy I odbędą się w dniach od 24.08.2015 r. do 28.08.2015 r. w godz. 9.00 - 11.00.

SERDECZNIE ZAPRASZAMY!

Wakacje w szkole
We wtorek 14 lipca wybraliśmy się do Poznania. Odwiedziliśmy Blubry 6D, gdzie przemierzyliśmy trójwymiarowy labirynt słuchając poznańskich legend oraz ucząc się gwary poznańskiej. Następnie udaliśmy się na Ostrów Tumski, by w Bramie Poznania ze słuchawkami na uszach zwiedzić ekspozycje wykonując w trakcie usłyszane polecenia. W drodze powrotnej wstąpiliśmy oczywiście do Mc Donald’s.
Zapraszamy do galerii

Zamówienie książek do klasy III
Rodzice, którzy zapisali się na listę - zamówienie książek do klasy III, rok szkolny 2015/2016 (pakiet i język angielski) mogą zgłaszać się do Księgarni Meritum (nowa siedziba: ul. Paderewskiego 8/13, Śrem). Prosimy o powoływanie się na listę z SP kl. III j.angielski. Rabat 10%.

Zakończenie roku szkolnego 2014/2015

Zapraszamy do galerii

Konkurs plastyczny pt. "Ekologiczny Śrem"
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w konkursie plastycznym pt. "Ekologiczny Śrem", w ramach III Wojewódzkiego Turnieju Ekologiczno-Recyklingowego, który zorganizował Hufiec Pracy 15-44 w Śremie wraz z Wielkopolską Wojewódzką Komendą OHP w Poznaniu. Uczestnik konkursu musiał przygotować pracę plastyczną w formie plakatu w dowolnej technice. W dniu 23 czerwca 2015 r. zostały ogłoszone wyniki: II miejsce - Krzysztof Kaczmarek, wyróżnienia - Martyna Nowak, Antonina Mazur. Gratulujemy.
Zapraszamy do galerii

Konkurs "Najpiękniejszy List w Gminie" rozstrzygnięty
W dniu 22 czerwca 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Śremie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Najpiękniejszy List w Gminie". Konkurs Najpiękniejszy List w Gminie został ogłoszony przez Urząd Miejski w Śremie w ramach III Ogólnopolskiej akcji "Listy dla Ziemi" organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej. Akcja polegała na napisaniu przez uczniów listów na wykonanym z makulatury papierze. W listach dzieci miały namawiać dorosłych do działań proekologicznych. Głównym tematem listów było ograniczenie ilości odpadów oraz ekokonsumpcja. Musieliśmy wybrać 3 najładniejsze listy napisane przez naszych podopiecznych. Zgłosiliśmy do konkursu listy wykonane przez Agatę Nowak, Aleksandra Strugałę i Michała Wawrzyniaka.

Najpiękniejszym napisanym Listem w Gminie okazały się dwa listy, które otrzymały identyczną liczbę punktów. Jednym z nich był list napisany przez ucznia naszej placówki - Aleksandra Strugałę. Gratulujemy.
Zapraszamy do galerii

Konkurs Matematyczny Kopernicus
Dnia 8 czerwca 2015 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie odbył się Konkurs Matematyczny Kopernicus. Celem konkursu było doskonalenie umiejętności rozwiązywania matematycznych zadań tekstowych i poszerzanie zamiłowań matematycznych wśród uczniów klas III. Naszą placówkę reprezentowali: Artur Nowak, Krzysztof Kaczmarek i Kamil Kowalski. Uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki.
Zapraszamy do galerii

Wycieczka do Wrocławia - 15.06.2015 r.

Zapraszamy do galerii

ZAPRASZAMY!!!:)

Dni Śremu 2015
Uczniowie naszej szkoły zostali zaproszeni na Dni Śremu aby zaprezentować występ artystyczno - taneczny. Gratulujemy znakomitego występu :)
Zapraszamy do galerii

IV Festiwal Piosenki Dziecięcej WESOŁA NUTKA 2015
Dnia 28 maja 2015 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w IV Festiwalu Piosenki Dziecięcej Wesoła Nutka, który odbył się w Szkole Podstawowej w Pyszącej. Celem konkursu było: rozśpiewanie i wspólna zabawa, umożliwienie konfrontacji własnych umiejętności wokalnych, promowanie młodych talentów i inspirowane do dalszych poszukiwań i udoskonalenia warsztatu. Jury powołane przez organizatora oceniało: poziom wykonywanych utworów przez osoby śpiewające, dykcję, intonację, interpretację, dobór repertuaru do wieku oraz ogólny wyraz artystyczny. Zespół wokalny z naszej placówki otrzymał główną nagrodę. Gratulujemy!
Zapraszamy do galerii

XI Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
W dniach 22 - 24 maja 2015 roku odbył się XI Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, w którym uczestniczyły delegacje z 14 placówek. Wśród gości nie mogło oczywiście zabraknąć Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka, pełniącego także funkcję Kanclerza Międzynarodowej Kapituły Orderu Uśmiechu jak również Kawalerów Orderu Uśmiechu, Śrem odwiedzili m.in.: bp. Antoni Długosz, Henryka Krzywonos - Strycharska, ks. Piotr Sadkiewicz, Stanisław Machowiak, Małgorzata Gambrych, Kazimiera Gierczyk, Edmund Oses. Podczas Zlotu grono Kawalerów Orderu Uśmiechu powiększyło się o nowego Kawalera - Panią Dorotę Zawadzką. Uczestnikami piątkowej uroczystości byli także: Wielkopolski Kurator Oświaty - Elżbieta Walkowiak, przedstawiciele władz lokalnych m. in. Burmistrz Śremu - Adam Lewandowski, starosta - Zenon Jahns, przedstawiciele lokalnych instytucji i organizacji oraz wielu innych.

Część oficjalną uroczystości wypełniły: prezentacja sztandarów przybyłych placówek, przemówienia gości, ceremonia dekorowania laureata Orderu Uśmiechu oraz występ artystyczny uczniów naszej szkoły. Uczestnicy mogli spotkać się i porozmawiać z Kawalerami Orderu Uśmiechu, Rzecznik Praw Dziecka Marek Michalak oraz Burmistrz Śremu Adam Lewandowski odsłonili pamiątkową ławeczkę Kawalerów Orderu Uśmiechu, znajdującą się przy naszej szkole. Poszczególne placówki biorące udział w zlocie zaprezentowały się podczas Playback Show.

Sobota była dniem sportowym. Uczestnicy brali udział w grze fabularnej, poznali wiele ciekawych miejsc w Śremie. Na Stadionie Miejskim odbyły się rywalizacje sportowe. Pierwsze miejsce w rozgrywkach zajęli uczestnicy ze Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Hucie, którzy otrzymali z rąk Rzecznika Praw Dziecka Puchar Uśmiechu.

Zorganizowanie tak wspaniałego przedsięwzięcia, jakim był XI Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu, było wspaniałym przeżyciem i pozwoliło dzieciom, młodzieży z różnych stron Polski poznać się i zintegrować. Śrem na kilka dni zmienił się w stolicę uśmiechu. Wszystkim, którzy umożliwili nam przeżycie tej pięknej przygody bardzo dziękujemy!
Zapraszamy do galerii

GŁOSUJEMY!
GŁOSUJEMY na list napisany przez Aleksandra Strugałę - ucznia naszej szkoły!!!

Link do strony: http://listydlaziemi.pl/konkurs-2015/miasto/srem

Konkurs na najpiękniejszy list dla Ziemi jest częścią ogólnopolskiej akcji zorganizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej. 100 prac, na które można głosować, zostało wybranych spośród kilkuset tysięcy listów napisanych w przedszkolach, szkołach podstawowych i gimnazjach w całym kraju. Dla 10 najlepszych listów przewidziano atrakcyjne nagrody, a dla 90 pozostałych - wyróżnienia. Informujemy, że jednym ze stu listów jest praca ucznia z naszej placówki - Aleksandra Strugały 

Głosowanie trwa od 25 maja do 10 czerwca.
Zachęcamy do oddawania głosów!

XI Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu
Tuż, tuż...wielkie wydarzenie...XI Ogólnopolski Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu (22 - 24 maja 2015 r.). Zgodnie z tradycją, corocznie inna placówka im. Kawalerów Orderu Uśmiechu jest gospodarzem spotkania - w tym roku jest to nasza szkoła. Celem każdego zlotu jest wzajemna integracja szkół i placówek im. KOU.Kółko kulinarne "Wiosenna kanapka"
Zapraszamy do galerii

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZE, KTÓRE BAWIĄ I UCZĄ"
We wtorek 05 maja 2015 r. w Szkole Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie odbył się III Gminny Konkurs Recytatorski pod hasłem " Wiersze, które bawią i uczą" dla uczniów klas I-II  szkół podstawowych z gminy Śrem. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie: z klasy I - Julia Majewska, z klasy II - Laura Baraniak oraz Aleksander Strugała. Jury doceniło wkład artystyczny w utworze "Stefek Burczymucha" Marii Konopnickiej w wykonaniu Aleksandra Strugały, przyznając mu I miejsce. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki. Serdecznie gratulujemy!
Zapraszamy do galerii

KONKURS EKOLOGICZNY "GRASZ W ZIELONE? - GRAM!"
Konkurs Ekologiczny "Grasz W Zielone? - Gram!" organizowany był przez Zespół Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie. Celem konkursu było: rozbudzanie i podnoszenie świadomości ekologicznej wśród najmłodszych, kształtowanie wrażliwości i szacunku dla ojczystej przyrody, wytwarzanie mody na ekologiczny styl życia. Pierwszy etap - wewnątrzszkolny odbył się w naszej placówce dnia 16.04.2015 r.. Miał na celu wyłonienie trzyosobowej drużyny reprezentującej szkołę. Drugi etap - międzyszkolny odbył się 17.04.2015 r. w Dąbrowie i polegał na drużynowym rozwiązywaniu zadań teoretycznych i wykonaniu plakatu o tematyce ekologicznej. Naszą placówkę reprezentowali: Laura Baraniak, Katarzyna Wojciechowska i Artur Nowak.
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne "Wiosenne kanapki"
Zapraszamy do galerii

Podsumowanie kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014"
29 kwietnia 2015 r. w Urzędzie Miejskim w Śremie odbyło się podsumowanie kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł 2014". Na uroczystość zaproszeni zostali laureaci konkursów indywidualnych oraz koordynatorzy kampanii w placówkach szkolnych. Laureatką konkursu "Hop na narty" została uczennica naszej szkoły - Laura Baraniak, której serdecznie gratulujemy.
Zapraszamy do galerii

Wiosenne Sprzątanie Świata
W związku z przypadającym w dniu 22 kwietnia Światowym Dniem Ziemi, po raz kolejny uczniowie naszej szkoły brali udział w akcji "Wiosenne Sprzątanie Świata". 24 kwietnia uczniowie wraz z nauczycielami posprzątali tereny wokół placówki.
Zapraszamy do galerii

Konkurs "Wiersze, które bawią i uczą" - etap szkolny
Dnia 15 kwietnia 2015 r. odbył się etap szkolny konkursu recytatorskiego "Wiersze, które bawią i uczą". Dzieci po mistrzowsku zaprezentowały wybrane utwory. Wszyscy uczniowie otrzymali dyplomy i upominki. W etapie gminnym naszą placówkę reprezentować będą: Julia Majewska, Laura Baraniak, Aleksander Strugała, którzy wybiorą się w dniu 5 maja 2015 r. do Szkoły Podstawowej nr 6 im. Braci Barskich w Śremie.
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne - słoń
Zapraszamy do galerii

Lista kandydatów
Informujemy, że lista kandydatów zakwalifikowanych do klasy I w roku szkolnym 2015/2016 została wywieszona na tablicy informacji w szkole.

WAŻNE!
W terminie od 15 do 22 kwietnia 2015 r. rodzice / opiekunowie prawni kandydatów zakwalifikowanych zobowiązani są do potwierdzenia woli przyjęcia dziecka do szkoły, poprzez złożenie podpisu na liście kwalifikacyjnej w sekretariacie szkoły.WARSZTATY PLASTYCZNE "WIELKANOCNA PISANKA"
W poniedziałek 30 marca uczniowie wraz z rodzicami uczestniczyli w warsztatach plastycznych "Wielkanocna pisanka" organizowanych przez pracowników naszej placówki, podczas których wykonali ciekawe i barwne dekoracje świąteczne, m. in. jajka decoupage, serwetniki, kurczaczki.
Zapraszamy do galerii

Rekolekcje
Zapraszamy do galerii

Powitanie wiosny
Dnia 27 marca 2015 r. w naszej szkole było wiosennie, gdyż wszystkie dzieci były ubrane kolorowo i witały wiosnę. Uczniowie wraz z nauczycielami wybrali się na halę sportową Bazar i brali udział w różnego rodzaju konkursach i rozgrywkach. Powitanie wiosny było niezwykle barwne i wesołe, a dzieci doskonale poradziły sobie ze swoja samorządnością i współzawodnictwem klasowym. Na zakończenie zostały rozdane dyplomy i upominki uczniom za wykonanie lalki w ramach Projektu Edukacyjnego UNICEF "Wszystkie kolory świata".
Zapraszamy do galerii

Projekt Edukacyjny UNICEF "Wszystkie kolory świata"
Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu brała udział w projekcie Edukacyjnym UNICEF "Wszystkie kolory świata". Celem Projektu było: kształtowanie wśród dzieci i młodzieży postawy tolerancji i otwartości na inne kultury, pokazanie uczniom, że pomaganie może być nie tylko pożyteczne, ale także przyjemne, zebranie środków na ratowanie życia dzieci w Sudanie Południowym. Dziękujemy uczniom za zaangażowanie i wykonanie lalek.
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne - Ozdoby wielkanocne
Zapraszamy do galerii

XVI Targi Edukacyjne
Dnia 20.03.2015 r. nasza placówka wzięła udział w XVI Targi Edukacyjne - ŚREM 2015 "Od innowacyjności do kreatywności". Uczniowie zaprezentowali: utwór na flażolet "My Heart Will Go On" z repertuaru Celine Dion oraz "Miłość rośnie wokół nas" z repertuaru Eltona Johna.
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - "Tosty"
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne - bocian
Zapraszamy do galerii

List intencyjny

Dnia 10.03.2015 r. został podpisany List intencyjny pomiędzy Publiczną Szkołą Podstawową w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu a Uczniowskim Klubem Sportowym "ŚREM". Od przyszłego tygodnia w każdy piątek ruszają zajęcia dodatkowe prowadzone przez trenerów - instruktorów UKS Śrem: koszykówka dla dziewcząt i chłopców kl. I - III oraz aerobik dla dziewcząt kl. I - III. Zapraszamy naszych uczniów do uczestnictwa w zajęciach. Zapisy do dnia 13.03.2015 r. w sekretariacie szkoły.
Zajęcia plastyczne - Pudełko na upominek wielkanocny
Zapraszamy do galerii

Dzień Kobiet - świetlica
Zapraszamy do galerii

FERIE - WIZYTA W SCHRONISKU W GAJU
Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu brała udział w zbiórce karmy, kocy, itp. dla schroniska dla bezdomnych zwierząt w Gaju koło Śremu. Zbiórkę zorganizowała pani Natalia Wojciechowska. W dniu 27.02.2015 r. uczniowie wraz z nauczycielami pojechali do schroniska, aby wręczyć zebrane dary oraz brali udział w spotkaniu z przedstawicielami schroniska. W ramach projektu edukacyjnego "Przyjdź, się Przytul!" dzieci miały okazję spotkać się ze szczególnymi gośćmi - psami obserwując ich zachowanie oraz wyprowadzić je na spacer. Uczniowie dowiedzieli się wielu istotnych informacji o psach, jak być odpowiedzialnym za czworonożnych przyjaciół, jak się nimi opiekować oraz jak zachować się w momencie spotkania z nieznajomym psem. Była to cenna lekcja dla naszych uczniów.
Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w zbiórkę karmy dla zwierząt mieszkających w Gaju.
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne - "Pacynki"
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - "Myszki z jajek"
Zapraszamy do galerii

Ferie - robimy pizzę
Zapraszamy do galerii

Ferie - zajęcia w świetlicy: DECUPAGE
Zapraszamy do galerii

Krainy lodu - Antarktyda i Arktyka
W Publicznej Szkole Podstawowej w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu ferie mijają w miłej, wesołej atmosferze z wieloma zabawami. Dnia 23.02.2015 r. odbył się świetlicowy turniej tematyczny: Krainy lodu - Antarktyda i Arktyka. Dzieci uczestniczyły w różnych konkurencjach m.in.: karmienie pingwinów, topienie lodu, wyścigi reniferów, niedźwiedź polarny, na tropach yeti, lodowa makieta, kreseczki.
Zapraszamy do galerii

BAL KARNAWAŁOWY
Dnia 12 lutego 2015 roku (czwartek) w Relaxie odbył się Bal karnawałowy dla wszystkich uczniów Publicznej Szkoły Podstawowej w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. Był to dzień niezwykły, wyczekiwany od wielu tygodni. Sala balowa, pełna różnobarwnych świateł zapraszała do wspólnej zabawy. Kolorowe stroje, maski oraz muzyka tworzyły radosną atmosferę. Rodzicom i dzieciom nie zabrakło fantazji w przygotowaniu fantastycznych przebrań. Bal umożliwił uczniom i nauczycielom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom.
Zapraszamy do galerii

Zajęcia w czasie ferii

Kółko kulinarne "Owocowa wyspa"
Zapraszamy do galerii

DRZWI OTWARTE - DZIKI ZACHÓD
Dnia 06.02.2015 r. w naszej szkole odbyły się Drzwi Otwarte dla rodziców wraz z dziećmi. Przybyło wiele zainteresowanych osób. Dzięki licznym atrakcjom m.in. wioska indiańska, własnoręczne wykonanie pióropusza uczestnicy mogli przenieść się w świat Dzikiego Zachodu i westernowych przygód z Lucku Lukiem.
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne "Sałatka warzywna"
Zapraszamy do galerii

REKRUTACJA

DYREKCJA PUBLICZNEJ SZKOŁY PODSTAWOWEJ W ŚREMIE
IM. KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU

informuje, że rekrutacja do KLASY I odbywać się będzie
od 02 marca 2015 r. do 31 marca 2015 r.

Rekrutacja prowadzona będzie przy użyciu elektronicznego naboru dostępnego
od marca br. ze strony internetowej Urzędu Miejskiego w Śremie - srem.pl


Zajęcia plastyczne "Zimowy pejzaż"
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne "Upominki na Dzień Babci i Dziadka"
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne - "Karnawałowy Klaun"
Zapraszamy do galerii

Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka
Najsłynniejszy miś świata, amator miodku mieszkający w Stumilowym Lesie. Kubuś Puchatek, bo o nim mowa, miał 18 stycznia swoje święto. Dzień Kubusia Puchatka jest obchodzony na pamiątkę urodzin jego twórcy - Alana Alexandra Milne'a. Kubuś Puchatek to jeden z najsympatyczniejszych misiów - ulubieniec wszystkich dzieci. Dnia 19 stycznia 2015 r. w Publicznej Szkole Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu również świętowaliśmy Dzień Kubusia. Ten dzień był doskonałą okazją do przypomnienia sobie o tym niezwykłym bohaterze oraz jego przyjaciołach. Kubuś - wiecznie głodny i poszukujący miodu. Kłapouchy, który nieustannie gubi ogon. Nieśmiały Prosiaczek o wielkim sercu. Rozbrykany Tygrysek, praktyczny Królik i wszystkowiedząca Sowa oraz Krzyś. Uczniowie wraz z nauczycielami przygotowali przedstawienie. Było wiele zabaw i konkursów, a wszyscy spędzili wspaniały dzień z bajkowymi przyjaciółmi.
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne "Krakersowe kanapki"
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne - "Maski karnawałowe"
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - "Sałatka owocowa"
Zapraszamy do galerii

Wesołych Świąt!

Zajęcia plastyczne - "Ozdobne pudełka na prezenty"
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne - "Zimowe prace dzieci"
Zapraszamy do galerii

JASEŁKA
Uczniowie naszej szkoły już po raz kolejny wprawili w zachwyt publiczność, która w piątkowe popołudnie (19 grudnia 2014 r.) bardzo licznie zebrała się w Parafii św. Ducha. Rodzice mogli obejrzeć przygotowane przez uczniów i nauczycieli jasełka. Całość tego niezwykłego przedstawienia uświetniły znane wszystkim kolędy. Młodzi artyści okazali się świetnymi aktorami. Wspaniale prezentowali się w strojach przygotowanych specjalnie na ten występ. O tym, że jasełka naprawdę się podobały świadczyły gorące i huczne brawa, którymi widzowie nagrodzili młodych wykonawców. Wielogodzinne próby znów zaowocowały ogromnym sukcesem. Po jasełkach uczniowie wraz z rodzicami udali się do klas na spotkanie wigilijne. Nie zabrakło również Mikołaja, który wręczył dzieciom upominki. Dziękujemy wszystkim za pomoc w przygotowaniu tak miłego dnia.
Zapraszamy do galerii

WYCIECZKA DO SZRENIAWY
We wtorek 16 grudnia uczniowie klasy I uczestniczyli w wycieczce autokarowej do Muzeum Rolnictwa w Szreniawie. Celem wyjazdu było poznanie tradycji i zwyczajów związanych ze świętami Bożego Narodzenia charakterystycznych dla Wielkopolski. Uczniowie obejrzeli spektakl specjalnie przygotowany na tę okazję w wykonaniu aktorów Dobrego Teatru z Poznania. Dzieci wzięły udział w warsztatach plastycznych, na których wykonywały ozdoby świąteczne. Można było także podziwiać wytwory artystów ludowych- bombki, świeczki, aniołki- wszystko bajecznie kolorowe i ręcznie wykonane. Wielką atrakcją okazała się wizyta uczniów w szopie ze zwierzętami, gdzie można było z bliska podziwiać jej mieszkańców. Wycieczka była bardzo udana.
Zapraszamy do galerii

Rodzinne warsztaty świąteczne - Boże Narodzenie
Niewielu z nas mogłoby sobie wyobrazić Święta Bożego Narodzenia, np. bez choinki, czy też różnego rodzaju ozdób. Dnia 15.12.2014 r. odbyły się w naszej szkole rodzinne warsztaty świąteczne. Ten poniedziałkowy wieczór poświęciliśmy samodzielnemu wykonywaniu ozdób świątecznych, takich jak bombka, aniołek, świeczka. Dziękujemy rodzicom z dziećmi za przybycie i wspólne spędzenie czasu w świątecznej atmosferze.
Zapraszamy do galerii

GMINNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ YOU CAN SING
Dnia 12.12.2014 r. odbył się GMINNY KONKURS PIOSENKI OBCOJĘZYCZNEJ YOU CAN SING organizowany przez Szkołę Podstawową nr 1 w Śremie. Uczestnicy oceniani byli za poprawność językową, dykcję oraz ogólne wrażenie artystyczne. Celem konkursu było rozbudzanie wśród uczniów zainteresowań językami obcymi, wyłonienie uczniów uzdolnionych językowo i wspieranie ich w nauce, podniesienie poziomu umiejętności językowych (słuchania, mówienia i czytania). Naszą placówkę reprezentowała uczennica klasy III, Jagoda Błażejczak, która zaśpiewała piosenkę z repertuaru Michaela Jacksona We are the world i zajęła I miejsce. Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Zapraszamy do galerii

Kółko plastyczne
Zapraszamy do galerii

Świąteczna Manufaktura - "Zaczarowana choinka"
Dnia 10.12.2014 r. odbyły się w naszej szkole warsztaty "Świąteczna Manufaktura" organizowane przez Śremski Ośrodek Kultury. Tematem warsztatów była "zaczarowana choinka" oraz wisząca na niej bombka, które uczniowie własnoręcznie ozdabiali. Wszyscy uczniowie uczestniczyli w warsztatach wykonując własną choinkę, bawiąc się przy tym wspaniale.
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - robimy pierniki
Zapraszamy do galerii

Mikołajki w świetlicy
Mikołajki to tradycyjna, polska nazwa święta ku czci świętego Mikołaja, biskupa Miry, którego historię dzieci poznały. Tego dnia jest zwyczaj składania podarunków w formie niespodzianki. U nas Mikołaj zostawił list z zagadkami i zadaniami, które miały doprowadzić uczniów do prezentu. Dzień Świętego Mikołaja był dla dzieci dniem pełnym radości.
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne
Zapraszamy do galerii

ZBIÓRKA DLA SCHRONISKA

Zabawa Andrzejkowa - klasa II, III
Na zabawie andrzejkowej również bawili się uczniowie klasy drugiej i trzecie. Dzieciom nie brakowało sił podczas tańców i zabaw andrzejkowych. Tego dnia nie zabrakło różnych wróżb, jedną z nich było przebijanie serduszka. Każdy z uczestników zabawy nie wyszedł z sali bez wróżby na przyszłość. Zabawa była wesołym spotkaniem towarzyskim, dostarczającym wielu przeżyć i emocji.
Zapraszamy do galerii

ANDRZEJKI - ŚWIETLICA
W naszej szkole nie brakuje okazji do wspólnej zabawy. I tak 28 listopada nasza świetlica zamieniła się w magiczny salon, w którym zgodnie z tradycją, odbyły wróżby i zabawy. Uczniowie poznali znaczenie kolorów, kleksów, liczb oraz innych przepowiedni. Jednak najwięcej radości sprawiła dzieciom wróżba, "Kto pierwszy wyjdzie za mąż". Przy zabawie było dużo śmiechu i radości.
Zapraszamy do galerii

DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA W ŚWIETLICY
26 listopada w świetlicy szkolnej obchodzono Światowy Dzień Pluszowego Misia. Ta niecodzienna uroczystość była okazją do świetnej zabawy. Każdy wychowanek przyniósł swoją ulubioną maskotkę. Okazało się, że mimo coraz nowocześniejszych i coraz bardziej atrakcyjnych zabawek, moda na misie nie przeminęła. Dzieciaki ze świetlicy miały okazję oderwać się od szkolnej codzienności. Podczas uroczystości uczniowie zapoznali się z historią powstania pluszowego misia, bajkami, których bohaterami są misie. Dzieci opowiadały o swoich misiach i ich przygodach. Po miłej pogawędce uczniowie w parach (z zamkniętymi oczami) rysowali misia. Na końcu każdy uczestnik zabawy otrzymał słodki poczęstunek - "małe, co nieco".
Zapraszamy do galerii

Hokus - pokus! Czary - mary!
Andrzejki to czas dobrej zabawy i wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada w wigilię świętego Andrzeja. Z tej okazji 27 listopada nasza szkoła zamieniła się na chwilę w krainę magii. Najpierw przybyli do niej uczniowie klasy I, a następnie kraina ta wypełniła się wróżkami, czarnymi kotami, czarownicami, myszkami, Indianami i ...wojownikami ninja. Wszyscy przybyli na ten czarodziejski bal mieli możliwość spojrzenia w przyszłość - dowiedzieli się kim mogą zostać w przyszłości, czego powinni się wystrzegać i co może ich spotkać za kilka lat. Andrzejkowy czas upłynął na tańcach i dobrej zabawie. Mamy nadzieję, że dobrze się bawiliście!
Zapraszamy do galerii

Dzień Pluszowego Misia 2014
W środę 26 listopada klasa I wspólnie świętowała urodziny ukochanego Pluszowego Misia. Pojawiły się misie małe i duże, brązowe i różowe, sławne i mało popularne. Tradycyjnie pojawił się również Miś Paddington.
Zapraszamy do galerii

Kochamy książki, czyli o wizycie w bibliotece
W piątek 21 listopada klasa I wybrała się do Biblioteki Publicznej w Śremie. Dzieci zostały wspaniale przyjęte przez pracowników biblioteki. Uczniowie zaskoczyli prowadzących warsztaty swoją pasją czytelniczą i pytaniami wskazującymi, że dzieci z klasy I to całkiem świadomi czytelnicy! Wizyta w bibliotece na pewno przyczyniła się do dalszego rozwijania zainteresowań literaturą dziecięcą.
Zapraszamy do galerii

ZABAWY Z TUWIMEM I BRZECHWĄ
Wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima są najbardziej rozpoznawalnymi, zabawnymi i pouczającymi utworami, na których wychowują się kolejne pokolenia najmłodszych. Stanowią doskonałe źródło zabaw literackich i teatralnych, bardzo często są inspiracją dla wielu twórców programów artystycznych. Wiersze te, to utwory pełne humoru i fantazji - odznaczają się rytmicznością i melodyjnością, odgrywają znaczącą rolę w procesie rozwijania dziecięcej wyobraźni. Mając na uwadze rozwijanie wyobraźni twórczej, pomysłowości, inicjatywy poprzez zabawę, pantomimę, różnorodne techniki plastyczne uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dnia 25.11.2014 roku w spotkaniu zatytułowanym "Zabawy z Tuwimem i Brzechwą".
Zapraszamy do galerii

WARSZTATY "NIE DAJ SIĘ PSU"
Dnia 24.11.2014 r. w naszej szkole odbyły się warsztaty "Nie daj się psu". Dzieci nauczyły się jak postępować z własnymi i obcymi psami tak, aby nie atakowały, a także, co zrobić, kiedy pies na nas szczeka a może nawet atakuje. Uczniowie uczestniczący w zajęciach z dużym zainteresowaniem przyswajali poruszane tematy. Przekazywana wiedza teoretyczna i ćwiczenia z psem pozwalały na przygotowanie dzieci do spotkania z agresywnym psem. Mamy nadzieję, że wiedza ta zostanie dla nich tylko teorią i nigdy nie będzie musiała być sprawdzona w praktyce.
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - robimy serwetki
Zapraszamy do galerii

Finał gminnego konkursu czytelniczego "Czyja to wina, że czytamy Tuwima?"
Dnia 19.11.2014 r. w Klubie Wojskowym w Śremie odbył się finał gminnego konkursu czytelniczego "Czyja to wina, że czytamy Tuwima?". Każdą szkołę reprezentowała 3-osobowa drużyna wyłoniona w I etapie - szkolnym. Naszą placówkę reprezentowali: Jagoda Błażejczak, Patrycja Wróblewska i Artur Nowak, którzy byli jedną z najmłodszych wiekowo grup. Pytania dotyczyły znajomości książki Juliana Tuwima "Wiersze dla dzieci" i biografii Juliana Tuwima. Nasi uczniowie zajęli IX miejsce. Gratulujemy.
Zapraszamy do galerii

Konkurs plastyczny "Mój wymarzony zawód"
Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli w konkursie plastycznym "Mój wymarzony zawód", w ramach VI Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery 2014, którego organizatorem była Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Śremie. Gala podsumowująca odbyła się 15.11.2014 r. w Zespole Szkół Technicznych w Śremie. Z dumą informujemy, że uczennica naszej szkoły Nina Sarnowska zajęła I miejsce w kategorii klas III, której serdecznie gratulujemy. Wszystkim uczniom dziękujemy za udział w konkursie.
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - figurki z kanapek i warzyw
Zapraszamy do galerii

Narodowe Święto Niepodległości
10 listopada 2014 r. uczniowie naszej szkoły przygotowali program artystyczny poświęcony rocznicy odzyskania przez Polskę wolności - ta patriotyczna lekcja uczciła Narodowe Święto Niepodległości - 11 listopada. Spotkanie było bez wątpienia nie tylko uczczeniem tego ważnego święta narodowego, ale też skłoniło niejednego ucznia do refleksji na temat naszej historii.
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - wesołe kanapki
Zapraszamy do galerii

ŚNIADANIE DAJE MOC
Dnia 7 listopada 2014 r., tak jak wielu uczniów w całej Polsce uczestniczyliśmy w akcji "Śniadanie daje moc". Celem tego wydarzenia było podkreślenie roli drugiego śniadania w życiu każdego ucznia. Uczniowie z wielkim przejęciem i zaangażowaniem przystąpili do przygotowywania smacznych, zdrowych, pięknych kanapek. Wspólne spożywanie posiłku to także okazja do rozmów, wymiany uśmiechów.
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne
Zapraszamy do galerii

Pamięć ciągle żywa - grupa świetlicowa
W dniu Zaduszek,
w czas jesieni,
odwiedzamy bliskich groby,
zapalamy zasmuceni
małe lampki - znak żałoby.

Światła cmentarz rozjaśniły,
że aż łuna bije w dali,
lecz i takie są mogiły,
gdzie nikt lampki nie zapali.

Władysław Broniewski
Aby grobów wspomnianych w drugiej zwrotce wiersza było jak najmniej, grupa świetlicowa z naszej szkoły 31 października, tuż przed zbliżającym się Dniem Wszystkich Świętych, wybrali się na cmentarz parafialny przy kościele NMP Wniebowziętej w Śremie. Uczniowie, chcąc uczcić pamięć zmarłych, posprzątali zaniedbane i opuszczone groby i zapalili symboliczne znicze. Wizyta na cmentarzu była niezwykłą lekcją lokalnej historii i patriotyzmu, a także chwilą refleksji i zadumy nad ludzkim losem.
Zapraszamy do galerii

PŁOMIENIE PAMIĘCI - kl. I
Znicz, a raczej jego płomień, jest symbolem naszej pamięci. To właśnie dzięki niemu, symbolicznie świeconemu, pamiętamy o tych, którzy "odeszli". Zapalamy go swoim bliskim. Zapalamy go też tym, których nie znaliśmy. "Płomienie pamięci" symbolizują, bowiem  naszą pamięć o tych wszystkich znanych i całkowicie anonimowych. Wielu z nich było bohaterami. Tak dużo im zawdzięczamy. Wiele przecież naszej przyszłości, zależy od przeszłości i tych, którym dziś ten znicz zapalamy. W naszej polskiej tradycji, ten zwyczaj zakorzeniony jest chyba bardziej niż w jakimkolwiek innym narodzie. Tak bardzo jest on związany z naszą historią i przeszłością, tak wiele nas uczy. Pielęgnowany przez pokolenia, przez naszych ojców, dziadów i pradziadów, przetrwał do dziś, jako symbol tych wszystkich, którzy "byli przed nami". Starajmy się zatem i my zaszczepić tą piękną tradycję w młodym pokoleniu, aby i ono pamiętało kiedyś o nas. Nie kopiujmy innych, cudzych zwyczajów, nie starajmy się ślepo naśladować rzeczy, które może do nas nie pasują. Tyle przecież mamy własnych, pięknych zwyczajów i tradycji. Nie wstydźmy się ich, pokazujmy je światu. 
Zapraszamy do galerii

Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych
Po raz pierwszy w naszej szkole obchodzony był Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Głównym celem Święta było zwrócenie uwagi uczniów, nauczycieli i rodziców na działalność biblioteki szkolnej oraz zaznaczenie obecności biblioteki na forum szkoły. W czasie trwania Święta szkoła zmieniła swój wygląd. Drzwi pomieszczeń były oklejone hasłami i aforyzmami dotyczącymi czytania, biblioteki i książki. Na zakończenie obchodów tego święta dzieci wykonały niekonwencjonalne zakładki do książek.
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - lampiony z dyni
Zapraszamy do galerii

Pasowanie na Ucznia
Pierwszoklasiści z Publicznej Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie są już pełnoprawnymi uczniami. W piątek 24 października br. odbyło się uroczyste pasowanie na ucznia. Był to wyjątkowy dzień.  Przed licznie przybyłymi gośćmi i nauczycielami, "Pierwszaki" zaprezentowały wspaniały program artystyczny przygotowany pod czujnym okiem pani Wychowawczyni. Wszyscy zgromadzeni na widowni wraz z panią dyrektor Beatą Ścianą na czele, nagrodzili artystów gromkimi brawami.  Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna - uroczyste ślubowanie, po którym każdy uczeń był osobiście pasowany na ucznia przez Panią Dyrektor. Po pasowaniu, przy owacji zebranych, oficjalnie przywitano klasę pierwszą.
Kochane Pierwszaki - serdecznie witamy wśród nas i życzymy Wam wielu wspaniałych chwil!
Zapraszamy do galerii

UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA I NADANIA SZTANDARU
W życiu każdego człowieka są chwile niezwykłe, które zapadają na stałe w jego pamięć. Takim doniosłym wydarzeniem dla uczniów, rodziców, dyrekcji, grona pedagogicznego i pracowników szkoły było poświęcenie i nadanie naszej szkole sztandaru. Ta długo oczekiwana przez nas uroczystość odbyła się 24 października 2014 roku.

O godzinie 9.30 cała społeczność szkolna i zaproszeni goście zgromadzili się w Kościele pw. NMP Wniebowziętej w Śremie. Podczas Mszy Świętej, którą celebrował ks. Prałat Marian Brucki, został poświęcony sztandar szkoły. Po Mszy Świętej uczestnicy uroczystości udali się na teren szkoły.

O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczystość nadania sztandaru naszej szkole. Dyrektor szkoły Beata Ściana swoim przemówieniu podkreśliła, że ten dzień jest bardzo szczególny w historii naszej szkoły. Wyraziła wdzięczność dla zgromadzonych przyjaciół i sympatyków szkoły, którzy zaszczycili swoją obecnością naszą uroczystość. Nadszedł moment, na który cała społeczność szkolna czekała z niecierpliwością. Przekazano na ręce pani dyrektor prawo własności posiadania sztandaru. W tej uroczystej chwili pani dyrektor serdecznie podziękowała za tak cenny dar oraz zapewniła, że otoczy go czcią, gdyż jest on symbolem wartości, które są i będą fundamentem pracy wychowawczej szkoły. Następnie zaprezentowała awers i rewers sztandaru.

Niezwykle podniosłym momentem było złożenie przez przedstawicieli uczniów naszej szkoły ślubowania na sztandar. Ślubowali rzetelnie i uczciwie wypełniać obowiązki ucznia, godnie reprezentować szkołę wytrwałą pracą i wzorowym zachowaniem, pielęgnować wartości, głoszone przez patronów naszej szkoły, Kawalerów Orderu Uśmiechu, godnie kontynuować chlubne tradycje naszego narodu.

Po uroczystościach oficjalnych zaproszono do wysłuchania części artystycznej, przygotowanej przez uczniów naszej szkoły.

Ponadto pani dyrektor podziękowała społeczności szkolnej za włożony wysiłek w przygotowanie tej uroczystości oraz sponsorom - Organowi Prowadzącemu szkołę i Radzie Rodziców - za wszelką pomoc i wsparcie finansowe, dzięki któremu uroczystość ta mogła się odbyć w tak wspaniałej atmosferze.

Ostatnim punktem uroczystości było zaproszenie wszystkich gości na poczęstunek oraz obejrzenie przygotowanej ekspozycji, a także złożenie okolicznościowych wpisów w księdze pamiątkowej.

Uroczystość przebiegła w miłej i wzniosłej atmosferze, pozostawiając niezatarte wspomnienia i mnóstwo niezapomnianych wrażeń. Z pewnością na długo pozostanie w naszych sercach.

Jeszcze raz dziękujemy wszystkim przybyłym na uroczystość gościom. To Państwa obecność podkreśliła wagę wydarzenia, które na zawsze zapisze się na kartach historii naszej szkoły.
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - robimy ciastka francuskie
Zapraszamy do galerii

PIERWSZY ETAP VIII GMINNEGO KONKURSU CZYTELNICZEGO "CZYJA TO WINA, ŻE CZYTAMY TUWIMA?"

Dnia 15.10.2014 r. odbył się pierwszy etap VIII Gminnego Konkursu Czytelniczego "Czyja to wina, że czytamy Tuwima?" organizowanego przez Bibliotekę Publiczną w Śremie. Uczestnicy musieli przeczytać następujące książki: "Wiersze dla dzieci" Juliana Tuwima - wiersze: Lokomotywa, Warzywa, Rycerz Krzykalski, Bambo, Idzie Grześ, Zosia-Samosia, Dyzio marzyciel, Okulary, Abecadło, Rzepka, Cuda i dziwy, Okulary, Słoń Trąbalski, Trudny rachunek, O panu Tralalińskim oraz zapoznać się z biografią Juliana Tuwima. Do drugiego etapu zakwalifikowali się: Artur Nowak, Jagoda Błażejczak i Patrycja Wróblewska, którzy będą reprezentować szkołę 19 listopada o godz. 9.00 w Klubie Wojskowym w Śremie. Wszyscy uczestnicy otrzymali dyplomy i upominki.
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - robimy hot dogi
Zapraszamy do galerii

Zajęcia plastyczne
Zapraszamy do galerii

Dzień Edukacji Narodowej - Dzień Nauczyciela
Zapraszamy do galerii

Kółko kulinarne - robimy desery
Zapraszamy do galerii

EUROPEJSKI DZIEŃ JĘZYKÓW
W dniu 26.09.2014 r. odbył się Europejski Dzień Języków, dzień mający przypominać o korzyściach płynących ze znajomości wielu języków i zachęcający do ich nauki. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły przygotowali twórcze prace plastyczne.
Zapraszamy do galerii

PIERWSZE ZAJĘCIA PLASTYCZNE
Dnia 07.10.2014 r. odbyły się pierwsze zajęcia plastyczne, na których uczniowie wykonali "Wakacyjny obrazek" używając muszelek, skrawków materiałów i tekturowych kartoników.
Zapraszamy do galerii

DZIEŃ CHŁOPCA - KL. II
30 września 2014 r. cała klasa II świętowała Dzień Chłopca. Z tej okazji wybrali się do pizzerii Tropicana, gdzie mieli okazję nie tylko spróbować pysznej pizzy, ale także potańczyć i pobawić się w basenie z kulkami. Podczas drogi powrotnej dzieciom udało się zebrać mnóstwo kasztanów, którymi ozdobili klasę.
Zapraszamy do galerii


DZIEŃ CHŁOPCA - ŚWIETLICA
Mimo, iż uważa się, że to płeć piękna powinna być adorowana przez mężczyzn, to jednak jest taki dzień w roku, gdy chłopcy mogą poczuć się wyjątkowo. 30 września - Dzień Chłopca. Dzieci chodzą ce na świetlicę czekała tego dnia niespodzianka przygotowana przez panią Natalię. Dziewczynki tym razem występowały w roli widzów i jury, podczas gdy chłopcy walczyli o tytuł: "Chłopak na medal". Czekały ich iście męskie wyzwania, które miały sprawdzić ich zdolności, wiedzę i wytrzymałość. Konkurencje rozpoczęło zadanie dmuchania balonów. Właściciel pierwszego pękniętego balona wygrywał. Była to rozgrzewka przed kolejnym zadaniem - dmuchaniem balonów z gumy do żucia. Konkurencja ta wywołała ogromną wesołość, gdyż zadanie to przekraczało siły i zdolności wielu uczestników. Następnie chłopcy sprawdzili swoją wiedzę z różnych dziedzin. Pytania były niełatwe, jednak wiedza chłopców okazała się wystarczająca. Kolejną konkurencją była próba wytrzymałości, w której trzeba było wykonać przysiady, pajacyki i pompki. Również z tej próby uczestnicy wyszli obronną ręką. Następne zadanie okazało się całkowitym zaskoczeniem dla chłopców. Mieli pół minuty, aby pomalować paznokcie jednej ręki. Liczyła się nie tylko szybkość, ale także i precyzja. Jury w postaci dziewczynek oceniało surowo, ale sprawiedliwie. Ostatnia konkurencja ćwiczyła u chłopców ich zdolności manualne i przygotowywała do golenia się w przyszłości. Za pomocą patyczka musieli ogolić posmarowany pianką do golenia balon. Oczywiście na czas, dbając o to, by go nie przebić. Niekwestionowanym zwycięzcą całych zawodów okazał się uczeń klasy I - Piotr Skowroński, który udekorowany został złotą szarfą z napisem "Chłopak na medal". Wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody w postaci słodyczy oraz gromkie brawa i życzenia z okazji Dnia Chłopca.
Zapraszamy do galerii

SPRZĄTANIE ŚWIATA
W piątek 26.09.2014 r. uczniowie klasy II uczestniczyli w kolejnej edycja akcji "Sprzątanie świata" pod hasłem "Turysto! Szanuj Środowisko!". Uczniowie podczas sprzątania używali rękawic ochronnych, a śmieci były zbierane do foliowych worków, które przygotował dla nas Urząd Miejski. Mamy wielką nadzieję, że tego typu akcje zaowocują chęcią codziennego dbania o środowisko i udowodnią, że są niezwykle pożytecznym narzędziem w procesie edukacji młodego pokolenia.
Zapraszamy do galerii

DZIEŃ LEŚNIKA
25 września 2014 r. naszą szkołę odwiedził specjalny gość - Pan Z. Hoffa, który jest leśnikiem. Wszystkie dzieci zgromadziły się w auli szkolnej, aby wysłuchać ciekawych historii dotyczących fauny i flory naszych okolicznych lasów, jak i ciekawostek z pracy leśnika. Dociekliwość uczniów była ogromna. Rozgorzała gorąca dyskusja o tym, kto widział w lesie, jakie zwierzęta oraz, które grzyby są jadalne. Jak również, co należy do obowiązków leśnika. Mimo, że spotkanie trwało tylko godzinę, wiedza dzieci została pogłębiona, a ciekawość zaspokojona
Zapraszamy do galerii

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY
24 września 2014 r. uczniowie klasy I uczestniczyli VII edycja akcji "Bezpieczna droga do szkoły". Przedsięwzięcie, którego celem było zapoznanie dzieci z podstawowymi zasadami dotyczącymi bezpieczeństwa pieszego w ruchu drogowym, trwało przy przejściu dla pieszych na ulicy Grunwaldzkiej w Śremie. Zwieńczeniem spotkania była wspólna zabawa z Pyrkiem - maskotką Wielkopolskiej Policji oraz wręczenie najmłodszym elementów odblaskowych.
Zapraszamy do galerii

BEZPIECZNE MIASTO
"Bezpieczeństwo w szkole oraz w drodze do i ze szkoły" - to cykl tematyczny realizowany na zajęciach w świetlicy szkolnej, na których uczniowie zapoznawali się z przepisami ruchu drogowego i zasadami poruszania się po drogach. Uczniowie w ramach zajęć tworzyli w grupach makiety "Bezpieczne Miasto", przedstawiające koncepcje rozwiązań infrastruktury drogowej.
Zapraszamy do galerii

U NAS NAWET W TRAKCIE PRZERWY JEST WESOŁO
Zapraszamy do galerii

ZBIÓRKA PŁYT

ZAPRASZAMY

ZAPRASZAMY RODZICÓW

WITAJ SZKOŁO - ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
W poniedziałek 1 września 2014 roku odbyło się uroczyste Rozpoczęcie Roku Szkolnego 2014/2015.  Uroczystość rozpoczęła się od Hymnu Polski - Mazurka Dąbrowskiego. Pani Dyrektor Beata Ściana powitała uczniów, rodziców, pedagogów oraz życzyła wszystkim uczniom dużo radości i samych sukcesów na nowy rok szkolny. Następnie uczniowie i rodzice udali się wraz z nauczycielami do klas, w celu omówienia planów na nowy rok szkolny.
Rozpoczęcie nowego roku szkolnego to ważny dzień w życiu każdego ucznia, szczególnie dużo emocji ten dzień wywołuje u dzieci, które idą do szkoły po raz pierwszy lub zmieniają szkołę na nową. Uczniowie zazwyczaj z niecierpliwością czekają na pierwszy dzień w szkole, a szczególnie na spotkanie się z koleżankami i kolegami po wakacjach.
Zapraszamy do galerii

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE
W dniach od 25 do 29.08.2014 r. w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjne dla przyszłej klasy I. Dzieci poprzez zabawę poznawały swoich rówieśników, a także całe szkolne otoczenie. Głównym celem zorganizowanych zajęć było zmniejszenie stresu związanego z rozpoczęciem nauki w nowej placówce.
Zapraszamy do galerii

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015

dnia 01.09.2014 r. o godz. 9.00

Msza św. z okazji rozpoczęcia roku szkolnego 2014/2015 odbędzie się 31.08.2014 r. (niedziela) w kościele NMP Wniebowziętej (Fara) o godz. 11.15.

ZAJĘCIA ADAPTACYJNE

dla klasy I odbędą się w dniach
od 25.08.2014 r. do 29.08.2014 r.
w godz. 9.00 - 11.00.
ZAPRASZAMY

Kiermasz

Kiermasz nowych podręczników dla klasy II i III odbędzie się dnia 26 sierpnia (wtorek) w godz. 15:00-17:00

WAKACYJNA WYCIECZKA DO NOWEGO ZOO W POZNANIU

21 lipca 2014 r. dzieci wraz z opiekunami wybrali się na wakacyjną wycieczkę do Nowego ZOO w Poznaniu. Uczniowie mogli zobaczyć od budzących wielki podziw żyraf, słoni i nosorożców, do budzących lekki dreszczyk tygrysów poprzez rozbrykane małpki oraz wiele innych ciekawych zwierzątek. Pobyt w ogrodzie zoologicznym był dla wszystkich wspaniałą lekcją przyrody przeżytą w atrakcyjnym miejscu. Niezapomniane emocje zostały uwiecznione na zdjęciach.

Zapraszamy do galerii

SAŁATKA

Każdy wie, że należy jeść warzywa, aby być silnym i zdrowym, dlatego w środę 16.07.2014 r. uczniowie przy pomocy pracowników szkoły wykonali warzywną sałatkę. Każdy z wielkim zaangażowaniem kroił warzywa oraz doprawiał sałatkowe dzieło. Po zakończonej pracy dzieci skonsumowali przepyszną sałatkę.

Zapraszamy do galerii

ORLIK

Dnia 08.07.2014 r. dzieci uczęszczające na świetlice wybrały się do parku na orlika, gdzie rozegrały mecz piłki nożnej. Przeciwnikami uczniów byli pracownicy szkoły. Wszyscy świetnie się bawili.

Zapraszamy do galerii

Spacer do parku

Zapraszamy do galerii

Wakacyjna twórczość

Zapraszamy do galerii

NOCKA Z DUCHAMI

W piątek 27.06.2014 r. dzieci z naszej szkoły mogły na własne oczy zobaczyć jak wygląda szkoła nocą. Uzbrojone w śpiwory i latarki zjawiły się o godz. 19.00 w drzwiach placówki, z niecierpliwością wyczekując przygód, jakie na nich czekały. Oczywiście każdy poszukiwacz duchów potrzebuje energii, dlatego też rozpoczęliśmy tę nockę od kolacji. Następnie, w ramach rozgrzewki, rozpoczęła się zabawa w chowanego. Dzieci mogły ukrywać się w całej szkole, gdzie tylko zechciały. Aby wyostrzyć swoją koncentrację i niejako wyciszyć się, zagraliśmy w "Mafię", krę, w której liczy się spostrzegawczość. Po wspólnych zabawach dzieci mogły wybrać czy wolą skorzystać z sali komputerowej, sali filmowej czy też chcą same zorganizować sobie czas. O godz. 23.00 zaczęła się "Nocka duchów". Uczniowie podzieleni na grupy według kolorów i wyposażeni w latarki ruszyli w ciemne korytarze i sale lekcyjne, by szukać karteczek z zadaniami do wykonania. Mroczne odgłosy dochodzące z sal i ciemność rozpraszana jedynie światłem latarek nie zniechęciły naszych poszukiwaczy. Dzielnie zanurzali ręce w ektoplazmie, by wyciągnąć kolejną kartkę z zadaniem. Tworzyli przyrządy do ochrony przed duchami, wymyślali straszne historie, które następnie opowiedzieli podczas podsumowania poszukiwań. Dodatkowo ze swoich ciał ułożyli litery, które złożyły się w wyraz przedstawiony na zdjęciu. Gdy strach i emocje minęły nadszedł czas zabaw dowolnych. Rano zjedliśmy śniadanie w postaci tostów i posprzątaliśmy bałagan poprzedniej nocy, by następnie z niezapomnianymi wspomnieniami rozejść się do domów.

Zapraszamy do galerii

Zakończenie roku szkolnego 2013/2014

Zapraszamy do galerii

Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej

Dnia 25.06.2014 r. w Zespole Szkoły Podstawowej i Gimnazjum im. Jana Pawła II w Dąbrowie odbył się Gminny Konkurs Recytatorski Poezji Anglojęzycznej. Z naszej szkoły wytypowano: Ninę Sarnowską i Bartosza Stachowiaka. Głównym celem konkursu było popularyzowanie poezji i prozy w języku angielskim dla dzieci oraz zainteresowanie uczniów poezją obcojęzyczną, pogłębianie umiejętności językowych, pogłębienie wiedzy o literaturze anglojęzycznej, poszerzenie znajomości twórczości poetów anglojęzycznych, kreowanie wzorców literackich, doskonalenie umiejętności recytatorskich, zachęcenie do prezentacji swoich umiejętności recytatorskich przed publicznością. Jury zdecydowało wyróżnić Ninę Sarnowską, która zajęła II miejsce. Gratulujemy!

Konkurs "Najpiękniejszy List w Gminie" rozstrzygnięty

W dniu 24 czerwca 2014 r. w Urzędzie Miejskim w Śremie odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu "Najpiękniejszy List w Gminie". Spotkanie poprowadzili Bartosz Żeleźny - Zastępca Burmistrza Śremu oraz Małgorzata Borowska - inspektor Zespołu Ochrony Środowiska Urzędu Miejskiego w Śremie.

Konkurs Najpiękniejszy List w Gminie został ogłoszony przez Urząd Miejski w Śremie w ramach II ogólnopolskiej akcji "Listy dla Ziemi" organizowanej przez Fundację Ekologiczną ARKA z Bielska-Białej. Akcja polegała na napisaniu w dniach 14-30 kwietnia 2014 r. przez uczniów szkół gimnazjalnych, podstawowych i przedszkoli, listów na wykonanym z makulatury papierze. W listach dzieci miały namawiać dorosłych do działań proekologicznych. Głównym tematem listów było palenie śmieci w piecach domowych i niska emisja. W akcji wzięło udział 6 placówek z terenu gminy Śrem i w tym nasza szkoła. Każda ze zgłoszonych placówek miała wybrać 3 najładniejsze jej zdaniem listy napisane przez swoich podopiecznych i dostarczyć do 30 maja 2014 r. do Urzędu Miejskiego w Śremie. Z naszej szkoły wybrany listy Jagody Błażejczak, Aleksandra Strugały i Piotra Podgórnego. Wśród 15 prac znalazły się listy napisane oraz listy w postaci prac plastycznych wykonane przez uczniów. W związku z tym jury wyłoniło jeden najładniejszy  list napisany i jedną najładniejszą pracę plastyczną.

Z radością informujemy, że największą ilość punktów za wykonanie pracy plastycznej, a tym samym Najpiękniejszego Listu w Gminie, otrzymał ALEKSANDER STRUGAŁA, natomiast Najpiękniejszym napisanym Listem w Gminie okazał się list Jakuba Morawca  - ucznia Zespołu Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w Nochowie im. Hrabiego Zamoyskiego. Dla autorów wszystkich dostarczonych do Urzędu Miejskiego w Śremie listów przewidziano nagrody książkowe, a wszyscy uczestnicy II ogólnopolskiej akcji "Listy dla Ziemi" otrzymali symboliczny upominek. 

Zapraszamy do galerii

KONKURS POEZJI ANGLOJĘZYCZNEJ - etap szkolny

W poniedziałek 16 czerwca 2014 r. odbył się szkolny etap Konkursu Recytacji Poezji Anglojęzycznej. Celem konkursu było wyłonienie dwóch najlepszych uczniów, którzy dnia 23.06.2014 r. (poniedziałek) wybiorą się z panią Karoliną Cieślak do ZSPiG w Dąbrowie, gdzie odbędzie się etap gminny. Reprezentować naszą szkołę będą: Nina Sarnowska i Bartosz Stachowiak. Gratulujemy!

Zapraszamy do galerii

Dni Śremu

Dnia 08.06.2014 r. (niedziela) uczniowie naszej szkoły nie tylko uczestniczyli w Dniach Śremu, jako obserwatorzy, ale również występowali na scenie. Dzieci pod okiem pani Magdaleny Sus - Zagórskiej wykonały taniec towarzyski i zumbę.

Zapraszamy do galerii

I Piknik - Rajd Rodzinny

Dnia 06.06.2014 r. w piątek w naszej szkole odbył się I Piknik - Rajd Rodzinny. Uczniowie wraz z rodziną, dyrekcją, nauczycielami i pracownikami szkoły przeżyli wspaniałe chwile. Cały czas dopisywała nam świetna pogoda, wilczy apetyt, dobry humor i atmosfera świetnej zabawy. Chwile piknikowych przyjemności i rekreacji upłynęły nam szybko, ale przyniosły radość oraz poczucie, że w naszej szkole dzieci, rodzice, nauczyciele lubią i umieją zarówno wspólnie pracować, jak i bawić się. Wszystkim dziękujemy za udział i pomoc w przygotowaniach.

Zapraszamy do galerii

KONKURS DZIECIĘCEJ PIOSENKI ANGIELSKIEJ

Dnia 28.05.2014 r. (środa) w naszej szkole odbył się Szkolny Konkurs Dziecięcej Piosenki Angielskiej, którego organizatorem była p. Karolina Cieślak. Cel konkursu: prezentacja umiejętności wokalnych i językowych uczniów, propagowanie nauki języków obcych poprzez piosenkę, promowanie aktywności twórczej wśród uczniów, motywowanie uczniów do nauki języka angielskiego w ciekawy i przyjemny sposób, promocja nowych talentów, utrwalenie i wzbogacenie leksyki, praca nad poprawną wymową, przygotowanie uczniów do publicznych wystąpień - przezwyciężenie tremy i stresu, umiejętność zachowania się na scenie, realizacja marzeń i ambicji, budzenie wiary we własne siły i talent. Pierwsze miejsce w konkursie zajęły Jagoda Błażejczak oraz Wiktoria Siupa, drugie Nina Sarnowska, trzecie Maja Gurdek. Wszyscy uczestniczy otrzymali dyplomy i upominki. GRATULUJEMY!!!

Zapraszamy do galerii

Jubileusz 70-lecia powstania Jednostki Wojskowej 4430 w Śremie

Dnia 23 maja 2014 r. (piątek) miał miejsce Jubileusz 70 - lecia powstania Jednostki Wojskowej 4430 w Śremie. Jednostkę odwiedzili uczniowie naszej szkoły. Z okazji swoich urodzin śremscy wojskowi otwarli koszary dla odwiedzających. Można było postrzelać z broni, przy pomocy wykrywacza metali szukać puszek z zimną colą, obejrzeć sprzęt sił mundurowych i wiele innych atrakcji. Obchody rozpoczęły się Mszą Św. w Kościele Garnizonowym w Śremie. Następnie dalsza część uroczystości miała miejsce w Kinoteatrze Słonko. Na koniec uroczystość uświetnił występ żołnierskiej orkiestry.

Zapraszamy do galerii

ŚREMSONG 2014

W dniach od 20 do 23 maja pod honorowym patronatem Księdza Arcybiskupa Stanisława Gądeckiego Metropolity Poznańskiego odbył się XXIII Ogólnopolski Przegląd Piosenki Religijnej ,,ŚREMSONG". To projekt katechetyczny, w którym do tej pory udział wzięło blisko 30 tysięcy uczestników. W tym roku na scenie sali ,,Bazar" w Śremie zaprezentowało się 635 wykonawców w pięciu kategoriach wiekowych. Naszą Szkołę reprezentowały: Anna Katarzyńska, która wykonała utwory ,,Przyjdź do mnie, Jezusiku" i ,,Pamiętamy - piosenka dla Ojca Świętego" oraz Karolina Kobylańska, która zaśpiewała ,,Oczyszczenie" i ,,Gołębi song". Dziewczęta zaprezentowały się bardzo pięknie i otrzymały gromkie brawa od zgromadzonej publiczności oraz drobne upominki od organizatorów Przeglądu. Miło nam poinformować, że Karolina Kobylańska otrzymała wyróżnienie. Dziewczętom oraz ich opiekunowi - Panu Dominikowi Nowackiemu gratulujemy udanego występu.

Zapraszamy do galerii

Uwaga!

W 2015 roku XI Zlot Szkół i Placówek im. Kawalerów Orderu Uśmiechu odbędzie się w Śremie.

SPOTKANIE AUTORSKIE Z AGNIESZKĄ FRĄCZEK

Dnia 9 maja 2014 r. uczniowie klasy I mieli okazję spotkać się w Bibliotece Publicznej z pisarką książek dla dzieci Agnieszką Frączek. Podczas spotkania autorka przeczytała dzieciom swoje utwory i poprowadziła krótką lekcję na temat języka polskiego. Pani Agnieszka opowiadała dzieciom również o tym jak pisze się książki i ile osób jest zaangażowanych w przygotowanie takiej książki do druku. Jako autorka wielu opowiadań i wierszy dla dzieci, pisząc je zawsze myśli o tym jak rozbawić dzieci i zarazem nauczyć prawidłowej wymowy i pisowni. Był też czas na zadawanie przez dzieci pytań, na które Pani Agnieszka chętnie odpowiadała. Na co dzień, poetka jest germanistką i leksykografem, doktorem nauk humanistycznych wykładowcą na Uniwersytecie Warszawskim, autorką licznych prac z dziedziny językoznawstwa, jest też redaktorem naukowym Wielkiego słownika niemiecko-polskiego, Zadebiutowała w 2003 r. zbiorem wierszyków "Co ja plotę?". Książki jej autorstwa to wspaniała lektura i zabawa dla dzieci oraz dorosłych. Na zakończenie spotkania wszyscy zainteresowani otrzymali autograf i dedykację do zakupionych książek. Spotkanie przebiegło w bardzo przyjaznej i wesołej atmosferze

Zapraszamy do galerii

GMINNY KONKURS RECYTATORSKI "WIERSZE, KTÓRE BAWIĄ I UCZĄ"

We wtorek 6 maja 2014 r. uczennice naszej szkoły Jagoda Błażejczak, Laura Baraniak, Katarzyna Misiorna uczestniczyły w II Gminnym Konkursie dla nauczania zintegrowanego pod hasłem: "Wiersze, które bawią i uczą". Celem konkursu recytatorskiego było propagowanie literatury dziecięcej, poszerzanie znajomości twórczości różnych poetów, popularyzowanie czytelnictwa, rozwijanie zainteresowań literackich, doskonalenie umiejętności recytatorskich, kształtowanie kultury żywego słowa. Jury w swojej ocenie brało pod  uwagę dobór repertuaru, interpretację utworu, opanowanie pamięciowe tekstu, ogólny wyraz artystyczny. Jury doceniło wartość merytoryczną i artystyczną utworu "O Grzesiu kłamczuchu i jego cioci" Juliana Tuwima w wykonaniu Jagody Błażejczak, przyznając jej II miejsce. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy i upominki, a zwycięzcy nagrody od organizatorów. Uczennice miały możliwość rozwijać swoje zdolności recytatorskie, zdobyć kolejne doświadczenie i ciekawie spędzić czas.

Zapraszamy do galerii

Sprzątanie Świata

25 kwietnia 2014 r. nasza szkoła włączyła się w akcję "Sprzątanie Świata". Celem akcji było budowanie świadomości ekologicznej, nauka selektywnej zbiórki odpadów, kształtowanie nawyków ekologicznych oraz działanie na rzecz ochrony środowiska. Uczniowie wraz z opiekunami z wielką chęcią i w dobrych humorach sprzątali okolicę. Akcja odbyła się we współpracy z Urzędem Miejskim w Śremie. Za okazaną pomoc dziękujemy.

Zapraszamy do galerii

Święty Jan Paweł II - Papież Polak w oczach dzieci

Polska to kraj wielu wybitnych osobistości. Mamy m.in. Kopernika, Skłodowską-Curie, Mickiewicza i Chopina. Ale jest też osoba, którą w zasadzie zna cały świat i której pamięć szczególnie uroczyście uczciliśmy w czwartek, 24 kwietnia 2014 r. Tą osobą jest Papież Jan Paweł II. W związku z ważnym dla wszystkich katolików dniem kanonizacji Jana Pawła II, nasza szkoła postanowiła urządzić apel, który miał przybliżyć uczniom osobę jednego z patronów ich szkoły, jak i pozwolić im podzielić się swoją wiedzą na temat życia tego niezwykłego człowieka. W czwartek, wszyscy ubrani na galowo, zebrali się w auli szkolnej, by obejrzeć kilka ciekawych filmików zawierających m.in. wywiady z Papieżem jak i również zdjęcia upamiętniające najważniejsze wydarzenia z czasu Jego pontyfikatu. Następnie rozpoczęto konkurs między klasą I i II, w którym to reprezentanci obydwu klas zmierzyli się ze sobą w quizie wiedzy o JPII. Walka była zacięta a pytania niełatwe. Po bardzo emocjonującej rozgrywce zwyciężyła klasa II, jednak wszyscy zawodnicy zostali uhonorowani nagrodami i oklaskami. Po quizie przyszedł czas na rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Kawaler Orderu Uśmiechu… święty Jan Paweł II - Papież Polak w oczach dzieci". Zwyciężyła uczennica klasy II - Katarzyna Misiorna. Drugie miejsce zajął Aleksander Strugała a trzecie zajęła Wiktoria Siupa - obydwoje z klasy I. Po apelu dzieci rozeszły się do swoich klas, gdzie czekała na nich niespodzianka, w postaci słynnych kremówek papieskich.

Zapraszamy do galerii

ŚNIADANIE WIELKANOCNE

W celu bliższego poznania tradycji i zwyczajów związanych ze Świętami Wielkanocnymi 16 kwietnia 2014 r. uczniowie naszej szkoły wraz z wychowawcą i nauczycielami zorganizowali wspólne Śniadanie Wielkanocne. Było ono okazją do zatrzymania się na chwilę, do refleksji. Dzieci bardzo aktywnie włączyły się w przygotowanie. O uczniach nie zapomniał tego dnia "zajączek wielkanocny" obdarowując każdego upominkiem. Serdecznie dziękujemy rodzicom za pomoc w przygotowaniu Śniadania Wielkanocnego.

Zapraszamy do galerii

Kartka Świąteczna

I etap Regionalnego Konkursu Matematycznego "Klocki Matematyczne 2014"

We wtorek 15 kwietnia 2014 r. odbył się I etap Regionalnego Konkursu Matematycznego "Klocki Matematyczne 2014" organizowanego przez Centrum Edukacyjno - Wydawnicze "Z-TRENER". Uczniowie klasy II przystąpili do konkursu aby sprawdzić poziom rozwoju swoich umiejętności matematycznych. Uczestnicy, którzy zdobędą wyznaczoną liczbę punktów przejdą do etapu gminnego, w którym walczyć będą o możliwość zakwalifikowania się do udziału w Regionalnej Olimpiadzie Matematycznej, będącej ostatnim etapem konkursu. Trzymamy kciuki i czekamy na wyniki.

Zapraszamy do galerii

Wiersze, które bawią i uczą

We wtorek 15 kwietnia 2014 r. odbył się szkolny konkurs recytatorski pt. "Wiersze, które bawią i uczą", w którym wzięli udział: Patrycja Wróblewska, Wiktoria Siupa, Laura Baraniak, Katarzyna Misiorna, Jagoda Błażejczak, Artur Nowak. Celem konkursu było rozwijanie umiejętności interpretacji tekstu, podnoszenie kultury żywego słowa, kształtowanie umiejętności prezentacji tekstu poetyckiego. Jury w swojej ocenie brało pod  uwagę dobór repertuaru, właściwą dykcję, poprawną wymowę, właściwą intonację, ogólny wyraz artystyczny. Wybrano 3 osoby, które przeszły do następnego etapu - II GMINNEGO KONKURSU DLA NAUCZANIA ZINTEGROWANEGO POD HASŁEM "WIERSZE, KTÓRE BAWIĄ I UCZĄ". Pierwsze miejsce zajęła Jagoda Błażejczak, a drugie ex aequo: Laura Baraniak i Katarzyna Misiorna. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowy upominek. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do galerii

Serdecznie zapraszamy na WARSZTATY WIELKANOCNE, na których poznacie ciekawe techniki zdobień dekoracji świątecznych

Warsztaty plastyczne "WIELKANOCNA PISANKA"

Dnia 14.04.2014 r. w naszej szkole zostały zorganizowane warsztaty plastyczne "WIELKANOCNA PISANKA". Zajęcia cieszyły się zainteresowaniem dzieci i rodziców, którzy poznali różne techniki dekoracji ozdób świątecznych. Uczestnicy warsztatów uzyskali piękne i oryginalne efekty końcowe. Uśmiechnięte twarze uczestników pokazały, że twórczo spędzone popołudnie było doskonałą okazją do wspólnej zabawy. Wszystkim bardzo dziękujemy za aktywny i "kreatywny" udział w zajęciach.

Zapraszamy do galerii

Targi Edukacyjne

28 marca 2014 roku w Szkole Podstawowej nr 1 w Śremie odbyły się XV Targi Edukacyjne pod hasłem Edukacja - Praca - Przyszłość. W tegorocznych targach zaprezentowała się również nasza szkoła. Na stanowisku wystawienniczym naszej szkoły zostały przedstawione m.in. prace uczniów, kronika szkolna, tablica ze zdjęciami zajęć dodatkowych, prezentacja multimedialna. Przygotowaliśmy również część artystyczną. Nasi podopieczni wykonali: utwór na flażolecie, wokal, taniec towarzyski i zumbę.

Zapraszamy do galerii

Witaj Wiosno!!!

W piątek, 21 marca w naszej szkole żegnaliśmy zimę i witaliśmy wiosnę. Pierwszy Dzień Wiosny był okazją do radosnej zabawy w szkole. Tę wyczekiwaną porę roku powitaliśmy kolorowymi strojami i uśmiechniętymi buziami. Uczniowie ten dzień spędzili na wesoło, uczestnicząc w różnych zabawach oraz wykonując tradycyjną Marzannę. Dzieci swoim strojem reprezentowały barwy wiosny. Kolorowy korowód uczniów ze śpiewem oznajmił  mieszkańcom Śremu, że nadchodzi najpiękniejsza pora roku. Uczniowie wnieśli na śremskie ulice mnóstwo pozytywnej energii, wywołując uśmiechy na twarzach przechodniów. Na zakończenie każdy skosztował pyszne jabłko z grilla. Pierwszy Dzień Wiosny w Publicznej Szkole Podstawowej w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu upłynął w bardzo miłej i ciepłej atmosferze.

Zapraszamy do galerii

Rekolekcje

Trwający obecnie czas Wielkiego Postu przybliża nas wielkimi krokami do Świąt Wielkanocnych. Dla uczniów naszej szkoły oznacza on również uczestnictwo w rekolekcjach szkolnych. W dniach 24 - 26 marca dzieci klas I i II miały przyjemność brać udział w zajęciach organizowanych przez siostrę Damianę i siostrę Basię, które przygotowały szereg nauk i zabaw na te trzy dni. Dzieci miały okazję wsłuchać się w słowa Pisma Świętego, jak również przybliżyć sobie biografię Jana Pawła II. Uczniowie chętnie uczestniczyli w rozmowach i dyskusjach prowadzonych przez siostrę Basię. Każdy uczestnik rekolekcji wniósł do zajęć coś od siebie, dzięki pracom plastycznym takim jak tworzenie kwiatka z podziękowaniami dla Boga, czy też malowanie plakatu do konkretnej sceny z Pisma Świętego. Ostatni dzień nauk został zwieńczony wizytą w kościele, na którą dzieci przygotowały i zaśpiewały wraz z panią Natalią pieśni i psalm. Intensywne trzy dni tak niezwykłych i ważnych zajęć pozwoliły każdemu dziecku podzielić się zdobytym doświadczeniem i wiedzą, jak również zyskać nowe wiadomości i umiejętności z religii.

Zapraszamy do galerii

Ferie

II tydzień ferii

Zapraszamy do galerii

Ferie

I tydzień ferii już za nami

Zapraszamy do galerii

Bal karnawałowy

Bal karnawałowy 30.01.2014

Zapraszamy do galerii

Nabór na rok szkolny 2014/2015

Ferie w szkole

SZANOWNI RODZICE!

Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu (klasy I-VI) ogłasza nabór do klasy I i IV SZKOŁY PODSTAWOWEJ.
Nabór rozpoczyna się 03.02.2014r. i kończy 28.02.2014r.
Karty zgłoszeniowe do pobrania w sekretariacie szkoły lub na naszej stronie www, a wszelkich dodatkowych informacji udzielamy pod numerem tel. 61 88 33 528.

Tartak

Dnia 17.01.2014r. dzieci z klasy II wybrały się na wycieczkę do tartaku. Uczniów przywitał i oprowadził po zakładzie właściciel - pan Ludwik. Opowiedział na czym polega praca w tartaku i pokazał kolejne etapy obróbki drewna. Dzieci miały okazję poznać również narzędzia wykorzystywane przez pracowników do pracy z drewnem.

Zapraszamy do galerii

Dzień Kubusia Puchatka

Kubuś Puchatek, to jeden z najsympatyczniejszych misiów książkowych, ulubieniec wszystkich dzieci (a nawet dorosłych). W naszej szkole obchodziliśmy 17.01.2014 r. Międzynarodowy Dzień Kubusia Puchatka. Uroczystość rozpoczęły dzieci ze szkolnego teatrzyku wraz z mieszkańcami ze Stumilowego Lasu. Uczniowie klasy I i II zapoznali się z postacią autora, jego utworami i późniejszymi wydaniami przygód Kubusia Puchatka i jego przyjaciół. Poznali też wiele ciekawych faktów, m.in. to, że wszystkie zwierzęta występujące w książce, były tak naprawdę zabawkami należącymi do Krzysia, syna autora, podarowanymi mu z różnych okazji przez różne osoby: rodzinę, znajomych i nieznajomych. Po przedstawieniu historii żółtego łasucha nastąpiło prawdziwe misiowe brykanie: podskoki, jedzenie miodu na czas, zagadki, przyczepianie zgubionego ogona Kłapouchego...takich atrakcji było u nas wiele. Na koniec każdy uczestnik zabawy otrzymał balonowego Mieszkańca Stumilowego Lasu oraz słodki upominek.

Zapraszamy do galerii

Jasełka

Boże Narodzenie to jedno z najpiękniejszych kalendarzowych świąt, a zarazem czas refleksji, zadumy oraz podsumowań. W piątek, 20 grudnia w Kościele pw. Ducha Świętego mieliśmy okazję wysłuchać wyjątkowych jasełek przygotowanych przez uczniów naszej szkoły. W przedstawieniu dzieci przybliżyły raz jeszcze to, co przeżyła Maryja wraz z Józefem w czasie narodzin Bożego Syna. Słowo mówione przeplatane było tradycyjnymi kolędami. Szopka, świecące choinki, aniołki na scenie, przepiękne kostiumy, to wszystko razem dodało prawdziwego uroku i świątecznego nastroju. Na zakończenie Pani Dyrektor Beata Ściana nie zapomniała o ciepłych słowach i życzeniach, które zostały skierowane do zaproszonych gości i uczniów. W niedzielę 22 grudnia jasełka te wystawione były po raz drugi w Kościele pw. NMP Wniebowziętej w Śremie.

Zapraszamy do galerii

Świąteczna Manufaktura

W dniu 10.12.2013r w naszej szkole odbyły się warsztaty pt. "Świąteczna Manufaktura". Tematem zajęć była Bombka Faberge, którą uczestnicy za pomocą kolorowych cekinów i wstążek ozdabiali od podstaw. Piękne ozdoby z pewnością udekorują tegoroczne domowe choinki.

Zapraszamy do galerii

Boże Narodzenie

Najserdeczniejsze życzenia
spokojnych i radosnych Świąt Bożego Narodzenia.
Wzajemnej życzliwości, wszelkiej pomyślności
oraz wielu sukcesów
w każdym dniu nadchodzącego Nowego Roku.


Dyrekcja, Grono Pedagogiczne, Pracownicy i Uczniowie
Publicznej Szkoły Podstawowej w Śremie
im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Andrzejki

W piątek 29 listopada br. w naszej szkole odbyły się tradycyjne Andrzejki. Dzieci z klasy I i II bawiły się przy dźwiękach ulubionej muzyki. W ten magiczny wieczór nie zabrakło również konkursów i wróżb. Świetną zabawę dokumentują załączone zdjęcia

Zapraszamy do galerii

Teatr Muzyczny

Dnia 19.11.2013r. uczniowie klasy I i II naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechali do Teatru Muzycznego w Poznaniu na spektakl pt. "Dziewczynka z zapałkami". Wzruszająca baśń Andersena zachwyciła młodych widzów. Dzieci z entuzjazmem reagowały brawami na piękną scenografię, słowo, pieśń i sceny baletowe.

Zapraszamy do galerii

VII Gminny Konkurs Czytelniczy Akademia pana Brzechwy

W środę 13 listopada 2013r. odbył się finał VII Gminny Konkurs Czytelniczy Akademia pana Brzechwy. Naszą szkołę reprezentowała 3 - osobowa drużyna z klasy II: Nina Sarnowska, Jagoda Błażejczak i Bartosz Stachowiak. Uczniowie musieli zmierzyć się z 10 innymi szkołami w 9 różnych konkurencjach. Maksymalna liczba punktów do zdobycia wynosiła 98. Nasza grupa okazała się być najmłodszą, zdobywając 72 punkty i zajmując 8 miejsce. Jeszcze raz serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do galerii

Śremski Talent Show

Dnia 10 listopada uczniowie uczęszczający na zajęcia wokalne udali się do Kinoteatru Słonko na kolejny etap Konkursu Śremski Talent Show. Dzieci wykonały piosenki o tematyce bajkowej: "Na Wyspach Bergamutach" z Akademii Pana Kleksa i "Lustro" z bajki Mulan oraz dwie kolędy "Oj, Maluśki" i "Gdy Śliczna Panna". W nagrodę za występ uczniowie otrzymali Dyplomik Wesołego Aniołka oraz możliwość występu na corocznym festynie "Wigilijne Klimaty", który odbędzie się 7 grudnia. Roześmiane dzieci rozgrzeją mroźną atmosferę wyśpiewując kolorową piosenkę "Na Wyspach Bergamutach".

Zapraszamy do galerii

Narodowe Święto Niepodległości

Dnia 08 listopada 2013 r. w naszej szkole odbył się apel z okazji Narodowego Święta Niepodległości. W przedstawieniu, w którym uczestniczyli uczniowie klasy I i II przypomniane został symbole narodowe oraz przybliżone pojęcia "patriota" i "niepodległość". Odśpiewano znane i lubiane pieśni patriotyczne. Na zakończenie wszystkie dzieci wykonały wspólnie piękny kotylion.

Zapraszamy do galerii

Eliminacje do Talent Show

Dnia 5 listopada młodzi śpiewacy z naszej szkoły uczęszczający na zajęcia wokalne, wzięli udział w eliminacjach tegorocznej edycji konkursu Śremski Talent Show, które odbyły się w Śremskim Ośrodku Kultury. Z pełną paletą barw i uśmiechu mło...dzi artyści zaprezentowali dwie piosenki: "Na wyspach Bergamutach" z Akademii Pana Kleksa oraz " Lustro" z bajki Mulan. Eliminacje mają już za sobą! Z sukcesem przeszli do kolejnego etapu, który odbędzie się 19 listopada w Kinoteatrze Słonko. Trzymamy mocno kciuki i życzymy powodzenia w dalszych etapach konkursu!!!

Wszystkich Świętych

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych 31.X.2013r. uczniowie klasy I i II wraz z wychowawcami wybrali się na cmentarz parafialny przy parafii pw. NMP Wniebowziętej w Śremie, gdzie zgodnie z polską tradycją dzieci zapaliły znicze na grobach zmarłych.


Pasowanie na ucznia klasy I

W piątkowe popołudnie 25.10.2013r. w Publicznej Szkole im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie miała miejsce uroczystość ślubowania i pasowania na ucznia klasy I. To ważne dla dzieci wydarzenie odbyło się w obecności rodziców i najbliższych.... Pierwszoklasiści zaprezentowali swoje umiejętności artystyczne i wokalne w przedstawieniu pt. "Szkoła w smerfowym lesie". Pani Dyrektor pasując pierwszaków włączyła ich w poczet społeczności szkolnej. Na pamiątkę dzieci otrzymały dyplomy i upominki. Przeszły również "chrzest" przygotowany przez wychowawcę klasy - wypicie soku z cytryny. Uroczystość dała wszystkim zebranym wiele radości, emocji i wzruszeń.

Akademia Pana Brzechwy

Dnia 09.10.2013r. w naszej szkole odbył się I etap (szkolny) konkursu czytelniczego "AKADEMIA PANA BRZECHWY", którego współorganizatorem była Biblioteka Publiczna Miasta i Gminy Śrem im. Heliodora Święcickiego w Śremie. Uczestnicy konkursu... musieli wykazać się znajomością twórczości Jana Brzechwy. Do finału przeszli: Jagoda Błażejczak, Nina Sarnowska i Bartek Stachowiak - uczniowie klasy drugiej Publicznej Szkoły Podstawowej w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu. GRATULUJEMY!

Portrety nauczycieli i pracowników szkoły oczami uczniów

Bezpieczna droga do szkoły

Dnia 20.09.2013r. Uczniowie klasy I naszej szkoły wraz z opiekunami udali się na ul. Grunwaldzką , gdzie w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" odbyło się spotkanie z przedstawicielami Policji i Straży Miejskiej. Miało ono na celu poznanie i utrwalenie znajomościci zasad ruchu drogowego. Na miejscu strażnicy miejscy opowiadali o znakach drogowych. Dzieci pokonywały jezdnię, kiedy ruchem kierował policjant. Na zakończenie przybył sierżant Pyrek porywając pierwszaków do wspólnej zabawy. Wszystkie dzieci w prezencie otrzymały odblaskowe upominki.

Rozpoczęcie roku szkolnego 2013/2014

Zajęcia adaptacyjne

W dniach od 26 do 30. 08.2013r. w naszej szkole odbyły się zajęcia adaptacyjne dla przyszłej klasy I. Dzieci poprzez zabawę poznawały swoich rówieśników, a także całe szkolne otoczenie. Głównym celem zorganizowanych zajęć było zmniejszenie stresu związanego z rozpoczęciem nauki w nowej placówce.


Szkoła odkrywców talentów

Z przyjemnością informujemy, że Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu dołączyła do grona szkół, które otrzymały tytuł "Szkoły Odkrywców Talentów"s. Tytuł ten przyznawany jest placówkom, które przyczyniają się do... odkrywania, promocji i wspierania uzdolnień dzieci i młodzieży. Nasza szkoła doceniona została m.in. za: zajęcie II miejsca w Gminnym Konkursie Poezji Anglojęzycznym, II miejsce w Gminnym Konkursie Dziecięcej Piosenki Angielskiej, wyróżnienie w IV edycji konkursu TANDEM SHOW, konkursie TALENT SHOW oraz XXII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Religijnej Śremsong 2013. Tym samym zostaliśmy umieszczeni na polskiej mapie Szkół Odkrywców Talentów. Jest to z pewnością powód do zadowolenia, ponieważ tego typu wyróżnienie otrzymało tylko sześć placówek oświatowych w powiecie śremskim.