Aktualności

Konkurs

Brawa dla naszych uczniów którzy brali udział w edycji wiosennej Ogólnopolskiego konkursu języka angielskiego Linguś:

Czytaj więcej


Konkurs fotograficzny

KONKURS FOTOGRAFICZNY ,,MATKA BOŻA – OBRAZY, KAPLICE I KAPLICZKI" Konkurs już rozstrzygnięty!
Wokół nas jest wiele miejsc poświęconych Matce Bożej i innym świętym. Bystre oczy naszych uczniów dostrzegły je w najbliższej okolicy tj. w Śremie,Zaniemyślu,Brodnicy i Starym Gołębinie.

Czytaj więcej


Dzień Tańca

23 maja świętowaliśmy w naszej szkole Dzień Tańca. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów taneczne przerwy. Mimo deszczowej pogody, dobre humory dopisywały.

Czytaj więcej


Święto jednostki wojskowej

Kl. IB i kl. II uczestniczyli na jubileuszu 80- lecia powstania Jednostki Wojskowej w Śremie. Uroczystość odbyła się na Stadionie Śremskim. Uczniowie mogli zobaczyć sprzęt wojskowy i skorzystać z wielu atrakcji przygotowanych przez wojsko.

Czytaj więcej


Integracja międzyszkolna

Cudownie jest dzielić się pasją i pomysłami z tak wspaniałą społecznością jak Szkoła Podstawowa im. Orła Białego w Wilkowie … Dziękujemy za przyjęcie i do zobaczenia niebawem

Czytaj więcej


Dzień garncarza

4 maja to Dzień Garncarza
To doskonała okazja, aby docenić pracę i talent garncarzy oraz zainspirować się do własnych twórczych działań ...
Tak tez uczynili uczniowie klasy 1A wykonując z modeliny wspaniałe dzieła

Czytaj więcej


Bajkoterapia

Bajkoterapia to antologia pięknych i mądrych bajek dla dzieci, poradnik dla rodziców, a przede wszystkim świetny sposób na wspólne spędzanie czasu.

Czytaj więcej


Integracja międzyszkolna

Wspaniale jest spotkać się z ludźmi, dla których praca jest pasją i wkładają ogrom pracy w każdy szczegół, który tworzy piękne dzieło…
Dziś mieliśmy okazję obejrzeć wspaniałą szkołę Szkoła Podstawowa nr 12 w Głogowie z Oddziałami Integracyjnymi. Przepiękna szkoła, wspaniali nauczyciele, cudowne dyrektorstwo i mile witający nas uczniowie. Czerwony dywan rozczulił nas na maksa i czuliśmy się u was mega wyjątkowo ??

Czytaj więcej


Lekkoatletyczne czwartki

Mikołaj Cieślak wywalczył 3 miejsce, gratulujemy Wszystkim uczestnikom i motywujemy do codziennej aktywności fizycznej

Czytaj więcej


Dzień Bibliotekarza

Dzisiaj obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Bibliotekarza. Z tej okazji uczniowie przygotowali dla naszych kochanych pań: pani Agnieszki i pani Renatki wlasnorecznie robione laurki z życzeniami oraz drobne upominki. Naszym Paniom życzymy, aby liczba wypożyczeń przekroczyła wszelkie rekordy

Czytaj więcej


Konkursy

Kliknij, tu znajdziesz informacje o aktualnych konkursach oraz dokumenty konkursowe!
Lekcja biblioteczna w plenerze.

Spotkanie odbyło się w plenerze w pięknym słońcu przed budynkiem. Uczniowie czytali opowiadania, rozwiązywali zagadki i cieszyli się z zajęć na świeżym powietrzu.

Czytaj więcej


Język angielski

W tym tygodniu z okazji Dnia języka angielskiego dzieci obejrzały prezentację multimedialną o wybranym kraju anglojęzycznym oraz wykonały lap-book „Welcome to the UK"????

Czytaj więcej


Ogródek na parapecie

Kl. L B zrobiła w swojej sali ,,Ogródek na parapecie''. Posadziliśmy cebulę i cebulki czerwonego tulipana. Posiana została również rzeżucha. Zrobiliśmy "Kalendarz Obserwacji" i codziennie będziemy obserwować jak rosną nasze klasowe roślinki

Czytaj więcej


Dzień Ziemi

Z okazji Dnia Ziemi uczniowie realizowali projekt związany z ekologią i różnymi ekosystemami. Klasy 1-3 wykonały wspaniale pojazdy oraz latawce z surowców wtórnych, natomiast klasy starsze zrobiły piękne lapbooki. Dziękujemy za zaangażowanie

Czytaj więcej


Odwiedziny przedszkolaków

Z okazji nadejścia wiosny zaprosiliśmy przedszkolaków do naszego kina na wiosenną zabawę, w czasie której uczniowie SP oraz liceum zaśpiewały, zatańczyły i wręczyły naszym małym gościom prezenty. Dziękujemy za odwiedziny!!!

Czytaj więcej


Dzień Kreatywności

22 kwietnia świętowaliśmy Dzień Kreatywności. W ten dzień zadaniem uczniów było zastąpienie plecaka pomysłowym nośnikiem podręczników i zeszytów. Wszyscy spisaliście się doskonale. Większością głosów przyznano następujące nagrody za najbardziej kreatywne zamienniki plecaka:

Czytaj więcej


Dzień Ziemi

Uzbrojeni w worki na śmieci i rękawiczki uczniowie klasy II zadbali o to, aby nasza planeta stała się choć trochę czystsza ze śmieci. „Ziemia jest w naszych rękach” – dbajcie o nią.

Czytaj więcej


Lekcja muzyki w 1B

Dzisiaj na lekcji muzyki w kl.I B gościła pani Martyna - mama naszej uczennicy. Opowiedziała nam o harcerstwie, zagrała na gitarze i nauczyła nas piosenki pt.Stokrotka".

Czytaj więcej


Konkurs recytatorski

W Miedzyszkolnym Konkursie Recytatorskim utworów Jana Kochanowskiego organizowanym przez Szkołę Podstawową nr 4 w Śremie wygrała nasza uczennica Gabriela Tomczyk z kl 8. Ogromne brawa należą się tez dla Leny Filipiak kl 8
Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów

Czytaj więcej


Turniej Tymbarka

Chłopcy z 4 klasy zmierzyli sie w Turnieju Pucharu Tymbarku w Książu Wlkp. Zawodnicy w trudnych warunkach w deszczu i gradzie zostawili serce na boisku. To byla cenna lekcja pokory. Oby wiecej takich okazji do zdobywania cennego doświadczenia.

Czytaj więcejKółko językowe

Zapraszamy serdecznie do naszej biblioteki! Teraz już mamy kącik książki angielskiej „English reading corner”. Dzieci na zajęciach kółka językowego chętnie korzystały oraz tworzyły własne książki, tym razem „Winnie the Pooh and the Honey Tree ”.

Czytaj więcej


Język angielski

Na dodatkowych zajęciach z języka angielskiego w ramach projektu "Angielski jest fun-tastyczny" dzieci wykonały gazetkę o jednym z krajów anglojęzycznych ????

Czytaj więcej


Rowerem bezpiecznie

Dziś klasy 3a i 3b wyruszyły na warsztaty edukacyjne pt."Rowerem bezpiecznie" była to akcja , która od wielu lat ma na celu szerzenie wiedzy komunikacyjnej.Podczas warsztatów przybliżone zostały zasady ruchu drogowego oraz szczegóły dotyczące właściwego przygotowania roweru przed wyjazdem na drogę.Podczas pieszej drogi powrotnej odkryliśmy piękno śremskich zakątków i zrobiliśmy sobie zdjęcie z najpopularniejszym śremskim policjantem -sierżantem Pyrkiem

Czytaj więcej


Zdrowie

Dzisiaj z okazji Światowego Dnia Zdrowia uczniowie wykonali projekt pt. "Talerz zdrowego stylu życia" oraz wspólnie zatańczyli . Dziękujemy za wspólną zabawę

Czytaj więcej


Trzeźwy umysł

Nasza szkoła po raz kolejny brała udział w kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł".

Czytaj więcej


Wolontariat

#wolontariat
W ubiegłym tygodniu w naszej szkole odbyło się szkolenie dla wolontariuszy.

Czytaj więcej


Zajęcia świetlicowe

Święta tuż tuż...nasze dzieci chętnie angażują się w przygotowania... dziś same wykonaly pisanki z jajek styropianowych, a potem pięknie je wkomponowaly w stroiki które zagoszczą w ich domkach.

Czytaj więcej


Zajęcia świetlicowe

Czekając z niecierpliwoscią za kolorami wiosny i lata nasze uczennice- artystki florystki postanowiły wyjść temu naprzeciw i na zajęciach świetlicowych robiły kolorowe ozdoby, które znalazły miejsce w naszych progach szkoły.
Brawa dla dziewczynek za kreatywność.

Czytaj więcej


Pierwszy Dzień Wiosny

21 marca, czyli w Pierwszy Dzień Wiosny wszystkie klasy wzięly udział w Turnieju Wiosennym. Zadaniem uczniów było rozwiązanie różnych zagadek umysłowych, odgadnięcie zwierzat po usłyszanych dźwiękach, szybkie ułożenie puzzli obrazkowych oraz odgadnięcie tytułów piosenek związanych z wiosną. Gratulujemy wspaniałej wiedzy o wiośnie i dziękujemy za wspólną zabawę z SU

Czytaj więcej


Palma wielkanocna

Mamy to!!! W tym roku otrzymaliśmy nagrodę za najpiękniejszą palmę wielkanocną!!! Wszystkim zaangażowanym bardzo dziękujemy za pomoc i wsparcie.

Czytaj więcej


Poznajemy wszechświat

Przez miniony tydzień klasa 1A omawiała tematy związane z kosmosem. Poznali tajniki układu Słonecznego - wykonali przepiękne makiety. Zapoznali się z postacią Mikołaja Kopernika.

Czytaj więcej


Kółko 3D

#LaboratoriaPrzyszłości#Pracownia3D#kodowanie
Podczas zajęć w pracowni 3D uczniowie programowali edukacyjnego robota Photon oraz za pomocą kolorowych flamastrów rysowali trasy, po których mają podążać roboty Ozobot.

Czytaj więcej


Kółko krawieckie

Dzisiaj dziewczynki które uczęszczają na Kółko Krawieckie uszyły przepiękne wielkanocne zajączki. Było trochę pracy, ale końcowy efekt jest cudowny

Czytaj więcej


Dzień kobiet i mężczyzn

Z okazji Dnia Kobiet i Mężczyzn uczniowie szkoły podstawowej i liceum zorganizowali niespodziankę dla nauczycieli oraz pracowników szkoły w postaci podwieczorku przy kawie, w czasie ktorego artyści śpiewali, tańczyli, składali zyczenia i wręczali prezenty. Ponadto nie brakowało śmiechu i dobrej zabawy w czasie konkursów, w których uczestniczyli nasi goście. Wszystkim Kobietom i Mężczyznom życzymy wszystkiego, co najlepsze

Czytaj więcej


Dzień piegów

Na początku marca świętowaliśmy w naszej szkole Święto Piegów. Z tek okazji SU przygotował dla uczniów prezentacje z piegowatymi sławami oraz bohaterami literackimi, przedstawił bajkę terapeutyczną " Mała biedronka", wyjaśnił skąd się biorą piegi oraz poczęstował uczniów i nauczycieli piegowatymi słodkościami. Piegi są małe, piegi są duże. Piegi odnajdziesz w całej naturze

Czytaj więcej


Akcja uratuj bezdomniaka

Przytul pluszaka, ratuj bezdomniaka
Wspólnie z Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju zorganizowaliśmy akcję, która miała na celu zachęcić do świadomej adopcji zwierzaczków i dać im prawdziwy dom.

Czytaj więcej


Niesamowite spotkanie

Dziś mieliśmy okazję spotkać się ze wspaniałymi ludźmi tworzącymi magiczną przygodę w filmie Akadwmii Pana Kleksa!
Goscilismy aktora Daniela Walaska oraz koproducenta Grzegorza Pietraszewskiego!

Czytaj więcej


Układ Słoneczny

Kl. 1 B poznaje Układ Słoneczny . Wspólnie postanowiliśmy zrobić w klasie tablicę ze wszystkimi planetami. Wszystkie planety zostały uszyte z kolorowych materiałów i wypchane watą silikonową.

Czytaj więcej


Lekturnik klasy 1B

?Klasa IB . omawia swoją czwartą lekturę, autorki Justyny Bednarek pt,, Niesamowite przygody dziesięciu skarpetek". W ramach zajęć kreatywnych uczniowie z własnych skarpetek zrobili piękne ,,Zwierzaki cudaki".

Czytaj więcej


Dzień Babci i Dziadka w klasie 3

Uczniowie klasy 3 najpiękniej jak tylko umiały radośnie i ciepło, powitały w progach naszej szkoły swoich kochanych dziadków i babcie.

Czytaj więcej


Prezenty trzecioklasistów dla dziadków

Wytężone przygotowania, upominki wykonane metodą string art ,magiczne pudełka pełne życzeń - to podarunek jaki wykonali trzecioklasiści dla swoich ukochanych dziadków

Czytaj więcej


Jak zostać zuchem

Z wizytą do kl. IB przyszła druhna Weronika. Przekazała uczniom wiele ciekawych informacji o tym jak zostać ZUCHEM. Pokazała różne rzeczy które przydatne są podczas wypraw do lasu .

Czytaj więcej


Dzień Babci i Dziadka

Dziś uczniowie klasy 1A gościli w naszych progach swoich ukochanych Dziadków ... przygotowaliśmy przepiękne przedstawienie, w którym zaprezwntowali nasi najmłodsi swoim Dziadkom swoje talenty taneczno-wokalne.

Czytaj więcej


Kółko krawieckie

Dziewczynki, które uczęszczają na Kółko Krawieckie, które jest w każdy wtorek uszyły kuchenne fartuchy. Fartuchy były uszyte z białego materiału, które potem zostały ozdobione specjalnymi pisakami do malowania po różnych materiałach.

Czytaj więcej


Witajcie w naszej bajce

Dziś odbyły się drzwi otwarte w naszej szkole. Jak co roku uszykowaliśmy moc atrakcji i wrażeń dla naszych odwiedzających ... w każdej sali coś innego, ale tworząc jedną całość ...

Czytaj więcej


Klasa 1A

W związku z tym, że naszą szkołę ogarnęła "guzikomania" nie moglo zabraknąć tego akcentu na zajęciach kulinarnych
Nasze ciasteczkowe guziki można było było chrupać ze smakiem, a kto nie był wtajemniczony mógł pomyśleć, że zajadamy te plastikowe...

Czytaj więcej


Profilaktyka

Krzysztof Tomaszewski z Komendy Policji w Śremie przeszkolił dziś nas jak mamy zachowywać się, aby nieś dobro. Czy chodzenie do szkoły i pomoc rodzicom to nasz obowiązek?? Na wiele spraw związanych z prawem i odpowiednim zachowanie otrzymaliśmy dziś odpowiedź. Nasze myśli zostały utorowane w stronę bycia dobrym, bo dobro zawsze do nas wraca. Dziękujemy raz jeszcze

Czytaj więcej


Dzień babci i dziadka 1B

Dzisiaj 31 stycznia uczniowie klasy lB zaprosili swoich dziadków na uroczystość z okazji ich święta - Dzień Babci i Dziadka. Spotkanie odbyło się w sali kinowej w naszej szkole. Były wiersze, i piosenki, tańce i prezenty. Na koniec wnuczęta i dziadkowie wspólne obejrzeli film pt. ,,Wszyscy kochamy smoki". To był wspaniale spędzony czas.

Czytaj więcej


Rower dla pierwszoklasisty

Kochani! Pędzimy do Was z cudowną wiadomością!
Już od września 2024r. będziemy realizować program profilaktyczny dot. bezpiecznej jazdy rowerem i poruszania się na drodze! Program ten zawiera wiele elementów jednym z nich jest też komunikacja - rower jako alternatywna forma komunikacji w przestrzeni miejskiej! Dzięki współpracy z marką STORM, każdy z naszych uczniów i uczennicy klasy 1 otrzyma rower!
Zadbamy też o infrastrukturę do parkowania rowerów!

Czytaj więcej


Święta nietypowe

To nietypowe, lecz potrzebne święto, które jest dobrą okazją do posprzątania swojego miejsca pracy. Dzień Sprzątania Biurka obchodzimy 8 stycznia, w tym roku był to poniedziałek.

Czytaj więcej


Archiwum Aktualności 2022-2023Archiwum Aktualności 2021-2022Archiwum Aktualności 2019-2020