Aktualności archiwum 2022-2023

I ty możesz zostać Świętym Mikołajem

Okres świąt to magiczny czas kiedy w szczególny sposób chcemy pomóc innym. Co roku włączamy się do akcji organizowanej przez PCPR Śrem "I ty możesz zostać Świętym Mikołajem".

Czytaj więcej


Kolko kulinarne

Na ostatnich zajęciach kulinarnych dzieci przekonały się, że z niczego może powstać coś pysznego z produktów, które mieliśmy do dyspozycji powstały pyszne bułeczki i aromatyczne muffinki!

Czytaj więcej


Anioły

Podczas dzisiejszej zajęć technicznych klasa 3 wykonywała anioły.Dlaczego właśnie anioły? Anioły to symbole najlepszych intencji.

Czytaj więcej


Domek z piernika - konkurs

Dzisiaj odbyło sie rozstrzygnięcie konkursu na etapie szkolnym "Najpiękniejszy Domek z Piernika".

Czytaj więcej


Spotkanie z rodzicami

Za nami pierwsze spotkanie z cyklu MAM TĘ MOC - Rodzina to tu wzrastam. Spotkanie z rodzicami prowadzili specjaliści z naszej szkoły: psycholog, pedagog i logopeda.

Czytaj więcej


Zawody

Halowy turniej piłki nożnej Futsal i zajęcie 4 miejsca

Czytaj więcej


Lektura na wieszaku

Jak to możliwe nie pisać w zeszycie, a przy tym brać aktywny udział w zajęciach? Klasa 3a podeszła do lektury "Dzieci z Bullerbyn" w inny sposób niż zwykle.

Czytaj więcej


Mikolajki 1a

Nam zima i mrozy nie straszne. Klasa 1 a już dziś obchodziła MIKOŁAJKI na Jump Space

Czytaj więcej


Mikołajki

Dziś niesamowity dzień MIKOŁAJKI. W pełnej świątecznej atmosferze odbyło się spotkanie z Mikołajem, który rozdawał uczniom niezwykłe prezenty prosto z choinki, gdzie zamiast bombek były skarpety od ManyMornings przepiękne, kolorowe, każda inna ale razem stanowiące cudowną parę... Każdy wyszedł zadowolony... cóż jeszcze przyniesie nam grudzień

Czytaj więcej


Klasa 3 listy pisze

Dziś klasa 3 wykonała kolejne zadanie kalendarza adwentowego i napisała listy do Gwiazdora.W listach znalazły się nasze prezentowe marzenia.Mamy nadzieję, że każdy z nas znajdzie pod choinką to o co poprosił,na co z niecierpliwością czekamy 24 grudnia.

Czytaj więcej


Berlin

Klasy 6a, 6b i 1 med poznała dziś kulturę i obyczaje panujące u zachodnich sąsiadów.

Czytaj więcej


Wrocław

Klasa IV i V wybrała się na fantastyczną wycieczkę do urokliwego i magicznego Wrocławia. Głównym punktem wycieczki było Centrum Edukacji Ekologicznej "Hydropolis" - centrum wiedzy o wodzie.

Czytaj więcej


Pasowanie pierwszoklasistów

Pierwszaki w obecności rodziców, dyrekcji szkoły, nauczycieli i uczniów wykazały się wieloma umiejętnościami i pokazały że zasługują na miano ucznia naszej szkoły.
Zaprezentowali wiedzę o właściwym zachowaniu się w szkole, o bezpieczeństwie w ruchu drogowym, dali się poznać jako młodzi patrioci, kochający swoją Ojczyznę.

Czytaj więcej


Dzień postaci z bajek dla przedszkolaków

Bajkowy świat dla przedszkolaków przedstawili w naszej szkole uczniowie Liceum Artysta oraz 7 i 8 klasy

Czytaj więcej


11 listopada

Wspaniały apel w wykonaniu uczniów liceum @sremskiartysta dla młodszych kolegów ze szkoły podstawowej. Wiele treści przekazane w piękny wzruszajacy sposób. Tak uczciliśmy 105 rocznice Odzyskania Niepodległości.

Czytaj więcej


Pracownia krawiecka "Guzik z pętelka" coraz piękniejszaCzytaj więcej


Dzień Zdrowego Śniadania

Wśród przepięknej przyrody spędziliśmy dzień na łonie natury

Czytaj więcej


Dzień Zdrowego Śniadania

8 listopada obchodzimy Międzynarodowy Dzień Zdrowego Śniadania.

Czytaj więcej


Warstwy lasu

W ostatnim tygodniu klasa 3 wzbogacała wiedzę o lesie jako najbogatszym środowisku lądowym, które zostało ukształtowane warstwowo.

Czytaj więcej


Konkurs dyniowy

Przedstawiamy zwycięzców Naszego dyniowego konkursu wszystkie prace byly przepiękne, wybór był bardzo trudny. Dziekujemy za zaangazowanie i cudowne pomysly

Czytaj więcej


Pamiętamy

31 października uczniowie ze Szkolnego Klubu Wolontariatu udali się na cmentarz, aby posprzątać z zapomnianych nagrobków jesienne liście oraz stare znicze, w których miejsce zapalili nowe, chcąc uczcić pamięć zmarłych.

Czytaj więcej


Brawa dla nas!!!

Cieszymy się niezmiernie
Otrzymaliśmy tytuł Laureata Wielkopolskiej Szkoły Roku 2023.
Konkurs organizował Urząd Marszałkowski Województwa Wielkopolskiego
Niemożliwe nie istnieje

Czytaj więcej


Kwieciste dynie 1A

Klasa 1A pełną parą przygotowuje się do Jarmarku Jesiennego. Zobaczcie jakie wspaniałe bukiety kwiatów stworzyli, które będzie można kupić podczas kiermaszu

Czytaj więcej


Wizyta policjantów

Uwielbiamy odwiedziny naszych ukochanych śremskich policjantów. Poznaliśmy pana dzielnicowego, który opiekuje się terenem, do którego należy nasza szkoła.

Czytaj więcej


Świetlicowe czary z wytłaczanekCzytaj więcej


Pracownia 3D

Zajęcia w pracowni 3D "Laboratoria Przyszłości"
Od września ruszyło koło zainteresowań dla uczniów.

Czytaj więcej


Jeże klasy 1A

Czy wiecie skąd pochodzi nazwa JEŻ???
A pierwszoklasisci wiedzą doskonale. Podczas ostatnich zajec lekcyjnych skupili swoje obserwacji wokół jeża... skąd pochodzi, jakie gatunki żyją w Polsce, czym się żywi i poznali wiele ciekawostek

Czytaj więcej


Jesienny czas w 1 b

Klasa 1B swoetnie się bawi podczas jesiennych lekcji.
Zrobiliśmy domek dla jeża Franka i książeczkę o nim.

Czytaj więcej


Praktyczne zajęcia matematyczne w 1A

Wagi z wieszaków to hit tygodnia
Pierwszoklasisci pracowali w grupach. Porównywali ciężary piórników, śniadaniówek, warzyw, owoców i wybranych przez siebie przedmiotów. Następnie zapisywali porównania w zeszycie. Nauka poprzez działanie to jest to!!!

Czytaj więcej


Kółko przyrodnicze

Spektakularny "Wulkan" i zapoznanie z postacią oraz dokonaniami Marii Skłodowskiej-Curie to tylko preludium do projektu edukacyjnego "Luźne lekcje z naukowcami".

Czytaj więcej


K0NKURS RÓŻAŃCOWY pt. ,,Różaniec z darów jesieni."

Co roku w październiku w szczególny sposób chcemy wypełnić prośbę Matki Bożej , aby codziennie modlić się na różańcu. Wtedy przypominamy sobie o wydarzeniach z życia Jezusa i Jego Matki. Gdy robimy piękne różańce z darów jesieni wszystkie te wydarzenia powracają do nas.

Czytaj więcej


Zlot

Pomimo deszczu i chłodu za oknem u nas od piątku bardzo wysoka, gorąca atmosfera

Mieliśmy przyjemność gościć 16 delegacji nauczycieli z placówek oświatowych podczas
V Ogólnopolskiego Zlotu Nauczycieli Placówek im. Kawalerow Orderu Uśmiechu

Czytaj więcej


Zlot

Pomimo deszczu i chłodu za oknem u nas od piątku bardzo wysoka, gorąca atmosfera

Mieliśmy przyjemność gościć 16 delegacji nauczycieli z placówek oświatowych podczas
V Ogólnopolskiego Zlotu Nauczycieli Placówek im. Kawalerow Orderu Uśmiechu

Czytaj więcej


Warsztaty ogrodnicze

Uczniowie naszej szkoły mieli możliwość uczestniczenia w zajęciach z udziałem profesjonalistów i poznać tajniki sadzenia ziarenek i kiełkowania roślin

Czytaj więcej


Zajęcia kulinarne

Jak smakuje "Ogon Bobra"...? O tym mogli przekonać się uczniowie na kolejnych zajęciach z cyklu "Kuchnie Świata"! Każdy miał możliwość wykonania dla siebie znanego kanadyjskiego przysmaku ???? czyli "Beaver Tales" - po polsku ogony bobrów było wesoło i na pewno słodko

Czytaj więcej


Dzień Szefa

16 października jest Dniem Szefa. Z tej okazji uczniowie zrobili niespodziankę naszym Szefom i wręczyli własnoręcznie robione laurki, dyplomy oraz praktyczne prezenciki. Życzymy sukcesów w życiu zawodowym.

Czytaj więcej


Kółko kulinarne

W ramach zajęć dodatkowych uczniowie naszej szkoły mają okazję poznawać dania z różnych stron świata na pierwszych zajęciach zapoznaliśmy się z przysmakiem Meksyku!

Czytaj więcej


PRACOWNIA 3D LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI.

Kolejne zajęcia w pracowni 3D za nami. Tym razem za pomocą gogli VR uczniowie mogli pospacerować po Księżycu, zobaczyć Ziemię z lotu ptaka i zwiedzać wnętrza piramid. Bardziej odważni zanurzeni w głąb oceanu pływali razem z rekinami

Czytaj więcej


Kreatywne zajęcia

Zdrowo, zabawnie i kolorowo zrobiło się dzisiaj w naszej szkole, a to za sprawą sympatycznych i pomysłowo wykonanych przez dzieci z klasy 3a ludzików i zwierzątek.

Czytaj więcej


Wizyta w bibliotece

Wizyta pierwszoklasistów w Bibliotece Publicznej w Śremie to dobry czas aby zaprzyjaźnić się z książką i poznać nowe miejsce pomocne w edukacji naszych pociech.

Czytaj więcej


Czwartki lekkoatletyczne

Czwartki lekkoatletyczne i silna ekipa z naszej szkoły.
I miejsce na dystans 600 m zajął uczeń klasy 6 Mikołaj Cieślak
Gratulujemy Wszystkich i trzymamy kciuki za kolejne zawody

Czytaj więcej


Dzień Chłopca klasy 1-3

Klasy 1-3 już dziś obchodzą Dzień chłopca i z tej okazji udaliśmy się do kina na przepiękny film "O psie, który jeździł koleją".

Czytaj więcej


Europejski Dzień Języków Obcych

Europejski Dzień Języków Obcych stał się w naszej szkole już pewną tradycją. W tym roku szkolnym również postanowiliśmy uświetnić ten czas różnymi atrakcjami.
Brawa dla wszystkich JAK ZAWSZE BYŁO PIĘKNIE i ogromne podziękowanie za zaangażowanie zarówno dla uczniow jak i rodziców!!

Czytaj więcej


Alpakoterapia

W piątek rozpoczęliśmy nasza wspólną przygodę z Alpakaro - spacery, spotkania i alpakoterapia... Będziemy spotykać cię co tydzień w ramach alpakoterapi Kasztanka i Charliego już pokochali nasi uczniowie

Czytaj więcej


Promenada, jak za dawnych lat... marynistyczne!

Jak co roku uczestniczyliśmy w pochodzie godnie reprezentując naszą szkołę

Czytaj więcej


ZAJĘCIA W PRACOWNI 3D – LABORATORIA PRZYSZŁOŚCI

21 września odbyły się pierwsze zajęcia dla dzieci z klasa 1- 3 w pracowni 3D – Laboratoria Przyszłości. Uczniowie zapoznali się z regulaminem pracowni, obsłuą dłuopisów 3D, gogli VR i Photonem - interaktywnym robotem edukacyjnym oraz mieli okazję zobaczyć, jak pracuje drukarka 3D skriware.

Czytaj więcej


Basenowe zajęcia 3 klasy

Dziś podczas zajęć basenowych uczniowie kl3 opanowywali podstawowe ruchy w wodzie. Później przyszła pora na ćwiczenia zanurzania głowy i orientacji pod wodą, a także – wydechów przez nos. Kolejno dzieci oswajały się z siłą wyporu wody ćwicząc pływanie z deską.

Czytaj więcej


Dzień Kropki

Dzień Kropki to doskonały moment na to, by przekonać się, że mała kropka potrafi przynieść wielkie zmiany. Poszukiwanie kropek, a także tworzenie magicznych trójwymiarowych prac zachwyciło nie tylko uczniów

Czytaj więcej


Figury geometryczne w 1A

Kreatywne obrazki z figur geometrycznych można stworzyć bardzo prosto. Wystarczy powycinać koła, kwadraty czy trójkąty i fajna zabawa dla dzieci gotowa. Tak pierwszoklasiści zaznajamiali się z figurami geometrycznymi tworząc niepowtarzalne prace

Czytaj więcej


Biwak klasy 6A i 6B

Trudno o lepsze miejsce na kontakt z naturą niż las. Pytanie, czy potrafimy wykorzystać możliwości jakie daje nam las i możliwość spędzenia w nim czasu.
Mówimy dzieciom: skup się, ale nie mówimy im jak to zrobić. Chcielibyśmy, żeby dzieci mniej korzystały z telefonów, ale nie pokazujemy im co innego mogą zrobić.

Czytaj więcej


Lekcja outdoorowa

Pierwszy dzień zajec edukacyjnych to zawsze jest wyzwanie... wakacyjna aura za oknem nie sprzyja siedzeniu w ławce szkolnej
No ale dla nas to nie żadna przeszkoda, co widać na zajęciach matematycznych .

Czytaj więcej


Wyprawka pierwszoklasistów

Już wrzesień zapukał do drzwi, a z nim przybyli do nas z uśmiechem na twarzy PIERWSZOKLASIŚCI, którym jak co roku wręczyliśmy wyprawkę szkolną!!! Ten błysk w oku, ten uśmiech, to skupienie podczas wyboru plecaka z całym wyposażeniem, to najpiękniejsze co możemy otrzymać!!!

Czytaj więcej


Rozpoczęcie roku szkolnego 2023/2024

Dziś zabrzmiał pierwszy dzwonek nowego roku szkolnego 2023/2024
Po wakacyjnej przerwie, podczas której zapewne nie zabrakło wyjazdów, wycieczek i przygód, pełni werwy, nowych pomysłów i wrażeń wracamy do szkoły

Czytaj więcej


Pozegnanie lata

Jak zwykle nie zawiedliście nas!!!! Wspólnie w licznym gronie POŻEGNALIŚMY LATO ... było wiele atrakcji, gdzie chętnych nie było końca!!! No i razem tańczyliśmy do rytmów niezapomnianych szlagierów NORBIEGO!!!

Czytaj więcej


KONKURSCzytaj więcej


Zakończenie roku szkolnego

To wspaniałe uczucie mieć możliwość podarowania uczniom zasłużonego świadectwa z uwzględnieniem jego wkładu pracy we wszystkich sferach, nie tylko pod nauki.
W tym roku nieszablonowo wręczaliśmy świadectwa!!!! Dodając dzieciom skrzydeł dajemy im możliwość rozwoju i zwiększanie wiary w siebie, doceniając za każdy najmniejszy szczegół...

Czytaj więcej


Londyn

Londyn śladami Harrego Pottera
Tak przez miniony tydzień spędzali czas uczestnicy wycieczki szkolnej.

Czytaj więcej


Dzień Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka otrzymalismy słodki poczęstunek od Organu Prowadzącego i zajadaliśmy się dzisiaj przepysznymi lodami w Willisch
DZIĘKUJEMY

Czytaj więcej


Jak nie czytam, jak czytam!

Nasza szkoła brała udział w ogólnopolskiej akcji czytelniczej "Jak nie czytam, jak czytam"
7 czerwca wszyscy czytali bez względu na wiek uczniowie, nauczyciele i rodzice. Akcja miała na celu promocję czytelnictwa w miłej atmosferze, bez przymusu i w każdym miejscu.

Czytaj więcej


Wizyta w Jednostce Wojskowej w Śremie

26 maja to nie tylko okazja, aby złożyć życzenia kochanym mamom. W ten dzień klasa 1 miała okazję zwiedzać Jednostkę Wojskową w Śremie Była to wizyta pełna niezapomnianych wrażeń

Czytaj więcej


Lekcja przyrody w Leśnictwie Krajkowo

Lekcja przyrody Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu z Piotr Czajka
Bardzo dziękujemy za wiedzę i możliwość pobytu w tym pięknym lesie

Czytaj więcej


Poznaj wodór

W czwartek klasa 3 miała możliwość uczestniczyć w warsztatach dotyczących wodoru jako paliwa przyszłości. H2Wielkopolska - hydrogen direction Poznaj Wodór Roadshow #poznajwodor

Czytaj więcej


ŚWIATOWY DZIEŃ BEZ TYTONIU 2023

31 maja obchodzony jest Światowy Dzień bez Tytoniu. Święto to zostało ustanowione przez WHO w 1987 roku. Jego celem jest zwrócenie uwagi na powszechny problem uzależnienia oraz na negatywne skutki zdrowotne.

Czytaj więcej


Konkurs

Telefon komórkowy może posłużyć nie tylko do gier i social mediów. Dzięki temu urządzeniu można poznać lub pogłębić wiedzę na temat zabytków i podzielić się nią z innymi.

Tak właśnie uczynili uczniowie z kilku śremskich szkół. W międzyszkolnym konkursie organizowanym przez Publiczną Szkołę im. Kawalerów Orderu Uśmiechu:

Czytaj więcej


Lekcja profilaktyczno-wychowawcza

Dziś mieliśmy przyjemność gościć w Komenda Powiatowa Policji w Śremie, gdzie uczestniczyliśmy w fantastycznej lekcje profilaktyczno-wychowawczej.

Czytaj więcej


Wrocław

Wycieczka do Wrocławia, klas 1,2,4,5,6,7,8 zwiedzanie zoo i afrykanarium, poszukiwanie krasnali na Rynku Wrocławia oraz energetyzujący wjazd na wieżę Sky Towe, było fantastycznie

Czytaj więcej


Konkurs recytatorski

Nasze reprezentantki na konkursie recytatorskim w Szkole Podstawowej nr 6. Wypadły na prawdę wspaniale mimo, że tym razem bez nagrody.

Czytaj więcej


Dzień mamy i taty klasy 3

W poniedzialek klasa 3 świętowała Dzień Mamy i Taty
Zaprezentowali się wspaniale

Czytaj więcej


Dzień mamy i taty klasy 2

We wtorek odbyła się uroczystość z okazji Dnia Mamy i Taty zorganizowana dla rodziców klasy 2. Uczniowie z w dużym zaangażowaniem zaprezentowali swoje talenty wokalne, recytatorskie i muzyczne.

Czytaj więcej


Nominacja do nagrody im.Janusza Korczaka

Miło nam podzielić się informacją, że nasza szkoła została nominowana do 2 edycji Nagrody im. Janusza Korczaka, inicjatywy organizowanej przez Uczelnię Korczaka

Czytaj więcej


Ogólnopolska Konferencja Edukacyjna

Emocje nadal sięgają zenitu!!!
6 maja wraz z Progresownia Centrum Edukacji i Rozwoju zorganizowaliśmy Ogólnopolska konferencje edukacyjna "Nowe perspektywy w edukacji. Jak zrobić szkołę pełną kolorów?". Mieliśmy przyjemność i zaszczyt gościć w murach naszej szkoły ludzi z pasją i pozytywnym nastawieniem na zmiany w polskich szkołach!!!!

Czytaj więcej


Wizyta w banku

Klasa IV z wizytą w banku PKO BP przy ulicy Mickiewicza
Poznaliśmy robota Pepera oraz zdobyliśmy dużo wiedzy na temat banknotów i bilonu
Dziękujemy za możliwość poszerzenia swojej wiedzy dot. przedsiębiorczości i właściwego zarządzania swoimi oszczędnościami

Czytaj więcej


II edycja MAM TALENT

MAM TALENT ... a raczej MAMY wielu utalentowanych uczniów
Podczas II edycji SZKOLNEGO MAM TALENT uczestnicy zaskoczyli nas przestawiając swoje pasje, zdolności, zainteresowania
Jury miała trudny orzech do zgryzienia w wyłonieniu zwycięzców

Czytaj więcej


Energylandia

Nasi uczniowie miniony piątek spędzili w parku rozrywki i na zaproszenie EnergyLandia korzystali bezpłatnie z wszystkich atrakcji, biorąc jednocześnie udział w sesji zdjęciowej!!! Ich miny mówią wszystko to był niesamowity dzień pełen atrakcji!!!! @EnergyLandia

Czytaj więcej


Lekkoatletyka

Nasi uczniowie godnie reprezentowali naszą szkołę na zawodach powiatowych w lekkiej atletyce
Bo jak wiadomo, w zdrowym ciele, zdrowy duch

Czytaj więcej


Kącik relaksacyjny

Odeszliśmy od tradycyjnych dzwonków lekcyjnych, które zastąpiliśmy muzyką
a do tego oprócz otaczającej nas wszędzie zieleni i natury towarzyszą nam również dźwięki przyrody ... wiedzieliście, że w naszym zielonym kąciku wśród mrówek mozna usłyszeć łagodne dźwięki lasu?!?

Czytaj więcej


Turniej piłki nożnej

Uczniowie naszej szkoły 18.04. wzięli udział w turnieju w piłkę nożną na Orliku

Czytaj więcej


Sprzątanie Ziemi

#SprzątamyDlaPolski
Dziś wszyscy uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami brali udział w V edycji ogólnopolskiej akcji #SprzątamyDlaPolski.
Każda okazja jest dobra, aby dbać o nasze środowisko

Czytaj więcej


Warsztaty wizualnego myślenia

Jest nam niezmiernie miło pochwalić się, iż odwiedziła nas Ula Lizak.
Wspaniałe dwa dni kreatywnych warsztatów w naszej szkole.
Dla najmłodszych uczniów odbyły się warsztaty "Ortografia z mazakiem", a starsi tworzyli "Notatki wizualne".


Czytaj więcej


Spotkanie z mikroskopem

?Klasa 3 miała możliwość poraz pierwszy obserwować preparaty pod mikroskopem. Zainteresowanie nie miało końca.

Czytaj więcej


Wystawa

"Mały Książę" ciagle w naszych myślach Jesteśmy oczarowani tą książką, a w szczególności pracami plastycznymi naszych uczniów!!! Spośród wszystkich prac wybraliśmy kilka, które zdobią teraz Aleję Gwiazd

Czytaj więcej


"Mały Książę"

Świętowaliśmy 80-lecie wydania Małego Księcia, który wypada 6.04...
Event był podzielony na kilka bloków tematycznych: konkurs recytatorski i konkurs plastyczny ... a dla uczczenia tego wydarzenia otrzymalismy słodki prezent od Cukiernia Sowa... przepiękny tort zniknął w oka mgnieniu ... Wszyscy otrzymali również symboliczną różę z cytatem z książki...
Gratulujemy wszystkim zwycięzcom i dziękujemy za udział w konkursach

Czytaj więcej


Zajaczki wielkanocne

Zajączki wielkanocne wykonane technika ORIGAMI podczas zajęć plastycznych klasy 4

Czytaj więcej


Wielkanocny zajączek

Tradycyjnie w ostatnim dniu przed przerwą świąteczną uczniowie klas 1-3 poszukują na terenie szkoły ukrytych słodkości od Wielkanocnego zajączka

Czytaj więcej


Zachowaj Trzeźwy Umysł

Szkoła w kampanii Zachowaj Trzeźwy Umysł realizowała różne działania mające na celu odciągnąć dzieci i młodzież od używek różnego typu. Skupialiśmy się na podejmowaniu aktywności i zachęcaniu do działań związanych ze zdrowym trybem życia i propagowaniem działań ekologicznych.

Czytaj więcej


Joga

Wyciszenie koncentracja aktywność fizyczna ciało i rozum joga to wszystko za zajęciach u naszej niezastąpionej ostoi spokoju i kochającej kontakt z naturą pani Kasi

Czytaj więcej


Kiermasz

Kochani bardzi wam dziekujemy za wasza obecność podczas corocznego KIERMASZU!!!
Rodzicom, uczniom i nauczycielom za zaangażowanie w organizacji i przygotowaniu jak zwykle wspanialych rękodzieł, ciast i wszelakich produktów!!!
Jesteście wspaniali!!!

Czytaj więcej


Konkurs recytatorski

Zuzanna Borowiak z klasy 1 reprezentowała nasza szkołę w powiatowym konkursie recytatorskim, który odbył się w Dolsku. Tym razem bez nagrody, ale za to z cennymi doświadczeniami!

Czytaj więcej


Sprzątanie świataCzytaj więcej


Dynguśnicy klasy 2

Dynguśnicy to weseli wędrownicy wiosnę wołamy bo na ciepłe dni czekamy!!!
Tym razem odwoływali ZIMĘ uczniowie klasy 2. Może im się uda ściągnąć do nas w końcu WIOSENNĄ aurę

Czytaj więcej


Dynguśnicy klasy 2

Dynguśnicy to weseli wędrownicy wiosnę wołamy bo na ciepłe dni czekamy!!!
Tym razem odwoływali ZIMĘ uczniowie klasy 2. Może im się uda ściągnąć do nas w końcu WIOSENNĄ aurę

Czytaj więcej


Spotkanie z Burmistrzem Śremu

Dziś dzieci z Ukrainy uczęszczające do naszej szkoły, miały przyjemność spotkać się z Adam Lewandowski Burmistrz Śremu. Uczniowie mieli okazję porozmawiać na temat spraw bieżących, o edukacji w naszej szkole, przestawili pomysły i potrzeby jako mieszkańcy naszej gminy. Całe spotkanie przebiegało w bardzo miłej i przyjaznej atmosferze, podczas której mieli możliwość poznania osobiście Burmistrza swojego miasta.

Czytaj więcej


Plastyka

Kreatywny rysunek przy użyciu Tablicy Led #plastyka

Czytaj więcej


Dzień MUFFINKI

30 marca - Światowy Dzień Muffinki :) niegdyś przysmak najbiedniejszych, obecnie jest tak popularna, że ma nawet swoje święto! W tym dniu klasa 1 uczciła ten dzień przyrządzając muffinki i dzieląc się z naszą szkolną społecznością. Było pysznie!


Czytaj więcej


Lekcja w muzeum

Aktywnie rozpoczynamy nowy tydzień
Od samego rana przeganiamy ZIMĘ i przywołujemy WIOSNĘ
Było głośno ... usłyszał nas chyba każdy mieszkaniec gminy
Uczestniczyliśmy w lekcji dot tradycji wielkanocnych w Muzeum Śremskie

Czytaj więcej


Kabina akustyczna

Chcemy pochwalić się nowym, ekskluzywnym nabytkiem. Na środku świetlicy stanęła oszklona kabina akustyczna, która tłumi dochodzące z zewnątrz dźwięki. Służy jako miejsce, w którym można odciąć się od generowanego w szkole hałasu, porozmawiać ze specjalistą bądź przyjacielem. To taka wydzielona strefa ciszy.

Czytaj więcej


XI Zlot Szkół i Placówek Kawalerow Orderu Uśmiechu

Mieliśmy przyjemność uczestniczyć w niezwykłym wydarzeniu XI ZLOTU SZKÓŁ I PLACÓWEK KAWALERÓW ORDERU UŚMIECHU i towarzyszących mu obchodów 60-lecia SP23 w Toruniu.
Wspaniali ludzie, niesamowita szkoła i towarzysząca przyjazna atmosfera podczas uroczystości to znak i zaszczyt mieć takich przyjaciół w gronie Orderu Uśmiechu.

Czytaj więcej


Szkolne Rekolekcje Wielkopostne

Oprócz Mszy Świętej rozpoczynającej każdy dzień Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych nasz plan działań był skierowany na pomoc, refleksje, dzielenie się z innymi, rozważania.
Pierwszy dzień Szkolnych Rekolekcji Wielkopostnych
Uczniowie mieli przyjemność spotkania się
z p. Wojciechem Szolkiem, który przybliżył uczniom jak wygląda edukacja w krajach afrykańskich "Czadowa szkoła w Afryce - czas na miłość tu i tam".

Czytaj więcej


Wiosna

Dzień 21 marca patronuje rozpoczynającej się wiośnie Data wiąże się również z istotą zaburzenia – trisomią 21-go chromosomu. Celem święta jest zwiększenie świadomości społecznej dotyczącej tej wady genetycznej, propagowanie praw i dobra ludzi z Zespołem Downa oraz integracja z nimi.

Czytaj więcej


Sala kinowa w szkole

Jakie to szczęście mieć salę kinową w budynku szkolnym

Czytaj więcej


Teatr muzyczny

NAZYWAM SIĘ ... "POWRÓT DO PRZESZŁOŚCI". CZY MOGĘ ZMIENIĆ ŚWIAT?

Jeśli chcesz zmienić przyszłość, cofnij się... Podróż w czasie otworzy Ci oczy i inaczej spojrzysz na swoje życie.

Czytaj więcej


Jump Space

Dzieci z Bullerbyn – to wspaniała, pełna przygód i humoru opowieść o dzieciach mieszkających w maleńkiej szwedzkiej wiosce. Lektura zachwyciła uczniów klasy 3, co było widać podczas zajęć i swobodnych rozmów.

Czytaj więcej


Jump Space

Dzisiaj aktywnie spędziliśmy przedpołudnie ... zajęcia sportowe klas 1-3 na Jump Space - Park Trampolin Śrem Takiej rozgrzewki potrzebowaliśmy

Czytaj więcej


To już rok razem

Rocznica świętowania wspólnej społeczności szkolnej

Czytaj więcej


Logo

Logo służy do identyfikacji, czyli określenia charakteru danego przedsiębiorstwa, instytucji, wydarzenia lub samych siebie. Projektanci klas IV prezentują swoje znaki graficzne.

Czytaj więcej


Zajęcia kulinarne klasa 5

Zajęcia kulinarne klasy 5 to połączenie świetnej zabawy oraz nauki i doskonalenia umiejętności z zakresu gotowania?????????? Gratulacje

Czytaj więcej


Dzień kota

17 lutego to wyjątkowa data w kalendarzu miłośników kotów. Tego dnia obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Kota. Z tej okazji klasa 2 ma dla Was wyjątkową galerię portretów kocich przyjaciół malowanych pastelami.

Czytaj więcej


TŁUSTY CZWARTEK

Dziś TŁUSTY CZWARTEK Bardzo dziękujemy Radzie Rodziców za przesłodką niespodziankę

Czytaj więcej


Walentynki

Wczoraj odbyła sie kolejny raz RANDKA Z KSIĄŻKĄ
Setki książkę czekały na odwiedzających nas miłośników literatury... każdy znalazł coś dla siebie. Mamy nadzieje, że książki umiliły wam wczorajszy wieczór ...

Przypominamy, iż działa u nas biblioteka społeczna, która może odwiedzić każdy i zaopatrzyć się w ciekawą literaturę całkowicie bezpłatnie. Biblioteka społeczna Zaczytani mieści nie na boisku szkolnym.
ZAPRASZAMY

Czytaj więcej


Walentynki

Walentynki to czas nie tylko wręczania drobnych upominków w dowód miłości, ale również składania życzeń płynących prosto z serca. U nas poczta walentynkowa była dzisiaj pełna cudownych ręcznie wykonanych kartek

Czytaj więcej


Jadłodzielnia

Kochani jadłodzielnia pierwsza w Śremie już działa!!!
Korzystajcie i wspierajcie !!!

Czytaj więcej


Dyskoteka

Od dziś nasi uczniowie już odpoczywają po intensywnym pierwszym semestrze... zobaczcie sami jak bawili się wczoraj podczas dyskoteki klas 4-8 ... było głośno i tanecznie

Czytaj więcej


Bal karnawałowy

Karnawał to czas zabaw i balów, także dla najmłodszych. Kolorowe stroje, bajeczny wystrój i skoczna muzyka– w takiej atmosferze bawiły się dziś dzieci podczas balu karnawałowego w Klub Relax.

Czytaj więcej


Dzień bez plecaka

Dzień bez plecaka to wyjątkowy dzień, w którym zadaniem zarówno uczniów jak i nauczycieli jest dostarczenie wszystkich niezbędnych podręczników i zeszytów do szkoły, ale bez używania tradycyjnego plecaka czy torby szkolnej. Dzieci ogranicza wyłącznie wyobraźnia, a pomysłów na transport akcesoriów szkolnych nie ma końca

Czytaj więcej


Pasowanie na czytelnika

Dzieci z klasy pierwszej uroczyściej zostały pasowane ma czytelników naszej szkolnej biblioteki
W obecności pani Bibliotekarki oraz pani Dyrektor, poznały zasady korzystania z biblioteki, dowiedziały się dlaczego i jak należy szanować książki, a także wzięły udział z książkowych zgadywankach

Czytaj więcej


Dzień Babci i Dziadka

Uczniowie klasy 3 przygotowali dla swoich ukochanych Babć i Dziadków przepiękne laurki... włożyli w to ogrom pracy... Natomiast klasa 2 przygotowała prześliczne "Drzewka Szczęścia" dla swoich ukochanych Dziadków!!!

Pamiętajcie o swoich Dziadkach i pędźcie z buziakami do nich w ten weekend

Czytaj więcej


Shortedition

To nie kasownik. To nie waga elektroniczna. To nie urządzenie drukujące numerki do kolejki. To rewolucyjny automat, który wzmacnia poziom czytelnictwa. Poznajcie maszynę ShortÉdition. Ta maszyna podczas przerw robi się gorąca...w tym tygodniu coś dla najmłodszych miłośników czytania - Afryka Kazika, Zaczarowana zagroda i Dzieci z Billerbyn

Czytaj więcej


Turniej Unihokeja

Mamy to!!!
II miejsce w turnieju unihokeja szkol podstawowych.
Jesteśmy z was dumni chłopaki i oczywiście dziękujemy pani Katarzynie Staśkiewicz ... za dopingowanie i motywowanie naszych zawodników!!!

Czytaj więcej


Kopuła molekularna

"Kosmos – Kopuła Molekularna "- w Kopule Molekularnej, dzieci oglądały bajkę, o kosmosie. Podczas seansu przybliżono dzieciom, informację o kosmosie i układzie słonecznym. Przy okazji odbyła się sesja fotograficzna w różnych odsłonach

Czytaj więcej


Długopisy 3D

Płatek śniegu czyli zbiór pojedynczych kryształów lodu, opada na ziemię jako śnieg. Klasa 2 ucząc się jak powstaje śnieg i jak wyglądają śniegowe płatki stworzyła metodą druku 3D śnieżynki.Potwierdzając tym samym teorię mówiącą ,że nie ma dwóch jednakowych śniegowych płatków.

Czytaj więcej


Długopisy 3D

Dzisiaj kreatywne zajęcia techniczne klasy 3 w postaci prac wykonanych długopisami 3D....

Czytaj więcej


Basen

Czas się ruszyć po tak długim leżakowaniu ... było nas dzisiaj mało, ale za to bardzo intensywnie

Czytaj więcej