Aktualności archiwum 2021-2022

Nowe ogrodzenie szkoły

Kolorujemy naszym przepięknym nowym płotkiem tą szarość dookoł. Pogoda okropna to chociaz nasze ogrodzenie doda kolorów i wywoła radość w sercu

Czytaj więcej


KONKURS PT. " SZOPKA BETLEJEMSKA”

Tegoroczny konkurs na najpiękniejszą szopkę betlejemską już rozstrzygnięty .Wszystkie prace konkursowe są bardzo ciekawe i starannie wykonane różnymi technikami.

Czytaj więcej


TYTKA CHARYTATYWNA 2022

Kolejny już raz w czasie Adwentu uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczestniczyli w ogólnopolskiej akcji charytatywnej Caritas pt.,,Tytka Charytatywna ”.

Czytaj więcej


Jarmark Poznań

Przedświąteczny klimat na jarmarku Bożonarodzeniowy, wystawie Body Worlds oraz lodowisku

Czytaj więcej


„I ty możesz zostać świętym Mikołajem”

Święta to czas dzielenia się i pomagania potrzebującym. Nasi uczniowie postanowili obdarować prezentami 6 dzieci w ramach akcji PCPR „I ty możesz zostać Świętym Mikołajem”.

Czytaj więcej


Mikołajkowa zbiorka w Gaju

Uczniowie wzięli udział w kiermaszu Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju wzbogacając go o swój występ artystyczny

Czytaj więcej


10-lecie szkoły

Dziś świętowaliśmy 10 lecie naszej placówki...
Dekada, która zmieniała naszą szkołę z roku na rok!!!


Czytaj więcej


10-lecie szkoły

Dziś świętowaliśmy 10 lecie naszej placówki...
Dekada, która zmieniała naszą szkołę z roku na rok!!!


Czytaj więcej


Mikołajkowe spotkanie w EnergylandiiCzytaj więcej


Kiermasz w Gaju

Uczniowie wzięli udział w kiermaszu Fundacja Schronisko dla zwierząt w Gaju wzbogacając go o swój występ artystyczny

Czytaj więcej


Mikołajki u kawalerów

Ma długą, białą brodę, czerwony płaszcz i nosi czapkę z białym pomponem. Dźwiga charakterystyczny czerwony wór wypełniony po brzegi prezentami. Za to nie musi martwić się transportem, ma od tego renifery lub jak w tym roku swoje kawalerowe elfy

Czytaj więcej


Fabryka bombek

Dziś klasy 1-3 wybrały się na przedświąteczna wycieczkę do fabryki bombek. Poznaliśmy z bliska jak przebiega proces powstawania bombek, które zawieszamy na choinkach Uczestniczyliśmy również w warsztatach malowania własnych ozdób na choinkę

Czytaj więcej


Akcja szkolna DARMOWA ZUPA

Od listopada w naszej szkole jest darmowa zupa dla uczniów ... codziennie jest inna smaczna zupa zgodnie z upodobaniami naszych podopiecznych.... Rozgrzewający posiłek cieszy się ogromnym zainteresowaniem

Czytaj więcej


Zajęcia dodatkowe

Nasi uczniowie po raz kolejny udowodnili, ze świetnie się integrują ????????Tym razem udali się na zajęcia odbywające się na basenie podczas popołudniowych zajec dodatkowych.

Czytaj więcej


Dzień Pluszowego Misia

25 listopada swoje święto obchodzi najlepszy przyjaciel dzieci i najmilsza przytulanka przy zasypianiu – Pluszowy Miś. Każdy ma swojego misia ... niektórym towarzyszył ich przyjaciel podczas zajec lekcyjnych

Czytaj więcej


Technika i plastyka w klasie 5

Klasa piąta realizowały projekt międzyprzedmiotowy na lekcji plastyki i techniki. Tematem był: ,,Pojazd przyszłości ''. Uczniowie zaskoczyli nas kreatywnością oraz sprawną pracą w grupach. Dziękuję

Czytaj więcej


Studio TV

Dziś nasza kadra szkoliła się z zakresu obsługi oprogramowania służącego do tworzenia filmów, zdjęć i przeróżnych technik wykorzystywanych w naszym własnym szkolnym studio TV

Czytaj więcej


Karmniki klasy 2

Za oknami robi się coraz chłodniej, a temperatura powietrza spada poniżej zera. To oznacza, że na naszą pomoc coraz bardziej liczą żyjące w pobliżu człowieka ptaki.Klasa 2 podczas dzisiejszego zajęć wykonała ptasie stołówki dla skrzydlatych przyjaciół.

Czytaj więcej


Makiety

Uczniowie klasy III w ciekawy sposób utrwalali zdobytą na zajęciach wiedzę na temat warstw lasu. Wykonywali makiety, przy użyciu elementów przyrody: mchów, liści, kasztanów... Praktyczne działanie to najlepszy sposób na utrwalenie wiedzy

Czytaj więcej


Międzynarodowy Dzień Sztuki Islamu

Pomimo, że w sztuce Islamu nie przedstawia się ludzi, ani zwierząt, arabskie kompozycje złożone z elementów przyrody i geometrii tworzą spójność, piękno i harmonię. Dziś, w Międzynarodowym Dniu Sztuki Islamu, przekonali się nasi uczniowie, którzy skorzystali z własnej wyobraźni.

Czytaj więcej


Dzwonnik z Notre Dame

Dziś klasy 1-3 miały okazje obejrzeć przedstawienie „Dzwonnjk z Notre Dame” przepiękne przestawienie z licznymi efektami dźwiękowymi. Dzieci zadowolone!!!!

Czytaj więcej


Jump space

Szaleństwo w Jump Space - Park Trampolin Śrem klasy 6 i oddziałów przygotowawczych

Czytaj więcej


ŚNIADANIE DAJE MOC!!! - DZIEŃ ZDROWEGO ŚNIADANIA

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i mają siłę do zabawy. To najlepszy start w nowy dzień.
Śniadanie poprzedziliśmy zajęciami, które miały na celu uświadomienie dzieciom, jak ważne jest spożywanie rano zdrowego posiłku. Uczniowie poznali 12 zasad zdrowego odżywiania się oraz przypomnieli reguły zachowania się przy stole.

Czytaj więcej


5.11 DZIEŃ POSTACI Z BAJEK

Bajki i baśnie, zarówno te w postaci książek, jak i animacji, odgrywają bardzo ważną rolę w życiu dzieci, ale też wielu dorosłych.
Bajki pokazują też, jak ważna jest radość z prostych rzeczy, towarzystwa innych, wspólnej zabawy itd.

Czytaj więcej


Wycieczka

Dzisiejsza wycieczka do kina połączona ze zwiedzaniem kompleksu pałacowo-parkowym w Rogalinie

Czytaj więcej


Spektakl

Klasy 1-3 udały się na przepiękny spektakl, gdzie na celu było przedstawienie powstania państwa polskiego, Poznania oraz zasadności święta 11 listopada.

Czytaj więcej


Do hymnu 11.11Czytaj więcej


Wycieczka 10.11

11 listopada sprzyja patriotycznym refleksjom. Właśnie w takim klimacie nasi uczniowie odbyli "Lekcję z Dąbrowskim". Utworzone przez niego u boku Napoleona Legiony stanowiły początek długiej walki narodu polskiego o odzyskanie niepodległości, której rocznicę właśnie obchodzimy. Lekcja odbyła się w pałacu Jana Henryka Dąbrowskiego w Winnej Górze.

Czytaj więcej


Sportowe zajęcia dodatkowe

Dzisiejsza wycieczka do kina połączona ze zwiedzaniem kompleksu pałacowo-parkowym w Rogalinie

Czytaj więcej


#jadłodajnia szkolna

Kochani dzisiaj pojawiła się na korytarzu magiczna lodówka. Lodówka, W której znajda się produkty, które zaspokoją twój głód w momencie kiedy zapomnisz zabrać do szkoły drugie śniadanie. Wystarczy otworzyć lodówkę i zabrać coś smacznego. Jednak pomoc działa w obie strony!!! Następnego dnia nie zapomnij o swoim śniadaniu i włóż do lodówki coś smacznego co posłuży innym!!!!
Doradztwo zawodowe

#doradztwozawodowe#naukaprzezzabawe#pierwszapomoc#straz
O tym, że doradztwo zawodowe wcale nie musi być nudne przekonali się uczniowie klasy VIII podczas zajęć z młodymi strażakami OSP .

Czytaj więcej


Lekcja w klasie 1

U "Kawalerów" wiele atrakcji - dziś Pierwszoklasiści w akcji! Doskonale wiemy, że nasza szkoła daje nam wiele narzędzi do realizacji podstawy programowej w sposób nietypowy, atrakcyjny i aktywny zajęcia klasy 1

Czytaj więcej


LISTOPADOWE ŚWIĘTA

Uroczystość Wszystkich Świętych przypomina wszystkim o ich powołaniu do świętości. W odróżnieniu od tej uroczystości, następnego dnia – 2 listopada – wspomina się wszystkich wiernych zmarłych.

Czytaj więcej


Euroweek 2022

Krótkie podsumowanie naszego pobytu na Euroweek 2022.
Co to jest Euroweek???
Euroweek jest programem edukacyjnym dla dzieci i młodzieży w wieku szkolnym oraz dla dorosłych, który ma na celu doskonalenie umiejętności językowych w zakresie języka angielskiego oraz kształtowanie zdolności przywódczych uczestników. Ponadto program rozwija inteligencję, tak potrzebną uczniom w szybko zmieniającym się świecie, uczy wielokulturowości, komunikacji społecznej oraz rozwija kreatywność.
Do zobaczenia niebawem Euroweek
Dziekujemy Jankowscy Travel za bezpieczną podróżMandoria

Klasa 3 i 6 poraz kolejny miala okazje uczestniczyć w wyjeździe zorganizowanym w ramach akcji „Silniejsi razem" przez Fundacja Life Up i jego operatora Fundacja Wolność i Demokracja a także UNICEF Poland.

Czytaj więcej


Warsztaty

W sobotę odbyły się warsztaty dla uczniów, które poruszały tematykę samoakceptacji oraz samooceny.
Zaskakujące, jak niewiele potrzeba, by polubić i zaakceptować siebie!

Czytaj więcej


Zajęcia techniczne w klasie 2

Dziecko w wieku wczesnoszkolnym jest z natury kreatywne, twórcze, ciekawe świata, chłonne wiedzy i lubi różnorodną aktywność.

Czytaj więcej


Hołd bohaterom

20 października 1939 roku okupant niemiecki przeprowadził szeroko zakrojoną akcję rozstrzeliwania polskich obywateli. Tragedia nie ominęła również mieszkańców Śremu.
Nasi uczniowie postanowili oddać hołd bohaterom tamtych wydarzeń i wzięli udział w uroczystości rocznicowej.

Czytaj więcej


Informatyka w klasie 1

Informatyka w klasie 1 była dziś bardzo emocjonująca :) Większość dzieci poraz pierwszy miała okazję pracować na takich nowoczesnych narzędziach jakie posiada nasza szkoła czyli LEGO Education
Było konstruowanie, programowanie, ćwiczenia motoryki małej ale co bardzo ważne - nauka współpracy i wzajemnej pomocy

Czytaj więcej


Wycieczka klasy 5

"Dzieci rodzą się ze skrzydłami
Nauczyciele pomagają im je rozwinąć" – Janusz Korczak!


Czytaj więcej


Rysunek - proporcja ciała

Rysunek - proporcje ciała - dobra zabawa przede wszystkim. A pytania: ile razy w ciele człowieka mieści się głowa?Jak długie są nogi? Jak narysować głowę?patrz i rysuj co widzisz

Czytaj więcej


Plastyka na wesoło

Małe jest piękne-prace klasy 5. Plastyka na wesoło

Czytaj więcej


KONKURS "RÓŻANIEC Z DARÓW JESIENI"

" Jak paciorki różańca przesuwają się chwile
nasze smutki, radości i blaski,
a Ty Bogu je zanieś połączone w różaniec
Święta Panno Maryjo pełna łaski ..."

Czytaj więcej


Fotorelacja klasy 6 i 7

Fotorelacja z zajęć plastycznych - plenerowych z klasami 6,7. Tematem jest architektura, ruch i przyroda. Dziękuję za piękne zdjęcia i świetną atmosferę

Czytaj więcej


Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) odbywa się w pierwszy piątek października, jego celem jest lepsze zrozumienie zasad kierujących matematyką. To święto nie tylko dla młodzieży i dzieci, ale i dorosłych. Odświeżenie tabliczki mnożenia poprzez zabawę zawsze przynosi najlepsze efekty.

Czytaj więcej


Jura Park Solec Kujawski - Fundacja Life Up Unicef

Uczniowie klasy 3 i 6 wraz z uczniami z oddziałów przygotowawczych uczestniczyły w niesamowitej wycieczce do JuraPark Solec Kujawski w ramach projektu Silniejsi razem zorganizowanego przez Fundacja Life Up i operatora projektu Fundacja Wolność i Demokracja oraz UNICEF Poland.

Czytaj więcej


Pasowanie pierwszoklasistow

Dnia 13.10.2022 odbyło się w naszej szkole pasowanie na ucznia. Pierwszoklasiści w obecności Dyrekcji oraz przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego, zaprezentowali swoje umiejętności wokalne oraz recytatorskie po czym przystąpili do ślubowania.

Czytaj więcej


Klocki Skrikit

W trakcie zajęć technicznych dzieci z klasy 1 usprawniały motorykę małą przy użyciu klocków Skrikit.
Brawa dla pierwszoklasistów
Super zabawa i radość naszych uczniów.
Skriware
Laboratorium Przyszłości
#skriware
#laboratoriumprzyszłości

Czytaj więcej


Silniejsi razem

STRONGER TOGETHER / SILNIEJSI RAZEM

Fundacja Life Up - organizator projektu oraz Fundacja Wolność i Demokracja -operator projektu UNICEF Poland Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

W tym tygodniu braliśmy udział w kolejnych zajęciach integrujących uczniów ????????w ramach projektu UNICEF SILNIEJSI RAZEM organizowanych przez @Fundacja Life Up

Czytaj więcej


Zawody sportowe

Udział naszej szkoły w zawodach lekkoatletycznych na stadionie przy ZST w Śremie

Czytaj więcej


Dzień jabłka

Dzień Jabłka Jabłko to prawdopodobnie najpopularniejszy owoc na świecie, wpływ na to ma nie tylko wspaniały smak, różnorodność odmian, ale i bogata symbolika. 29 września i w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Jabłka.
Celem naszych obchodów była popularyzacja zalet tego owocu, a jest ich mnóstwo choćby wartości odżywcze.
Jabłko to źródło wielu witamin i cennych minerałów o czym wiadomo już od setek lat.

Czytaj więcej


Dzień chłopaka

Dziś dzień chłopca każda klasa świetowala na swój sposób ?? Klasa 1 piekła wspólnie babeczki ,klasa 2 zajadała się przepyszną pizza , a klasa 3 aktywnie grała w kręgle. Oddziały przygotowawcze również na słodko świętowały ten dzień

Czytaj więcej


Dzień Języków Obcych

Różnorodność językowa, wielojęzyczność i nauka języków obcych przez całe życie: to najważniejsze przesłanie obchodow Dnia Języków Obcych.

28 września w naszej szkole obchodziliśmy już po raz kolejny Dzień Języków Obcych.

Czytaj więcej


Dzień kropki

Międzynarodowe Dzień Kropki to święto kreatywności, właśnie i tak postanowiliśmy obchodzić ten dzień były zabawy w poszukiwaniu kropki jak również przeróżne pracę plastyczne.

Czytaj więcej


Zawody sportowe

Uczniowie naszej szkoły uczestniczyli dziś w zawodach lekkoatletycznych
Mikołaj Cieślak, Zuzia Henschke, Oliwia Słomczyńska, Maja Wojciechowicz, Patryk Gurdek, Wojtek Bartkowiak Iwan Maror,Hlib Marar.

Czytaj więcej


Promenada jak za dawnych lat

Nasi uczniowie wzięli dzisiaj udział w imprezie organizowanej przez Śremski Ośrodek Kultury oraz Muzeum Śremskie i ruszyli promenadą reprezentując naszą szkołę!!!
Brawo dla was

Czytaj więcej


30.08.22

Dzisiaj nasi wrześniowi pierwszoklasiści mieli okazję spotkać się ze swoją nową wychowawczynią i zostały im wręczone wyprawki szkolne zawierajace niezbędne artykuły szkolne, zapakowane w przepiękne tornistry.
Wręczanie wyprawki pierwszoklasistom już na stałe zostało wpisane do kalendarza imprez szkolnych. I stało się co rocznym rytuałem na powitanie nowych uczniow w murach szkolnych
UŚmiechy na buziach uczniów bezcenne

Czytaj więcej


STOŁÓWKA

Od tego roku możemy pochwalić się nowoczesną stołówką dostosowaną do potrzeb naszych uczniow.
Stołówka i jadalnia doposażona została dzięki rządowemu programowi „Posiłek w domu i w szkole”.

Czytaj więcej


Nowy rok szkolny 2022/23

1 września zabrzmiał pierwszy dzwonek:) Z ogromnym utęsknieniem przywitaliśmy naszych uczniów, Rodziców i Grono Pedagogiczne po dwumiesięcznej przerwie .

Czytaj więcej


Półkolonie w oddziale przygotowawczym

W dniu 27.06 rozpoczęliśmy półkolonie dla dzieci z oddziału przygotowawczego
To był miesiąc niesamowitych wrażeń! Pełni wrażliwości, uważności i troski wspieraliśmy dzieci w nauce wyrażania emocji, szukaniu poczuciu sensu i nauce wdzięczności ?? Z wielką przyjemnością pokazywaliśmy im piękne miejsca oraz
z nieskrywaną radością dzieliliśmy się wiedzą i zainteresowaniami

Czytaj więcej

Pożegnanie ósmoklasistów

DW czwartek 23 czerwca odbyło się oficjalne pożegnanie ósmoklasistów. To już trzeci rocznik absolwentów, który opuszcza mury naszej placówki. Podczas uroczystości nie zabrakło mów pożegnalnych i podziękowań. Radość przelatała się ze smutkiem i nostalgią. Kochani Absolwenci, będzie nam Was ogromnie brakować! Jesteśmy dumni z waszych osiągnięć i trzymamy kciuki za kolejne sukcesy!!!

Czytaj więcej


Biwak klasy 4

Klasa 4 uwielbia obcować z naturą. Dlatego tez wybrali się na biwak, który był dla nich niesamowitą przygodą, a przede wszystkim integracją klasową. Rozkładanie namiotów, samodzielne przygotowywanie posiłków, nocne podchody, czy niespodziewana wycieczka statkiem byla dla nich niesamowitą odskocznią od życia codziennego.

Czytaj więcej


Wycieczka do Poznania

W miniony piątek udaliśmy się na wycieczkę do Poznania. Odkrywaliśmy najciekawsze miejsca stolicy naszego województwa... Podróżowaliśmy BIMBĄ poznańską z przemiłą panią Olą naszym przewodnikiem i motorniczym panem Zdzisiem.... Kolejnym punktem wycieczki był...

Czytaj więcej


Projekty klasy 7 i 8

Czerwiec to czas podsumowań. Uczniowie klas VII-VIII podczas lekcji języka polskiego niejednokrotnie pracowali metodami projektowymi...

Czytaj więcej


Biwak klasy 7,3,2

Uczniowie klasy 7,3 i 2 wybrali się na wspólny biwak do Centrum Hipiki Jaszkowo Był to nasz wspólny ostatni wyjazd w tym roku szkolnym. Obcowanie z natura, gry i zabawy, piesze wycieczki, zabawy na placu zabaw, a przede wszystkim strefa kibica zagwarantowała nam niezwykłych wrażeń.

Czytaj więcej


Biwak klasa 8

W dniach 15-16 czerwca nasi ósmoklasiści wybrali się na swój ostatni biwak klasowy. Rozbijanie namiotów , kino plenerowe zawody strzeleckie i podchody to tylko część atrakcji, które zostały dla nich przygotowane! Ostatnia wspólna wyprawa z pewnością na długo zostanie w ich sercach

Czytaj więcej


Dzień Dziecka

1 czerwca to czas na rozpieszczanie naszych podopiecznych, ponieważ obchodzą swoje święto. Każdy wychowawca na swój sposób spędził ten czas ze swoimi uczniami: klasy 1-3 wyszalały się na Jump Space,
klasa 4 miała lekcje przetrwania podczas dwudniowego biwaki, klasa 5-6 przygotowywały słodkie desery, a klasa 7 rozładowała napięcie w Dystrykt Śrem.
Każdy ten czas spędzony w wychowawca integruje grupę i umacnia klasowe więzi.


Czytaj więcej


Festyn Rodzinny

Powoli emocje opadają po wczorajszym FESTYNIE RODZINNYM w naszej szkole. Było NIESAMOWICIE!!!
A to wszystko dzięki licznej obecności odwiedzających nas uczniów, rodziców, społeczności lokalnej, no i oczywiście dzięki naszym gościom specjalnych: Marek Michalak opowiadał o wartościach jakie są najważniejsze w obecnych czasach podczas spotkania z uczniami polskimi i ukraińskimi naszej szkoły. Później do czerwoności rozgrzewał nas QCZAJ swoimi motywującym ćwiczeniami ... ruszyli RZYĆ wszyscy mali i duzi

Czytaj więcej


Narzędzia TIK

Kto powiedział, że matematyka jest trudna i nudna? Pewnie ten, kto nie poznał naszej magicznej ściany. Dla nas łamigłówki to niezła zabawa.
Podczas zajeć lekcyjnych, świetlicowych, rewalidacyjnych i zajęć pozalekcyjnych korzystamy ze sprzętu multimedialnego, materiałów dydaktycznych oraz narzędzi TIK.

Czytaj więcej


RAJD

Dziś cała nasza społeczność szkolna wybrała się na wycieczkę krajoznawczą do lasu
Nasz wyjazd miał charakter dydaktyczny, gdyż podczas pobytu uczyliśmy się obcowania z naturą!!!
Wsłuchiwaliśmy się w szum drzew i śpiew ptaków, oddychaliśmy świeżym powietrzem, czyli tym co daje nam wyciszenie i wewnętrzne rozmyślenia!!!

Czytaj więcej


ClassVR w klasie 2

#tik#classvr#wirtual Dziś klasa 2 podczas zajęć miała okazje zaprzyjaźnić się i poznać tajniki działania gogli ClassVR. Mogli zeskanować swoje postacie i obejrzeć je w wirtualnej rzeczywistości ... Zanurzyli się w głębiny oceanu i oko w oko stanęli w rekinem czy płaszczką....

Czytaj więcej


ClassVR wirtualna rzeczywistość

Dziś uczniowie klasy 6 podczas zajec informatycznych mieli okazje posmakować wirtualną rzeczywistość przy użyciu gogli VR.

Czytaj więcej


Cyfrowa szkoła wielkopolsk@2020

Klasa 2 realizuje projekt "Kawalerowie uśmiechu podbijają wszechświat" w ramach @ Cyfrowa Szkoła Wielkopolska 2020. Jesteśmy już na ostatniej prostej ... i poświęcamy teraz swój czas na poszerzaniu wiedzy dot.programowania i budowania kosmicznych pojazdów, które będą poruszać się po planetach układu słonecznego.

Czytaj więcej


Spotkanie autorskie

Dzisiaj mieliśmy przyjemność spotkać się z p.Jakubem Tylmanem - autorem książek dla dzieci, poruszających tematy ekologii, dbania o zwierzęta i naszą planetę. Podczas spotkania poruszony został temat dbania o naszych pupilów. Dzieci wypowiadały się o swoich zwierzakach domowych i zadawały nurtujące ich pytania skierowane do naszego gościa. Na zakończenie każdy otrzymał przemiłą niespodziankę w postaci autorskiej książki. Dziękujemy za cudowne pouczające spotkanie Jakub Tylman Kinoart

Czytaj więcej


SZKOLNE MAM TALNET

Dziś u nas wielkie show

*SZKOLNE MAM TALENT* Samorzad uczniowski zorganizował niesamowitą okazję dla uczniów, aby pokazali swoje ukryte talenty. Występy uczniów oceniało JURY składające się z reprezentantów SU oraz nauczycieli.
JURY miało trudny "orzech do zgryzienia", ponieważ występy uczestników były na wysokim poziomie.
Uczestnicy zaprezentowali się układając LEGO, kostkę Rubika, śpiew i taniec zapierał dech w piersiach, gra na trąbce urzekła wszystkich.


Czytaj więcej


W kosmos z klasa

"W kosmos z klasą"? No to lecimy dalej
Na kolejnych zajęciach z tego cyklu, klasa 3 dowiedziała się z czego i jak powstają planety , poznała dokładniej budowę Układu Słonecznego i oprócz tego, że poznała
kolejne ciekawostki, jak zawsze dobrze się bawiła podczas kosmicznej zabawy ruchowej

Czytaj więcej


Akcja RATUJMY RYBY

Wspaniała akcja, do której przyłączyli się nasi uczniowie. Śmieci było sporo, ale sprostaliśmy zadaniom i poradziliśmy sobie znakomicie!!!!
Brawa dla was kochani!!!!
DBAJMY O NASZĄ PLANETĘ

Czytaj więcej


Daj ubraniom drugie życie

Dzień Ziemi to doskonała okazja do organizowania różnego rodzaju wydarzeń promujących ekologię
Jest to również szansa na poprawę świadomości dotyczącej efektów niszczenia środowiska naturalnego, do których zaliczyć można zanieczyszczenie powietrza, wody, czy globalne ocieplenie.


Czytaj więcej


Daj ubraniom drugie życie

Kochani!!!
Przy wejściu do naszej szkoły znajduje się wieszak z odzieżą dla potrzebujących

Czytaj więcej


Mural na boisku szkolnym

O tym, że szkoła Kawalerów Orderu Uśmiechu w Śremie jest otwarta na wszystkich, chyba nikogo przekonywać nie trzeba. Tym razem zaskakują nowym muralem, który przedstawia troje dzieci. Wiemy, kim one są!
Nowy mural w szkole Kawalerów Orderu Uśmiechu
W środę 13 kwietnia na budynku szkoły Kawalerów Orderu Uśmiechu pojawił się nowy mural. Nie pierwszy jeśli chodzi o tę szkołę, jednak na swój sposób najbardziej wyjątkowy ze wszystkich. Przedstawia troje dzieci w otoczeniu zabawek i pluszowych misiów okrytych ukraińską flagą.

Czytaj więcej
Kiermasz Wielkanocny

Kiermasz wielkanocny w SP Kawalerów Orderu Uśmiechu odbył się w sobotę 9 kwietnia. Na stoiskach można było znaleźć rozmaite rzeczy od dekoracji świątecznych po różne pyszności. Wśród jedzenia można było wybierać pomiędzy cistami i ciasteczkami a rzeczami niej słodkimi takimi jak żurek, paprykarz z kaszy jaglanej czy kiełbaski z grilla.

Czytaj więcej


Wycieczka do Teatru muzycznego w Poznaniu

Dziś uczniowie klas 1-3 oraz klasy 7 wzięli udział w wyczekiwanym od dawna roztańczonym musicalu na deskach Teatru Muzycznego w Poznaniu! Polska prapremiera spektaklu MADAGASKAR, który powstał na podstawie pełnometrażowego filmu animowanego. Uczniowie byli zachwyceni i do łez rozbawiał ich Lew Alex, żyrafa Melman, zebra Marty i hipopotamica Gloria

Czytaj więcej


Pomoc ukraińskim żołnierzom

Kochani kolejne dary zbierane przez społeczność śremską, lokalne firmy i instytucje, Komenda Powiatowa Policji w Śremie, a także firmy z Gdańska, Szczecina i Warszawy, zostały przez nas dostarczone do jednej restauracji lwowskiej, która przygotowuje posiłki dla żołnierzy oraz do miejskiego centrum pomocy we Lwowie. Kochani potrzeby są ogromne, a wasze serca wypełnione dobrocią i za okazałą pomoc BARDZO DZIĘKUJEMY

Czytaj więcej


Klasa 1 w muzeum

Wielkanoc obfituje w zwyczaje i obrzędy, które powinno znać każde dziecko, wychowywane w tradycji polskiej. Niestety, dla większości dzieci Wielkanoc jest mniej atrakcyjna niż Boże Narodzenie. Aby to zmienić postanowiliśmy pokazać naszym pierwszakom piękno świąt wielkanocnych: przybliżyć świąteczne zwyczaje, aby z radością w nich uczestniczyły.

Czytaj więcej


Wielkanocne zajęcia w muzeum

Wczoraj uczniowie klasy 2 i 3 uczestniczyli w zajęciach o tematyczne wielkanocnej w Muzeum Śremskie. Była cześć teoretyczna, następnie w ogrodzie muzeum odbyły się zajęcia praktyczne z wykorzystaniem zdobytej wcześniej wiedzy.

Czytaj więcej


Zajęcia profilaktyczne

Wczoraj odwiedził nas zaprzyjaźniony policjant z Komenda Powiatowa Policji w Śremie, który opowiedział uczniom o odpowiedzialności karnej związanej z niestosownym zachowaniem.

Czytaj więcej


Bociany

Dziś w ramach projektu-Kreatywne prace plastyczne nasi pierwszoklasiści wykonali piękną pracę przestrzenną pt. Wirujące bociany. Bocian to gatunek dużego ptaka, wyjątkowo lubianego w Polsce i to właśnie niemu poświęcone były dzisiejsze zajęcia naszych najmłodszych uczniów.

Czytaj więcej


Konkurs SERCE DLA AUTYZMU

Uczniowie klas 1-3 wzięli udział w ogólnopolskim konkursie "Serce dla Autyzmu". Kreatywność i wykonanie prac przeszły nasze najśmielsze oczekiwana. Jury miało ogromne trudności w wyłonieniu 7 najlepszych prac, które zostały wysłane do Giżycka.

Czytaj więcej


Lego Education klasa 4

Dziś na zajęciach z techniki, klasa 3 w towarzystwie kolegów ze starszej i młodszej klasy, konstruowała nietypowe budowle z LEGO programując je przy użyciu specjalnej aplikacji.

Czytaj więcej


Projekt Skrzydła

Przez minione dwa dni uczniowie naszej szkoły tworzyli wg własnej weny twórczej przepiękne pióra, które w całości stworzyły przepiękne skrzydła zdobiące obecnie nasze wejście do szkoły. Różnorodność barw, nasycenie kolorów i magia płynąca z ogromu wkładu pracy uczniów, no i oczywoscie satysfakcja jaka za tym idzie, iż każdorazowo wchodząc do szkoły będą podziwiać swoją wspólną pracę

Czytaj więcej


Piramida żywieniowa klasy 4

Zdrowe nawyki nie muszą kojarzyć się z nudą a racjonalne odżywianie może być zabawą!
Dlatego tak ważne jest wyrabianie tego nawyku u każdego.
Klasa 4 wspaniałe poradziła siebie z zadaniem i stworzyła piramidy żywieniowe


Czytaj więcej


Kochani??Pierwszy Dzień Wiosny to sama radość

Dzisiejszy dzień dla dzieci @szkolausmiechu
należał do szczęśliwych, ponieważ z ławek szkolnych przenieśliśmy się do parku i tam bawiliśmy się w podchody
Czas spędzony z dala od komputerów i bez telefonów
Byliśmy z bliskim kontakcie z przyrodą i co najważniejsze spędziliśmy czas wszyscy razem,a to jest w tych czasach bardzo budujące
Na zakończenie mieliśmy ognisko, kiełbaski i tańce/hulańce
Pięknego popołudnia Wszystkim życzę
Ahoj!

Czytaj więcej


LEGO education - zajęcia informatyczne w klasie 6

#legoeducation #kreatywnosc #naukaprzezzabawe Dziś klasa 6 podczas lekcji informatyki uczyła się programować i kodować ukochane klocki LEGO. Pokonywali misje i nagrywali własne dźwięki, które następnie wklejali w zakodowane polecenia. Takie lekcje są najlepsze na rozwijanie kreatywności i logicznego myślenia uczniów

Czytaj więcej


Nasi przyjaciele z Ukrainy

Nasi przyjaciele z Ukrainy codziennie intensywnie i z ogromnym zaangażowaniem uczą się języka polskiego w oddziale przygotowawczym w naszej szkole. Jednak nie tylko ich pobyt skupia się na nauce naszego języka. Zwiedzają zakątki naszego miasta, poznają ciekawe miejsca. Aby odetchnęli i ciagle nie myśleli o sytuacji która panuje w ich ojczyźnie, uczestniczą m.in. w zajęciach na basenie, aktywnie spędzają czas. Uczą się poprzez zabawę. Podczas wyjścia do pizzerii mieli okazje samodzielnie zamówić pizzę i poznać lokalne restauracje. Czas między zajęciami umilają im gry planszowe w języku ukraińskim a także spędzają czas na boisku szkolnym integrując się z polską młodzieżą

Czytaj więcej


Projekt idealny dla dzieci, bo kogóż taki wiatraczek ucieszyłby bardziej, niż naszych milusińskich z klasy 1

Kartka papieru, patyczek i nożyczki – tyle potrzeba, by wykonać tę ozdobę. I choć nie zaoszczędzisz dzięki niemu energii, przywołał on uśmiech na niejednej twarzy naszych najmłodszych uczniów.

Czytaj więcej


Klasy 2 i 1 poszukują Wiosny

Klasa 1 i 2 już nie może doczekać się nadchodzącej pory roku!!! Korzystając z pogody wybrali się na poszukiwania oznak Wiosny!!! Uchwycili je we własnoręcznie wykonanych ramkach!!!! Wyszły przepiękne obrazy!!!

Czytaj więcej


Odwiedziny Burmistrza w oddziale przygotowawczym

Dziś nasz oddział przygotowawczy dla dzieci z Ukrainy odwiedził Burmistrz Miasta Śrem Pan Adam Lewandowski.

Czytaj więcej


Kodowanie robota w klasie 6

Podczas dzisiejszych zajec informatycznych klasa 6 kodowała swoje ulubione Skriboty i poznawała tajniki projektowania w technice 3D. Za tydzień kolejne zajęcia z druku 3D. Skriware

Czytaj więcej


Decathlon Poznań

Dziś nasi przyjaciele z oddziałów przygotowawczych, wybrali się na zaproszenie firmy Decathlon Poznań na zakup strojów kąpielowych, aby swobodnie mogli korzystać z zajęć basenowych w Śremski Sport

Czytaj więcej


Dostarcznie darów dla Ukrainy

Dziś dostarczyliśmy zebrane dary. Komentarz będzie krótki. Sytuacja na Ukrainie jest dramatyczna. Na Ukrainie potrzeby są ogromne.
Nie działają restauracje, tylko te które gotują dla wojska, czynne są sklepy spożywcze ale dostępny asortyment jest bardzo ubogi. Kolejki na granicy sięgają kilku kilometrów.

Czytaj więcej


Drzwi otwarte

26 lutego odbyły się w naszej szkole drzwi otwarte. Tematem przewodnim były "Podróże małe i duże". W ciągu dnia można było obejrzeć m.in. Przestawienie teatralne uczniow klas 1-3, odwiedzić salę językowa, odbyły się warsztaty kulinarne w pracowni Tylmi Cake, gdzie dzieci własnoręcznie piekły rogaliki. Odbyło się również uroczyste otwarcie naszej nowej sali terapeutycznej dla dzieci ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi. Pokazy chemiczne cieszymy się ogromnym zainteresowaniem, tak samo jak łamigłówki matematyczne czy gogle VR, które przenosiły dzieci do wirtualnej rzeczywistości. Sala komputerowa wypełniona była nowinkami technologicznymi w postaci Photona, ozobotów i SkriRobotow. Tutaj każdy odwiedzający otrzymał na pamiątkę cieplutkie logo placówki wydrukowane z drukarki 3D Skriware

Czytaj więcej


Zabawy logopedyczne

Zabawa w puszczanie baniek i dmuchanie balonów, to świetne ćwiczenia oddechowe, które służą wydłużeniu fazy wydechowej, wzmacniania siły oraz uspokojeniu i wyrównaniu oddechu.

Czytaj więcej


Dziś tłusty czwartek

Rada Rodziców już od rana nas rozpieszcza!!! Otrzymalismy przepyszne słodziutkie cieplutkie pączusie które zniknęły w oka mgnieniu

Czytaj więcej


Lekcja polskiego w klasie 4

Drukarka 3D

#skriware #skribot Kochani jako jedyna szkoła w gminie możemy pochwalić się drukarką 3D, którą wczoraj testowaliśmy podczas szkolenia.

Czytaj więcej


NOWY PŁAC ZABAW I ETAP

Kochani I etap powstania nowego placu zabaw został ukończony.... Możecie już w pełni korzystać z jego uroków.... ??Niedługo pojawia się kolejne elementy do zabawy ... wypatrujcie uważnie

Czytaj więcej


OTWIERAMY ODDZIAŁ PRZYGOTOWAWCZY DLA DZIECI Z UKRAINY

Kochani Śremianie i Przyjaciele zza Ukraińskiej granicy. Wiemy, że pierwsze rodziny dotarły do naszego miasta. Wychodzimy z kolejna inicjatywą dla Was! OTWIERAMY ODDZIAŁ PRZYGOTOWAWCZY DLA DZIECI Z UKRAINY

Czytaj więcej


Edukacja dla Ukrainy!!!

Kochani okażmy serce potrzebującym!!! Zbiórka odbywa się w miejscach umieszczonych na plakacie!!! W razie pytań dzwońcie pod numer 730 009 154 Pamiętajmy DOBRO WRACA!
Randka z książka

Kochani już za nami niesamowicie czytelnicza akcja walentynkowa z książką w roli głównej.

Czytaj więcej


Dzień Pizzy

9 lutego na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Pizzy. To potrawa, którą uwielbia chyba każdy. Warto uczcić to święto w odpowiedni sposób.

Czytaj więcej


Czytaj bo warto!

Czytanie książek daje wiele korzyści. Relaksują, poszerzają wiedzę, dają poczucie dobrze wykorzystanego i mile spędzonego czasu.

Czytaj więcej


Pracownia Lego

Od wczoraj działa w naszej szkole pracowni LEGO. Cieszy się ona niesamowitym zainteresowaniem.

Czytaj więcej


Sport to zdrowie

Zachęcajmy dzieci do ruchu, sportu, skoków i podskoków, bo... ruch to ZDROWIE!

Czytaj więcej


Ferie 2022

Podsumowanie drugiego tygodnia ferii 2022! Był równie intensywny jak pierwszy tydzień zajęć!!!

Czytaj więcej


Ferie 2022

Czas na podsumowanie pierwszego tygodnia FERII 2022! Za nami przepiękne dni intensywnej pracy zarówno manualnej jak i fizycznej!!!

Czytaj więcej


Wigilia klasy 4

Wigilia w klasie 4 przebiegała w świątecznym nastroju. Wspólne kolędowanie i pogada mi o zbliżających się Świętach wprowadziły już uczniow w magię Świąt

Czytaj więcej


Wigilia klasy 1

Nasi najmłodsi uczniowie dzisiaj przeżywali wspólną pierwszą wigilię klasową!!! Były wigilijne potrawy, dzielenie się opłatkiem, opowiadanie przy stole o tradycjach bożonarodzeniowych i wspólne kolędowanie.

Czytaj więcej


Szlachetna paczka

Dołożyliśmy swoją cegiełkę i zaangażowaliśmy się w akcje Szlachetna PACZKA !!!

Czytaj więcej


13 grudnia 2021

Klasa druga i trzecia bardzo intensywnie przygotowuje się do Świąt!!! W zeszłym tygodniu ozdabialiśmy naszą klasową choinkę. A dzisiaj wybraliśmy się na spotkanie ze św. Mikołajem w Świąteczna Kraina

Czytaj więcej


Andrzejki

Andrzejki – wieczór wróżb odprawianych w nocy z 29 na 30 listopada, w wigilię świętego Andrzeja, patrona Szkocji, Grecji i Rosji.

Czytaj więcej


26 listopada 2021

Z okazji dnia pluszowego misia na świetlicy wcześnie rano robiły szablon do zdjęć.

Czytaj więcej


25 listopada 2021

W naszej szkole zagościł dzisiaj nieziemski stworek. Klasa 2 uczestniczy w projekcie edukacyjnym Uczniowskie Laboratoria Informatyczne.

Czytaj więcej


24 listopada 2021

W zdrowym ciele zdrowy duch - My to wiemy i dlatego sumiennie ćwiczymy. Wzmacniamy nasze plecy, ramiona, brzuchy i nogi.

Czytaj więcej


Pasowanie na ucznia

W ostatnich dniach odbyła się w naszej szkole uroczystość pasowania na ucznia.

Czytaj więcej


19 listopada 2021

Czy zauważyliście, że żyjemy w epoce człowieka siedzącego??

Czytaj więcej


Kartka dla seniora

Drodzy uczniowie w związku z obchodzonym w listopadzie Dniem Seniora postanowiliśmy zapoczątkować w naszej szkole akcje "Serdecznej Kartki od juniora dla seniora"

Czytaj więcej


12 listopada 2021

Magiczna ściana to wyjątkowe narzędzie pracy w szkole. To multimedialne urządzenie, które nie tylko spełnia funkcje edukacyjne, ale i dostarczy nieograniczonej rozrywki, dostosowując system dla osób w różnych przedziałach wiekowych.

Czytaj więcej


10 listopada 2021

W przeddzień Narodowego Święta Niepodległości, o symbolicznej godz. 11.11 uczniowie wspólnie odśpiewali "Mazurka Dąbrowskiego" w ramach finału akcji "Szkoła do hymnu".

Czytaj więcej


8 listopada 2021

Śniadanie to najważniejszy posiłek dnia. Dzięki niemu dzieci mają energię do nauki, lepiej się koncentrują podczas lekcji i mają siłę do zabawy.

Czytaj więcej


8 listopada 2021

Rozpoczęliśmy kolejny rok działalności kolka plastycznego "Młody plastyk". W tym roku szkolnym spotykamy się na zajęciach, w każdy poniedziałek o godz.8.00.

Czytaj więcej


5 listopada 2021

LEKCJA PLASTYKI

Czytaj więcej


2 listopada 2021

1 i 2 listopada - Wszystkich Świętych i Zaduszki - to dni, kiedy przychodzimy na cmentarze, by pochylić się nad grobami naszych bliskich, pomodlić się za ich dusze, wspomnieć.

Czytaj więcej


28 października 2021

W tym tygodniu nasi uczniowie sprawdzali swoją wiedzę w Wojewódzkich Konkursach Przedmiotowych na poziomie szkolnym...

Czytaj więcej


28 października 2021

Pozytywna Dyscyplina? Czy to możliwie? Tak!

Czytaj więcej


26 października 2021

KONKURS RÓŻAŃCOWY

Czytaj więcej


20 października 2021

20 października minęła 82 rocznica rozstrzelania obywaleteli ziemi śremskiej.

Czytaj więcej


15 października 2021

Wybory do Samorządu Uczniowskiego za nami!

Czytaj więcej


13 października 2021

Dzień Edukacji Narodowej co prawda dopiero jutro, ale u nas zgodnie z tradycją odbyło się głosowanie wśród wszystkich uczniow na Najlepszego Nauczyciela Roku...

Czytaj więcej


9 października 2021

Kochani tegoroczna 2 edycja jarmarku Jesiennych Inspiracji była jak zwykle cudowna.

Czytaj więcej


6 października 2021

Las uczy nas ciszy, zaraża nas pozytywnymi myślami i działa kojąco dla duszy

Czytaj więcej


30 września 2021

Chłopcy i dorośli panowie mają w roku aż dwie okazje do świętowania.

Czytaj więcej


28 września 2021

Wczoraj tradycyjnie odbył się w naszej szkole Europejski Dzień Języków.

Czytaj więcej


24 września 2021

Jesień - Jesienne zimowe zapasy... praca bez podręcznika - coś co uczniowie i nauczyciele kochają najbardziej

Czytaj więcej


22 września 2021

Przy okazji pierwszego dnia astronomicznej jesieni, uczniowie klasy 2 postanowili zapoznać się z techniką kolażu...

Czytaj więcej


21 września 2021

Zajęcia edukacyjne w Śremskim Ośrodku Sportu i Rekreacji...

Czytaj więcej


15 września 2021

Dziś w naszej szkole uczniowie kl1 zostali pasowani na czytelnika.

Czytaj więcej


14 września 2021

Jak co roku cudownie wkręciliśmy się w obchody Międzynarodowego Dnia Kropki

Czytaj więcej


WAKACJE W SZKOLE 2021

Podczas naszej akcji WAKACJE W SZKOLE #zostajewszkole także w letnim okresie szkoła tętni życiem i nie brakuje wyątkowych wydarzeń!

ZAPRASZAMY DO SPECJALNYCH WAKACYJNYCH AKTUALNOŚCI!


25 czerwca 2021

25 czerwca nastąpiło rozstrzygnięcie konkursu na najpiękniejszy żywy obraz. Wyłoniliśmy trzech laureatów:

Czytaj więcej


Koniec roku szkolnego

Koniec roku szkolnego to długo wyczekiwana chwila dla wszystkich uczniów...

Czytaj więcej


18 czerwca 2021

Jak co roku w trzeci piątek czerwca obchodzimy @Dzien Pustej Klasy.... opuszczany sale lekcyjne i wychodzimy na świeże powietrze.

Czytaj więcej


WAKACJE W SZKOLE #zostajewszkole

U W A G A
Kochani uczniowie... Wakacje tuż, tuż....
Ogłaszamy akcję WAKACJE W SZKOLE #zostajewszkole :)
Dlatego chcielibyśmy bardzo serdecznie Was zaprosić na spędzenie wakacyjnego czasu wspólnie z Nami w szkole podczas wakacyjnych warsztatów. W programie liczne atrakcje sportowe, kulinarne i plastyczne... spotkania plenerowe i fotograficzne ...
Będzie się działo kochani...
Zapraszamy Was bardzo serdecznie do zapisywania się u wychowawcy lub w sekretariacie na wakacyjne spotkania w szkole...
Liczymy na Waszą obecność i aktywność podczas spotkań!!!
Wakacje w szkole to doskonały czas na nadrobienie rozłąki z nauczycielami i rówieśnikami!!!
#wakacjewszkole
Z A P R A S Z A M Y :)
19 maja 2021

Zbliża się Dzień Dziecka - święto wszystkich dzieci, w tym także małych pacjentów przebywających na co dzień w szpitalach i klinikach.

Czytaj więcej


17 maja 2021

W ramach tygodniowych zajęć klasy 1, tym razem poświeciliśmy czas na tematykę związana z malarstwem. A nasi najmłodsi uczniowie wykonali prace inspirowaną twórczością Vincenta Van Goga i jego słynnymi słonecznikami.

Czytaj więcej


15 maja 2021

Dzień Polskiej Niezapominajki - święto przyrody obchodzone corocznie 15 maja, mające na celu promowanie jej walorów, stałe przypominanie o ochronie środowiska i zachowaniu różnorodności biologicznej Polski.

Czytaj więcej


KANGUR 2021

Konkurs matematyczny KANGUR 2021 za nami! Dziękujemy wszystkim uczniom, którzy zdecydowali się wziąć udział i sprawdzić swój wiedzę. Czekamy na wyniki!

Czytaj więcej


24 kwietnia 2021

24 kwietnia kolejny raz w ramach Międzynarodowego Dnia Ziemi, odbyła się akcja pt: "VII Sprzątanie brzegów Warty, od źródeł do ujścia 2021".

Czytaj więcej


8 kwietnia 2021

Co prawda święta wielkanocne już za nami. Jednak my nadal w świątecznym klimacie.

Czytaj więcej


8 kwietnia 2021

Światowy Dzień Zdrowia - w zdrowym ciele zdrowy duch.

Czytaj więcej


2 kwietnia 2021

Światowy DZien Świadomości Autyzmu - włączamy się do akcji.
Link do filmu na facebooku


1 kwietnia 2021

Już tradycja stało się obdarowywanie naszych uczniow drobnymi prezentami z okazji świat. Tym razem do drzwi uczniow zapukał zajączek wielkanocny z przepieknymi kruchymi mazurkami.
Link do filmu na facebooku


31 marca 2021

Nasze uczennice klasy 4 - Lena i Julia, postanowiły za pomocą muzyki i tańca wyrazić swoje uczucia związane z sytuacja w jakiej się znajduje obecna młodzież - czyli zamknięcie w domach, zdalna edukacja i brak kontaktu z rówieśnikami. Zobaczcie sami co stworzyły.
Link do filmu na facebooku


31 marca 2021

Mimo, iż trwa zdalna edukacja, to nasi uczniowie zaangażowali się w niezwykły sposób w przystrajania szkoły z okazji zbliżających się świat.

Czytaj więcej


29 marca 2021

Kochani zapraszamy na kolejną przygodę Lwa Leonarda i jego przyjaciół z dżungli. Tym razem do stada dołączą Lisek Urwisek i Jajko Jajko. Obejrzyj tym razem "Wielkanocą przygodę liska Urwiska".

Link do filmu na youtube


22 marca 2021

Kochani tym razem na boisku szkolnym postawiło przepiękne Miasto Wiosny.

Czytaj więcej


21 marca 2021

Dzień kolorowej skarpetki

Czytaj więcej


18 marca 2021

Kochani pamiętajcie, ze przez cały czas trwa zbiórka surowców wtórnych.

Czytaj więcej


18 marca 2021

Kochani, Jest! Nasze pierwsze przedstawienie dla dzieci! Już niebawem kolejne przygody Lwa Leonarda W KinoArt!

Dziękujemy naszym partnerom:

Krzysztof KT
Klub Relax
Publiczna Szkoła Podstawowa w Śremie im. Kawalerów Orderu Uśmiechu

Link ze spektaklem na Youtube


8 marca 2021

Chłopcy z klasy 3 dla swoich koleżanek z okazji Dnia kobiet przygotowali specjalny taniec

Link do filmu na facebooku


8 marca 2021

Życzenia dla swoich koleżanek przesyłają chłopcy z klasy 1

Link do filmu na facebooku


28 lutego 2021

Wczoraj odbyły się drzwi otwartej szkoły. Zobaczcie jak było u nas magicznie... każda sala przeniosła odwiedzających do innej bajki.

Czytaj więcej


19 lutego 2021

Klasa 1 bierze udział w projekcie edukacyjnym "Emocja". Właśnie zakończyliśmy 3 moduł zatytułowany "Moc słów". Uczniowie obejrzeli filmy, z których dowiedzieli się jaka moc maja słowa zarówno te dobre- puchate, jak i te złe -kolczaste. Wyciągnęli wiele wniosków i przygotowali własne puchate i kolczaste słowa, z których zrobiliśmy w kąciku emocji wystawę przedstawiająca jakie słowa są dla nas kolczaste, a które słowa llaprawiaja nam radość i chętnie się do nich przytulamy. Wykonywalismy również medale wdzięczności w postaci serc, dla osób, którym jestesmy najbardziej wdzięczni.Międzynarodowy projekt edukacyjny Emocja

Link do wideo na facebooku


Warto zobaczyć co dzieje się u Nas na co dzień :)

Link do wirtualnego spaceru na facebooku


DRZWI OTWARTE

Kochani zapraszamy bardzo serdecznie na DRZWI OTWARTE, które odbędą się
27 lutego 2021r. w godzinach 10.00-15.00.

Zarezerwujcie sobie ten dzień na zwiedzanie szkoły, zapoznanie się z kadrą i dyrekcja szkoły... dla odwiedzających nas dzieci liczne atrakcje...

Tu zaczyna się Wasza przygoda...
15 lutego 2021

Z okazji wczorajszych Walentynek, biblioteka szkolna zaprosiła wszystkich uczniów i miłośników książek, do wspólnej walentynkowej zabawy - do wypożyczenia książki niespodzianki (ukryliśmy autora oraz tytuł książki).

Czytaj więcej


12 lutego 2021

QUIZ - BIBLIJNA PARA

Czytaj więcej


12 lutego 2021

Karnawał to miła,szalona,pełna wrażeń, kolorów, dźwięków, smaków i zabaw tradycja, nie tylko dla dorosłych.

Czytaj więcej


11 lutego 2021

Jak co roku Rada Rodziców zadbała, aby tłusty czwartek był najsłodszym dniem!!!

Czytaj więcej


9 lutego 2021

Pizza jest jedną z najpopularniejszych potraw, znanych na całym świecie...

Czytaj więcej


7 lutego 2021

Kolejne zajęcia z Szejkiem za nami.

Czytaj więcej


6 lutego 2021

NAKRĘTKA - niewielki, niepozorny przedmiot, zebrany w dużych ilościach, może wiele zdziałać!

Czytaj więcej


4 lutego 2021

Kochani zapraszamy was do wzięcia udziału w konkursie.

Link do konkursu na stronie KPP Śrem
28 stycznia 2021

Lubicie klocki LEGO? Kto ich nie lubi!

Czytaj więcej


26 stycznia 2021

Zajęcia z Szejkiem - dogoterapia

Czytaj więcej


24 stycznia 2021

Kochani otwórzcie swoje serca dla Oskara. Od 9.00 trwa charytatywna akcja w budynku naszej szkoły!!!

Czytaj więcej


23 stycznia 2021

Posłuchajcie co ma Wam do przekazania znana tenisistka Urszula Radwańska

Czytaj więcej


23 stycznia 2021

Kochani mamy dla Was niespodziankę nareszcie udało nam się stworzyć dla was bardzo klimatyczna salkę sportowa

Czytaj więcej


22 stycznia 2021

Kochani, w tym roku inaczej niż w poprzednich latach! Ale również dołączamy się i zbieramy do wspólnej eSkarbonki dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy

Czytaj więcej


16 stycznia 2021

Kochani rok 2020 był dla nas wszystkich bardzo ciężki... Wy nasi ukochani uczniowie od wielu miesięcy z dala od szkolnych ławek - wirtualnie łączący się z nauczycielami!!!

Czytaj więcej


14 stycznia 2021

Kochani zapraszamy do udziału w konkursie.

Czytaj więcej


12 stycznia 2021

Kochani uczniowie mamy dla Was kolejną niezwykłą niespodziankę. Do naszego wspaniałego grona pedagogicznego dołączyła Thembelihle Ndlovu, która mieszka w Afryce, a z Nami będzie przez najbliższy rok.

Czytaj więcej


9 stycznia 2021

Zbieramy na leczenie Adrianka po chemioterapii

Czytaj więcej


7 stycznia 2021

Olga Nawoja Tokarczuk - polska pisarka, eseistka, poetka i autorka scenariuszy, laureatka Nagrody Nobla w dziedzinie literatury za rok 2018.

Czytaj więcej


3 stycznia 2021

Kochani od jutra już ferie zimowe... może warto spędzić ten czas z książka...

Czytaj więcej


Archiwum aktualności 2019-2020